Ankara Üniversitesi

@Ankara

Neden mi Ankara Üniversitesi? Çünkü; okulumuz cumhuriyet tarihinin ilk üniversitesi. Size şöyle söyleyeyim. Okulumuzun her semtte, her kesimde kampüsü olduğu kadar her şehirden hatta her ülkeden farklı kesimlerden öğrenciler kabul ediyor. Ankara'da olmasının avantajları da var elbette. 'Memur' ya da 'Öğrenci' şehridir Ankara. Ne alsan ya da atıyorum ne istesen 'öğrenciyim' deyip indirim yaptırabilirsiniz. Bu siteye ilk defa geçen yıl bende tercih zamanı araştırırken girmiştim. O kadar çok yardımcı oldu ki bana geçen yıl. Ve şimdi çok mutluyum üniversitemden. Gerek eğitimi olsun, gerek öğrencileri, gerek çok bilgili hocaları, avantajları, kampları, kursları, erasmus programı da en büyük olanağı zaten. Tüm bunlar üniversitenin öğrenciye sağladığı olanaklar. Eğitiminin yanı sıra kampları, gezileri, konserleri de var tabi. Ama ben en çok eğitiminden ve Ankara'da olması nedeniyle bu üniversiteyi seçmiş bulunmaktayım. Size şu kadarını söyleyeyim. Hiç pişman olmayacaksınız. Eğer gelirseniz, siz de benim gibi seneye bu soruları cevaplayıp hafif tebessüm ediyor olacaksınız. Şimdiden gelecek arkadaşlara hayırlı olsun diyorum :)
üniversitemin bana sunduğu olanaklar tabi ki.mesela girişte bir döner kapı birde normal kapı var.istediğim zaman istediğimi kullanıyorum.canım mı sıkkın gidiyorum döner kapıya hızlıca iteliyorum kapıyı.insanların kapıya takılmasını şevkle izliyorum.
Ankara Üniversitesi'nin hocaları iyidir. Eğer gerçekten okumaya geliyorsanız doğru üniversitelerden birini tercih ediyorsunuz demektir.
Sonuçların açıklandığı o ilk hafta duyabileceğin en büyük gururla "Mülkiyeli oldum!" diyebilmek için Ankara Üniversitesi. Diğer fakültelere gidenlerde de aynı şey var mı bilmiyorum, fakat artık Mülkiye'ye ait olduğunu bilmek bile başlı başına bir tercih sebebidir benim için. Öğrencisini Twitter'da DM üzerinden "Hoşgeldin :)" mesajı atarak karşılayacak kadar sevecen, doğal ve alçakgönüllü bir dekanı olduğu için. Her şeyiyle, gururla "benim okulum, benim fakültem" diyebildiğim için Ankara Üniversitesi.
Özellikle hukuk ve siyasal fakültesinin alt dallarını düşünenler için neden Ankara Üniversitesi sorusunun cevabı açıktır: prestij. Amaç 'Ankara hukuklu' ya da 'Mülkiyeli' olma ayrıcalığını yaşamaktır. Köklü bir üniversitede okumak gibi değil de bir soyu devam ettirmek gibi. Vakıf üniversitelerinin göz boyamalarına aldırmayıp idealist yaklaşabilenler için bu soruya cevap vermeye çok da gerek yok yani aslında..
Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Mülkiye'ye ev sahipliği yapması şu anlık ankara üniversitesinin beğendiğim tek yanıdır. Mülkiye'nin beğendiğim yanlarına gelirsek, hala çizgisini bozmadan ana dilde eğitim vermesi; özellikle cumhuriyetin siyasi, akademik, entelektüel camiasına sayısız önemli ismi yetiştirmesi; her zaman muhalif olup yine de ülkeyi ayakta tutmuş, tutan ve tutacak öğrencilere, mezunlara sahip olması aklıma şimdi gelen bazı sevdiğim yanları.
ön yargılı olmayın, alışmak için bir süre bekleyin.Lise davranışlarınızdan kurtulun ve siyasete biraz ilgi duyun lütfen :)
Öncelikle Ankara gibi öğrenci yaşamına uygun ve başkent olan bir şehirde bulunuyor. Cumhuriyetin en köklü üniversitesi gibi klişelerden sonra gerçek sebeplere gelelim :) Olimpik bir yüzme havuzu ve kampüslerinde spor salonları var. Bunlardan öğrenciler diledikleri gibi yararlanıyor. Ilgaz'da çok uygun fiyatlara kış sporları öğrenip, bu sporları uygulayabileceğin bir tesisi var. Yaz aylarında tatil yapmak için Manavgat'ta öğrencilere çok uygun fiyatlarla hizmet veren bir tesisi var. Bunlar her üniversitede yok ve Ankara Üniversitesi öğrencileri bu konularda çok şanslı. Aynı zamanda cumhuriyetin kurduğu ilk üniversite olduğundan oturmuş bir yer. Her bölümünde yeterli sayıda öğretim elemanı bulunuyor bunu söylüyorum çünkü yeni kurulan birçok üniversitede öğretim elemanı sıkıntısı var. Bu yıl alınan bir kararla sınıf geçme notu 60'a indirildi ve bu da öğrencilerin yaşamını epey kolaylaştırdı. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Şirketler

Ankara Üniversitesi ile ilgili şirketler.

Eczacıbaşı Topluluğu

10 çalışan 20 cevap verdi.

KEŞFET

Nokta

14 çalışan 70 cevap verdi.

KEŞFET

Bölümler

Ankara Üniversitesi ile ilgili bölümler.

Kişiler

Ankara Üniversitesi ile ilgili kişiler.

Gülşah Özyazgan

Hukuk Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Tarık Abudayah

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Sema Eşigül

Sosyal Hizmet Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Elif Gelgeç

Biyoloji Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Cansu Gözübüyük

Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Ahmet GÜNDÜZ

Tıp Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Gözde ÖZTÜRK

Diş Hekimliği Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Osman

Hukuk Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Semih Kucukcankurtaran

Tıp Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Gizem Kaplan

Tıp Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Halil Ibrahim Düzenli

Radyo ve Televizyon Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Ahmet Çayeli

Veterinerlik Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Alparslan Ertenlice

Tıp Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

neslişah beste altay

Ziraat Mühendisliği Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Yetkin Doğan

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Mustafa Erolcan Er

İktisat Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Veysel Gökberk Manga

Tarih Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

İhsan Atalık

Fizik Mühendisliği Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Ayşe Öndağ

Diş Hekimliği Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git

Anıl Taha

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Ankara Üniversitesi

Profile Git