Zirve Üniversitesi

10 soruya 44 cevap verildi.

Cevaplar 44

Yükleniyor...

Tercih döneminde çok ciddi sıkıntılar çektim. çünkü tercih edebileceiğim çok sayıda bölüm ve üniversite vardı. Zirve üniversitesi nin yeni ve vakıf üniversitesi olması benim ilgimi çekti. Memleketime yakın olması ayrı bir etken zaten. Boğaziçi, Odtü, Bilkent gibi çok yüksek puanla öğrenci alan üniversitelere yerleşemiyeceğimi biliyordum. O yüzden gidip sıradan bir devlet Üniversitesinde okumaktansa ilk mezunu olacağım Vakıf üniversitesi olan Zirve yi tercih etmeliyim diye düşündüm. Her bölüm için ingillizce hazırlık eğitimi zorunlu idi ve ben inglizce ye çok meraklıyıdm. Tabi bölüme geçebilmek için TOEFL sınavını geçmem lazımdı. Bu zor olan kısımdı, bende zor işlerle uğraşmayı sevdiğim için en iyi tercih bu olur dedim.

599 görüntülenme

vakıf üniversitesinin sunduğu ayrıcalıklar ve imkanlar diyebilirm ilk önce, Okuldaki bakım, yurtlardaki lüks ve konfor.. Zirve ye gelince “okulun parası yok, şurayı düzeltemiyor” lafını unutuyorsunuz..

Kesinlikle yurtdışı olanakları çok fazla ve ayrıca cana yakın çok personel var, Akademisyenlerle rahatlıkla gidip görüşebiliyorsunuz. Eminim çoğu üniversitede bir çok akademisyen hatta asistanlar bile öğrencileri karşısına alıp konuşmaz. Akademisyen kadrosu zaten çok profesyonel kişilerden oluşuyor ( çoğu yurtdışı doktoralı ve ufku geniş insanlar) ve ayrıca eleştriyi kaldırabilen insanlardan oluşuyor.

Spor faaliyetleri çok yüksek safhada, derslerden sıkıldığınızda rahatlıkla tesisleri ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Tabi düzenlenen turnuvalara katılırsanız baya aktifleşiyorsunuz zaten.

462 görüntülenme

Öncelikle çok zorlu bir hazırlık eğitimi ile karşı karşıya olduğunuzu belirtmek istiyorum, çok sık ödevler, devam zorunluluğu, projeler vs. Liseden hiç bir farkınız olmayacaktır, tek fark daha çok çalışmak zorunda olduğunuzdur. üniversite açılana kadar biraz ingilizce çalışmanız sizin hazırlık dönemimde çok işinize yarayacaktır. Muafiyet sınavından bir üst kurdan başlamnız ise çok süper olacaktır, çünkü eğer dönem içinde bir veya iki kurdan kalsanız dahi dönemi tam vatinde bitirme şansını elde etmiş olursunuz. O yüzden yazı boş geçirmeyin ve çalışmaya hemen başlayın.
Haaa, hocalarla çok kısa sürede samimi olursunuz o konuda şüpheniz olmasın, arkadaşlar için de aynı şey geçerli.

367 görüntülenme

Aslında tam yok denemez ama yok denecek kadar az. Aslında her yerde olduğu gibi başarılı öğrenci daha önde tutulur.. örneğin, okulda birşey yapılacaksa önce başarılı olanların haberleri olur genellikle. Ama bazı vakıf üniversitelerinde olduğu gibi, yok burslular eziliyoruş falan gibi şeylere rastlamadım. Parasıyla hava atmayı seven kişilerde yok değil yani (heryerde olduğu gibi).. Yani kısacası hocalar açısından pek bir ayrım yok, ama öğrencilerde olabiliyor..

309 görüntülenme