Eczacılık Bölümü

25 soruya 32 cevap verildi.

Cevaplar 32

Yükleniyor...

Kısaca bahsedecek olursak:
*Eczane Eczacılığı
*Hastane Eczacılığı
*Kamu Eczacılığı
*Endüstri
*Akademisyenlik
**Uzman Eczacılık gibi seçenekler mevcuttur. Bu seçimin; öğrencilik yıllarında edindiği birikimlerle, ilgi ve becerilerine göre yapılması gerekir.

33,898 görüntülenme

eczane eczacısı, hastahane eczacısı,endüstri eczacısı olarak üçe ayrılır sanıldığının aksine sadece eczaneden para kazanılmaz birçok ecza deposunda iş bulabilir akademisyen olarakta başarılı bir kariyere imza atabilirsiniz

28,943 görüntülenme

Eczacı en yakın sağlık danışmanıdır. Kullanılan her türlü ilaçla ilgili en derin bilgiye eczacılar sahiptir. Doktorun olmadığı zamanlarda her türlü sağlık sorunu eczacılara danışılabilir.

Mezun olduktan sonra neler yapılabileceği kişiyle ilgilidir. Herkesin eczacılık fakültesi deyince aklına gelen eczane eczacılığıdır. Bunun dışında hastane eczacısı olabilir, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nda çalışabilir, Türkiye İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğün'de çalışabilir, ilaç firmalarının çeşitli departmanlarında çalışabilir.

28,110 görüntülenme

Tüm bildiklerinizi unutun çünkü eczanenizi açıp başına babanızı koyup dünyayı gezmeye çıkamayacaksınız gençler.1.si istediğiniz yerde eczane açamazsınız bunun belli bir yasası var.Onu bi okuyun derim.Eczane açmaya yeltenmeden önce de stajer olarak bi eczanede çalışmanız gerekir önce.Ama açmazsan ne yapıcam derseniz:1. Hastane Eczacılığı 2.Ar-ge (Üretim yapıcaksınız.) 3.Endüstri Eczacılığı (ki ben de bu amaçla yazmıştım eczacılığı.İlaç firmalarında çalışma imkanı sunuyor.Kalite kontrol,ruhsatlandırma,bölge müdürlükleri bayi müdürlükleri gibi. Bu dallarda hem eczacılık hem de işletme bilgisi gerekli.Bu yüzden mezun olduktan sonra bi master şart oluyor.Bunun dışında okurken de bu firmalara staj yapar ve yurt dışı deneyimleri eklemeniz de faydalı.Biraz daha emek harcamalı sosyal olmalı bi dal tercih sizin.)

27,662 görüntülenme