Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi

12 soruya 127 cevap verildi.

Cevaplar 127

Filtrele:Sırala:

Erciyes Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (23 Cevap)

Öncelikle ulaşımı kolay. Tıp fakültesine yemekhane ve cafeler çok yakın. Hastanesi hemen karşınızda. Hastanesi büyük ve birçok bölüm var. Bunun dışında kampüs içinde onkoloji, organ nakli, kalp, çocuk hastanesi gibi birçok hastane ayrı bina olarak bulunmakta. Ayrıca GENKÖK binası Türkiyenin sayılı araştırma laboratuvarlarından biri. Belki bunlar küçük ayrıntılar ama ders notlarını hemen amfilerin yanındaki kantinde satılıyor. Yani uzaktaki bir kırtasiyeden ders notu alalım derdi yok. Derslikler çevresindeki yeşil alan özellikle bahar aylarında çok güzel bir atmosfer yaratıyor.

Neden Erciyes Üniversitesi? (25 Cevap)

İSTANBULDA BOĞULMAK İSTEMİYORDUM İZMİR'DE ÇOK DEĞİŞİRDİM HAYALLERİM DAHA FARKLI YÖNDE KAYSERİ İSE SANAYİSİ İLE VE YAPTIKLARI İLE CAZİBE ŞEHRİ VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BENCE MÜKEMMEL BİR ÜNİVERSİTE SADECE BÜYÜK RESMİ GÖRMEN GEREKİYOR KÜÇÜK ŞEYLERE TAKILI KALMAYI DEĞİL.

Erciyes Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (21 Cevap)

Çok gözünüzde büyütmeyin üniversite hayatını, liseye göre bir takım farklılıkları var ama herkesin çılgınlar gibi koptuğu, eğlendiği bir yer değil üniversite hele erciyes hiç değil. Okuyacaksanız gelin bu şehre ve üniversiteye, farklı amaçlarınız varsa tercih etmeyin çok pişman olursunuz, kafanızı duvarlara sürtersiniz demedi demeyin. Üniversitenin liseden çok çok daha fazla çalışmak anlamına geldiğine psikolojik olarak hazırlanmadan gelmeyin.

Erciyes Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (21 Cevap)

BİKERE ORTAMINI KENDİN YAPACAKSIN BAŞLANGIÇTA BİLMEDİĞİN BİR ŞEHİRDESİN VE BEKLENTİN YÜKSEK OLMASIN AMA ARAŞTIR EMİNİM TADINI ÇIKARTACAĞIN ORTAMLARIN OLACAKTIR :)