Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü

35 soruya 175 cevap verildi.

Cevaplar 175

Filtrele:Sırala:

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (56 Cevap)

Şimdi bu soru çok geniş kapsamlı. Eğer elektrik alanını seçecekseniz Elektrik iletim, dağıtım şirketlerinde, otomasyon ve yazılım şirketlerinde rahatlıkla çaşılabilirsiniz. Ben şuan 1. sınıfı bitirdim ve bir elektrik dağıtım şirketinde işe girdim ve şuan Marmaray projesine bakıyoruz. Elektronik bölümünü seçecekseniz telefon internet şirketleri çok cazip. Özellikle şuan gelişmekte olan fiber sistem üzerinde yoğun bir çalışma var. Elektrik Elektronik Mühendisi Elektriğin ihtiyaç duyulduğu heryerde iş yapabilir kesinlikle ve rahat iş bulma imkanı var ama yine söylüyorum kendini geliştirmek işi öğrenmek çok önemli.Üniversiteye girdiğinizde yaz tatillerinde çalışın bölümünüzle ilgili yerlerde. Tecrübesiz elemanı kimse istemez. Onun için tecrübe geliştirme çok önemli. Kesinlike hangi üni mezunu olduğunuzun etkisi yüzde 10 işe alınırken onun dışında yüzde 90 sizin kişiliğinize ve gelişiminize bakıyorlar. Ben şuan ünide. 1. sınıfı bitirdim 2 ye geçeceğim erkenden başladımki tecrübe olsun işi görüyim neler yapacağımı gelecekte mezun olduğumda. Onun için imkanımız çok kesinlikle. Ana babalarınıza pek bakmayın siz kendi isteğinize yönelin. İş para heryerde bulunur ama bu mesleği öneririm.
16.07.2013 16.07.2013 137,169

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (56 Cevap)

Elektrik Elektronik'e giren adam zaten her alanda kendini geliştirebilecek, birden fazla yeteneği olan adam demektir. Bu sebeple iş dünyasında yolu açıktır. Üniversitedeki başarısına göre kendi sektöründeki her firmada çalışabileceği gibi bölümünün adını bir etiket olarak kullanıp yeteneğinin uygun olduğu işleri de yapabilir. Yöneticilik mevkilerine yükselme potansiyeli olduğu da doğrudur. Ama bundan sonrası tamamen bireysel başarıya bağlıdır. Bu bölüm sizi direk şu yapar diyemem.
12.07.2013 12.07.2013 119,480

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (56 Cevap)

elektrik-elektronik müh. mezunu tüm elektronik (teknolojik) aletlerin bulunduğu yerde rahatlıla iş imkanı bulabilir. Elektrik kısmına yönelip TEDAŞ, gibi yüksek gerilim hatlarında çalışabilirler veya Telecommunication Kısmına yönelip AVEA, TURKCELL; WODAFONE gibi iletişim sektöründe çalışabilirler. Control ENgieering Kısmına yönelip Fabrikalarda Büyük Aletlerin Kontrolunü PLC proglama biçimleriyle çok yüksek maaş la çalışabilirler. Biyomedikal ENgineering kısmında ise Hastane aletlerinin üretildiği fabrikalarda iş bulabilirler. Tabi otomotiv sektörü ve beyaz eşya sektörü de Elektrik-Elektronikçilerin vazgeçilmezleri arasındadır. Elektronik kısmında ise cip üretimlerinin yapıldığı veya cep telefonları ve bilgisayar gibi alaetlerin üretildiği fabrikalarda çok iyi iş bulabilirler. Eğer bu kısımları sevmediyseniz Akademik Karyer yapıp Üniversitelerde yükselebilirniz. Hiç olmadı kendi ofisinizi açar ve proje çizip satarsınız veya icat yapıp teknoloji dünyasına sunarsınız. Herhalde daha geniş iş imkanı olan bölüm yoktur Bu Teknoloji Çağında elektrik- elektronik dışında...
13.07.2013 13.07.2013 104,118

Neden Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü? (71 Cevap)

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü en baştan beri istiyordum amcamlarımda aynı şekilde Elektrik Elektronik Mühendisiler. Benim teknolojiye ve ileri ki dönemlerde olacak elektrikle ilgili buluşlara büyük merakım ve incelemelerim var. Özellikle elektrikli arabalar üzerinde. Elektrik Elektronik çok geniş çaplı bir bölüm. Tercih etmenizde büyük fayda var. Şimdi aileleriniz yada yakın çevreniz hemen şuna bakar; Bunu bitirince iş bulabilecek misin? Para kazanabilecek misin ? Bu kavramlar doğru gibi gözükebilir ama yanlışlar. Şuna emin olun ki her bölümde iş bulabilir ve para kazanabilirsiniz bu size bağlı birşey. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz o bölümünüzde o kadar parıldar ve o kadar çok yükselirsiniz. Bunun için siz isteğinize yönelin ve bende bu bölümü kesinlikle öneriyorum ama Üniversitede dersleri biraz zorludur dikkat edin :)

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (56 Cevap)

Akademik alanda ilerlemek, master veya doktora yapmak isteyenler için çok hızlı gelişen, geleceği olan bir alan. Biraz ekstra özveriyle Amerika'nın yolları taştan...

Henüz ne yapacağını bilmeyip ileride düşünürüm diyenler için önemli bir etiket. Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olmak, farklı alanlarda çalışılsa bile belli şeyleri başarabilme potansiyeli göstergesidir.