Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

118 kişi 133 cevap verdi.
Öncelikle ulaşımı kolay. Tıp fakültesine yemekhane ve cafeler çok yakın. Hastanesi hemen karşınızda. Hastanesi büyük ve birçok bölüm var. Bunun dışında kampüs içinde onkoloji, organ nakli, kalp, çocuk hastanesi gibi birçok hastane ayrı bina olarak bulunmakta. Ayrıca GENKÖK binası Türkiyenin sayılı araştırma laboratuvarlarından biri. Belki bunlar küçük ayrıntılar ama ders notlarını hemen amfilerin yanındaki kantinde satılıyor. Yani uzaktaki bir kırtasiyeden ders notu alalım derdi yok. Derslikler çevresindeki yeşil alan özellikle bahar aylarında çok güzel bir atmosfer yaratıyor.
kampüsü fazla büyük , mesela tıp fakültesinden mimarlığa giden adamın vay haline.
İSTANBULDA BOĞULMAK İSTEMİYORDUM İZMİR'DE ÇOK DEĞİŞİRDİM HAYALLERİM DAHA FARKLI YÖNDE KAYSERİ İSE SANAYİSİ İLE VE YAPTIKLARI İLE CAZİBE ŞEHRİ VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BENCE MÜKEMMEL BİR ÜNİVERSİTE SADECE BÜYÜK RESMİ GÖRMEN GEREKİYOR KÜÇÜK ŞEYLERE TAKILI KALMAYI DEĞİL.
Kampüs içerisinde olan tıp fakültesi hastanesi halka kampüse girebilme hakkı veriyor bir nevi. Bazı yerlerde öğrenciden çok halk görebilirsiniz.
BİKERE ORTAMINI KENDİN YAPACAKSIN BAŞLANGIÇTA BİLMEDİĞİN BİR ŞEHİRDESİN VE BEKLENTİN YÜKSEK OLMASIN AMA ARAŞTIR EMİNİM TADINI ÇIKARTACAĞIN ORTAMLARIN OLACAKTIR :)
Yemekhanesinin fiyatları uygun (2 TL) ve yemekleri gerçekten iyidir. Bildiğin ilçedir,aradığın çoğu şeyi içinde bulabilirsin üniversitenin bu ayrı bir sevdiğim özelliği. Yeşillik alanı bence oldukça fazla bu da insana kampüs havasını yaşatıyor (Tıp Fakültesi ve çevresi hariç tabi)
Biraz daha öğrenciye dönük aktiviteler yapılsa,en basitinden bahar şenlikleri bile saçma sapan bir sebeple iptal edilmese "seviyorum" diyebilirdim. Eğitimi iyidir,hoştur Türkiye'de de 8.sıradadır. Fakat her şey eğitimle olmuyor birazda öğrencinin anlaşılması lazım.