Zirve Üniversitesi

Zirve Üniversitesi

10 soruya 44 cevap verildi.

Cevaplar 44

Filtrele:Sırala:

Neden Zirve Üniversitesi? (8 Cevap)

Tercih döneminde çok ciddi sıkıntılar çektim. çünkü tercih edebileceiğim çok sayıda bölüm ve üniversite vardı. Zirve üniversitesi nin yeni ve vakıf üniversitesi olması benim ilgimi çekti. Memleketime yakın olması ayrı bir etken zaten. Boğaziçi, Odtü, Bilkent gibi çok yüksek puanla öğrenci alan üniversitelere yerleşemiyeceğimi biliyordum. O yüzden gidip sıradan bir devlet Üniversitesinde okumaktansa ilk mezunu olacağım Vakıf üniversitesi olan Zirve yi tercih etmeliyim diye düşündüm. Her bölüm için ingillizce hazırlık eğitimi zorunlu idi ve ben inglizce ye çok meraklıyıdm. Tabi bölüme geçebilmek için TOEFL sınavını geçmem lazımdı. Bu zor olan kısımdı, bende zor işlerle uğraşmayı sevdiğim için en iyi tercih bu olur dedim.

Zirve Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (8 Cevap)

vakıf üniversitesinin sunduğu ayrıcalıklar ve imkanlar diyebilirm ilk önce, Okuldaki bakım, yurtlardaki lüks ve konfor.. Zirve ye gelince “okulun parası yok, şurayı düzeltemiyor” lafını unutuyorsunuz..

Kesinlikle yurtdışı olanakları çok fazla ve ayrıca cana yakın çok personel var, Akademisyenlerle rahatlıkla gidip görüşebiliyorsunuz. Eminim çoğu üniversitede bir çok akademisyen hatta asistanlar bile öğrencileri karşısına alıp konuşmaz. Akademisyen kadrosu zaten çok profesyonel kişilerden oluşuyor ( çoğu yurtdışı doktoralı ve ufku geniş insanlar) ve ayrıca eleştriyi kaldırabilen insanlardan oluşuyor.

Spor faaliyetleri çok yüksek safhada, derslerden sıkıldığınızda rahatlıkla tesisleri ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Tabi düzenlenen turnuvalara katılırsanız baya aktifleşiyorsunuz zaten.

Zirve Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (7 Cevap)

Ulaşım sıkıntısı en büyük problem şu an. Belediye otobüsleri ve halk otobüslerinin düzensiz çalışmaları çoğu zaman büyük sıkıntı oluyor.
İkinci problem idari personelde biraz var, tek tük egosu tatmin olmayan insanlara rastlarsanız şaşırmayın. Kimisi bunlar cemaatçi deyip herkes iyidir diye düşünebilir ama öyle değil.
Asıl önemli problem, ders yükü. Tamam, eğitim çok üst seviyede, ancak öğrencinin omuzlarına da çok ağırlık konuyor. Bunu içtenlikle söylüyorum, Zirve'de epey yüksek bir not ortalaması için uğraşıyorsanız, hiçbir başka üniversitede ve hiçbir başka bölümde olmadığı kadar yoğun bir tempoda olursunuz. Bu konuda ciddiyim, ve tıp okumak da bu “diğer”lere dahil. Ödevler ve Projeler bazen çok ciddi dercede sıkabiliyor.

Zirve Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı? (7 Cevap)

Aslında tam yok denemez ama yok denecek kadar az. Aslında her yerde olduğu gibi başarılı öğrenci daha önde tutulur.. örneğin, okulda birşey yapılacaksa önce başarılı olanların haberleri olur genellikle. Ama bazı vakıf üniversitelerinde olduğu gibi, yok burslular eziliyoruş falan gibi şeylere rastlamadım. Parasıyla hava atmayı seven kişilerde yok değil yani (heryerde olduğu gibi).. Yani kısacası hocalar açısından pek bir ayrım yok, ama öğrencilerde olabiliyor..