Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü

6 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

diş hekimlerinin yanında,hekimlerin işini kolaylaştırmasına ve hızlı çalışmasına yardım ediyorsunuz.Memur olamazsanız rezil oluyorsunuz fazla çalışıp emeğinin karşılığını oldukça az alıyorsunuz. her geçen sene atama sayıları azalıyor puan yükseliyor.Bunun yanında bölüm mezunu olmayan insanlar da bu mesleği yapabiliyor.Sizin okumanız bazı yerlerde hiç bir ekstra katmıyor size.Kendi fikrimce bu bölümü yazmaktansa daha başka iş imkanları iyi olan bölümler yazmanız.

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü öğrencileri nasıl dersler alıyor, içerikleri nasıl? (1 Cevap)

Bir diş hekiminin aldığı birçok dersi alıyoruz. Diş morfolojisi ağız radyolojisi pedodonti vb. ekstra olarak sağlık alanında da birçok ders alıyoruz farmakoloji (ilaç bilimi) mikrobiyoloji gibi bir de sağlık alanı dışında da derslerimiz var davranış Bilimleri kişilerarası iletişim üniversite kültürü.. İçerikleri diş bilgisi ağırlıklı olarak tabiiki ama yanında aldığımız derslerde sağlık alanında teorik bilgimizi geliştiriyor. 

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (2 Cevap)

Pratik, hızlı hareket eden, temizliğe önem veren, takım çalışmasına uyumlu, iletişimi kuvvetli ve yardım etmeyi seven kişilere göredir bence