Erasmus

28 soruya 24 cevap verildi.

Cevaplar 24

Yükleniyor...
2,129 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Erasmus yapmak oldukça güzel bir tecrübe çünkü hem farklı yerlerden gelen birçok insanları tanıyabiliyorsunuz hem de birçok farklı yeni bilgi öğreniyorsunuz. En güzel tarafı da 6 ay boyunca tamamen farklı bir ülkede, farklı şeyler yapıyorsunuz. Gün akışınız tamamen değişiyor ve farklı bir dilde konuşup, yeni bir dil öğreniyorsunuz. Bunların hepsi çok güzel tecrübelerdir. Döndüğünüzde de her zaman için o güzel anıları anmaya devam ediyorsunuz. O yüzden Erasmus'u herkese tavsiye ediyorum. Ben Erasmus'u İspanya - Valencia'nın biraz güneyinde kalan Gandia'da Universidad Politecnica'da yaptım. Oldukça güzel bir tecrübeydi. Kumsal ve sahille iç içe olan, oldukça eğlenceli ve sıcakkanlı insanların bolca bulunduğu, güzel bir tecrübeydi. Orada hem İspanyolca dilimi ciddi anlamda geliştirdim hem de çok farklı insanlar tanıdım. Birçok farklı milletten gelen eğlenceli bir kitle vardı. Dolayısıyla güzel günler geçirdim.

893 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ’nün belki de bana kazandırdığı en önemli faktör, Erasmus’a gidişim olabilir diye düşünüyorum çünkü iş hayatına hızlıca bir giriş yaptıktan bir süre sonrayurtdışında ve farklı bir alanda kendinizi geliştirmek için bir fırsat yakalayamayabiliyorsunuz. Dolayısıyla üniversite öğrencilerine tavsiyem; eğer ki okullarındaki denklik programları tutuyorsa, kesinlikle böyle bir programa başvurup bu deneyimi yaşamalarıdır. En az 6 ay ile 1 yıl arası yurtdışında böyle bir eğitim almaları gerçekten çok faydalı olur. Bunu sadece eğitim olarak düşünmemek gerekiyor çünkü orada ihtiyaçlarını tek başına karşılamak, bütçeyi tek başına yönetmek ve zorluklarda karar almak çok önemli.

Ben İspanya Valencia’da 1 yıla yakın kaldım. Bunun sonucunda da İspanyolca öğrendim ve bunun pozitif etkisiyle ilk iş hayatımda olumlu bir sonuçla karşılaştım. Çok ulustan kişilerle bağlantı kurdum, hala görüştüğüm kişiler var. Dolayısıyla insana çok katkısı oluyor. Eğer üniversitede fırsatınız varsa bunu değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.