Kayseri

Batı illerden geliyorsanız öncelikle bir İzmir,İstanbul ve Eskişehir değil,büyük hayallerle gelmeyin. Ve genellikle sıkıcı bir öğrenci hayatınız olacaktır. Bunların yanında öğrenci evleri de biraz pahalı.
çok düzenli bir şehir
Sosyal hayatı yok. Sosyal hayata dair bir şeyler yapmak isteseniz sizi kınayacak ve kötü bakışlar atacak yüzlerce insanla dolu. Bilindik ve ulaşımı kolay olan iki tane alışveriş merkezi var. (İstanbul'daki Ankara'daki markaların birçoğunu bulamayabilirsiniz.) Onun dışında bi Erciyes Dağımız var kayak yapmayı seviyorsanız sizin için güzel olabilir. Talas'da bir sürü kafe var zaten bunlar genelde öğrencilerin takıldığı yerler ama kafede oturup vakit öldürmekten başka yapabilecek pek fazla bir şey yok. Bi lunaparkı var Mazakaland apaçi dolu lunapark ne kadar eğlenceli anlatamam. Farklı bir dil öğrenmek isteseniz kursu yok veya Japonca kursu var ben bilmiyorum. Dans, dövüş sporları, basketbol, futbol vs gibi kurslar istiyorsanız var fakat ne kadar yeterli orasını düşünmek lazım. Ama hiç merak etmeyin sürüsüne bereket fitness salonu var tabi birçoğunun fiyatları bir öğrenciye göre uygun değil. İklim desek yazları çok sıcak ( sıcak diye askılı şort falan giyebiliceğinizi düşünmeyin) kışları ise çok soğuk. Genel itibariyle sıkılacağınız bir şehir.
Ticareti sevmeye başlarlar.
Düzenli bir şehir
Çok fazla kalabalık degil.
Şehir insanı yormuyor.
Sosyal hayatın sıfır. Pazarlık yapmazsan hayat pahalı.
Kendimden örnek vereyim; kendi şirketimi kurdum. 1 yılı aşkın süredir Alves Endüstriyel Temizlik Ürünleri ve Hİjyen Sistemleri'nin İç Anadolu Bölge Bayiisi olarak çalışmalarıma son hızla devam ediyorum. Bunun yanında yaklaşık 3 ay önce PERSPECREATİVE STUDIO ile ortaklık kurdum. Son derece güvendiğim, inandığım bir sektöre giriş yapmış oldum. Ticari hayatımın doğmuş olduğu şehri baz alarak eksiklikleri göz önünde bulundurarak bir çok projeyi değerlendirerek ivmeli olarak girişimlerime devam ediyorum.
Snowboooooaarrrdddd. Kayserinin en büyük avantajlarından birisi Erciyes tabii ki. Bu sezon 15 kere gittim sırf. Daha önce hiç bilmediğim pahalı gelen bu sporda şu an orta seviyedeyim ve seneye yarışlara katılmayı düşünüyorum. Kış sporlarına ilgiliyseniz (ilgili değilseniz de ilgilenmeye başlarsınız) Kayseri çok iyi bir şehir.
Edit: Hangi kafayla Kayseri çok iyi bir şehir yazmışım cidden bilmiyorum. Erciyes konusundaki fikrim hala aynı, hatta 2 hafta sonra Erzurum'a yarışlara gidiyorum. Şans dileyin bana, ve Kayseri'de yaşamayın mümkünse. Birazcık hayalleriniz falan varsa alın onları Ankara'ya İstanbul'a İzmir'e Eskişehir'e falan gidin. Bu lanet şehirde o hayallerinizin hepsi körelebilir zira.
Küçük ve hesaplı bir şehirdir. Öğrenciyi maddi olarak yormaz.

Kişiler

Kayseri ile ilgili kişiler.

Muhammed Çelik

Uçak Elektrik-Elektronik Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Baran Mermer

Sanat Tarihi Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Murat Can Tanrıverdi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Necati DELİBAŞ

Makine Mühendisliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

hatice tezcan

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Bilal Rıdvan TEKEÇ

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Abdullah Gül Üniversitesi

Profile Git

Berfin Ekren

İşletme Bölümü, Abdullah Gül Üniversitesi

Profile Git

Muhammed Nur Çavuşoğlu

Ekonomi Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Nevzat Koç

Diş Hekimliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Cihat Aydın

Endüstri Mühendisliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

umut Altuntaş

Veterinerlik Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

İsmail Baytekin

İşletme Bölümü, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Profile Git

munise

Harita Mühendisliği Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

Tugay KEKEÇ

Uçak Elektrik-Elektronik Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git

GAMZE YILDIZ

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Erciyes Üniversitesi

Profile Git