Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesi

11 soruya 73 cevap verildi.

Cevaplar 73

Filtrele:Sırala:

Gaziantep Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (5 Cevap)

Erasmus imkanı var öğrenci değişim programı ancak sadece Polonya çek cumhuriyeti gibi ikinci Avrupa ülkelerine gönderiyorlar

Neden Gaziantep Üniversitesi? (17 Cevap)

Memleketime yakınlığı,istediğim bölümün bu şehirde olması ve eğitiminin çok iyi olmasından dolayı Gaziantep Üniversitesi :)

Gaziantep Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (4 Cevap)

Antep coğrafi konum nedeniyle fazla tercih edilmeyen bi yer bu sebeble yurtlar oldukça boş ve başvurursanız garanti yurta çıkarsınız . yurtları fena değildir daireden çevirme yurt olduğu için daireler gayet güzel ama yine de titiz olmanız da fayda var diyeyim.

Neden Gaziantep Üniversitesi? (17 Cevap)

Doğudaki birçok il arasında daha yaşanabilir bir şehir Gaziantep. Sanayisinin gelişmişliği öğrencileri pek etkilemiş sayılmaz. Fakat her şeye rağmen parlayan yıldız sözünü de gerçekleştirmeye çalışan yenilikleri ve etkinlikleri mevcut bir üniversite Gaziantep Üniversitesi.

University of Maribor'da Erasmus yapmak nasıl bir deneyimdi? (1 Cevap)

Öğrenciyken hep çimli bir üniversitede okumak gibi bir hayalim vardı ve böylece birçok üniversite gezdim. Bunlardan bir tanesi de Erasmus programıyla yurtdışına gitmekti ve Slovenya Maribor Üniversitesi’ne gittim. MariborÜniversitesi’nde birçok milletten kişilerle okumak çok güzel ama ben orada araştırmayı yapmayı öğrendim. Orada hocanızın verdiği proje buradaki gibi ezbere dayalı değil de, bir proje konusuna tez hazırlama şeklindeydi. Normalde son sınıfta yaptığımız tezi orada 7 derste ayrı ayrı yaptık. Google’ı nasıl kullanacağımı da bu sayede öğrendim. Dolayısıyla Erasmus bana bir araştırma yeteneği kattı ve orada bursumla gezdiğim dönemde az parayla nasıl çok yer görüleceğini, bütçe yönetiminin nasıl yapıldığını öğrendim. Bu yüzden Erasmusdeyip geçmemek lazım.