Eczacılık Bölümü

Eczacılık Bölümü

11 soruya 24 cevap verildi.

Cevaplar 24

Filtrele:Sırala:

Neden Eczacılık Bölümü? (10 Cevap)

Mezun olduktan sonra iş imkanın fazla olması (eczane eczacısı olabilmek, hastane eczacısı olabilmek, ilaç firmalarının bir çok bölümünde çalışabilmek, her bölümde olduğu gibi akademisyen olabilmek), insan sağlığıyla direk ilişkili olması ve derslerin eğlenceli olması.

Yıllar sonra gelen edit:
Evet, bu söylediklerim hala geçerli ama eczacıların geleceğini pek parlak göremiyorum maalesef..

Neden Eczacılık Bölümü? (10 Cevap)

kimya ve biyolojinin kusursuz karışımı ilaç kutularıyla büyümüş bir insan olarak mutlu olacağımı düşündüğüm meslek

Eczacılık Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (8 Cevap)

Kısaca bahsedecek olursak:
*Eczane Eczacılığı
*Hastane Eczacılığı
*Kamu Eczacılığı
*Endüstri
*Akademisyenlik
**Uzman Eczacılık gibi seçenekler mevcuttur. Bu seçimin; öğrencilik yıllarında edindiği birikimlerle, ilgi ve becerilerine göre yapılması gerekir.

Neden Eczacılık Bölümü? (10 Cevap)

İnsanoğlu var olduğu sürece sağlık problemleri de varolacaktır. Bu problemlerin çözümü için tıp ve eczacılık sektörlerinin devamlılığı gerekmektedir. Son yıllarda getirilen düzenlemelerle mesleğimiz zorlu bir süreçten geçmekte olsa da zamanla bu sorunlara yenilikçi çözümler bulunacak ve mesleğimiz daha iyi bir şekilde yaşatılmaya devam edilecektir.
Şu şartlarda dahi bir eczacılık fakültesi öğrencisi mezun olduğunda -tabi ki yeterli donanımlara sahipse- kariyerini şekillendirebilecek pek çok seçenekle karşılaşacaktır.

Ben bu mesleği, eğitim meslek hayatım boyunca yoğun çalışma gerektirmeden başarılı olabileceğim, kendime aileme ve arkadaşlarıma vakit ayırabileceğim, ilgi ve becerilerime uygun bi meslek olduğu için seçtim ve severek okuyorum.

Eczacılık Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (8 Cevap)

Eczacı en yakın sağlık danışmanıdır. Kullanılan her türlü ilaçla ilgili en derin bilgiye eczacılar sahiptir. Doktorun olmadığı zamanlarda her türlü sağlık sorunu eczacılara danışılabilir.

Mezun olduktan sonra neler yapılabileceği kişiyle ilgilidir. Herkesin eczacılık fakültesi deyince aklına gelen eczane eczacılığıdır. Bunun dışında hastane eczacısı olabilir, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda çalışabilir, Türkiye İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğün'de çalışabilir, ilaç firmalarının çeşitli departmanlarında çalışabilir.