Erciyes Üniversitesi

32 soruya 128 cevap verildi.

Cevaplar 128

Yükleniyor...

İSTANBULDA BOĞULMAK İSTEMİYORDUM İZMİR'DE ÇOK DEĞİŞİRDİM HAYALLERİM DAHA FARKLI YÖNDE KAYSERİ İSE SANAYİSİ İLE VE YAPTIKLARI İLE CAZİBE ŞEHRİ VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ BENCE MÜKEMMEL BİR ÜNİVERSİTE SADECE BÜYÜK RESMİ GÖRMEN GEREKİYOR KÜÇÜK ŞEYLERE TAKILI KALMAYI DEĞİL.

7,588 görüntülenme

Öncelikle ulaşımı kolay. Tıp fakültesine yemekhane ve cafeler çok yakın. Hastanesi hemen karşınızda. Hastanesi büyük ve birçok bölüm var. Bunun dışında kampüs içinde onkoloji, organ nakli, kalp, çocuk hastanesi gibi birçok hastane ayrı bina olarak bulunmakta. Ayrıca GENKÖK binası Türkiyenin sayılı araştırma laboratuvarlarından biri. Belki bunlar küçük ayrıntılar ama ders notlarını hemen amfilerin yanındaki kantinde satılıyor. Yani uzaktaki bir kırtasiyeden ders notu alalım derdi yok. Derslikler çevresindeki yeşil alan özellikle bahar aylarında çok güzel bir atmosfer yaratıyor.

6,732 görüntülenme

Okula 15 dakika uzaklıkta Erciyes KYK Erkek öğrenci yurdu var ve bu yurt 4 bloktan oluşuyor.(D blok yarı özel diğer bloklar sıradan KYK blokları) ve 25 dakika uzaklıkta Ali Boz Erkek Öğrenci Yurdu (E blok olarak geçer,özel bir yurt) var.Kızlar bu konuda biraz daha şanslı. Erciyes Yurdu yakınlarında Melikgazi Kız Yurdu ve ilerisinde Gevher Nesibe Kız Öğrenci Yurdu mevcut(dışarıdan bakıldığında kız yurtları daha gelişmiş durumda). Devlet yurdu çıkmazsa Kayseri Merkez ve Talas'ta bir çok öğrenci yurdu var,ve genellikle çoğu iyidir..

5,280 görüntülenme

kampüsü fazla büyük , mesela tıp fakültesinden mimarlığa giden adamın vay haline.

5,133 görüntülenme