Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

8 soruya 18 cevap verildi.

Cevaplar 18

Filtrele:Sırala:

Neden Şehir ve Bölge Planlama Bölümü? (10 Cevap)

Türkiye gelişmekte olan bir ülke. Ve son 10 yılda belediyecilik anlamında müthiş gelişmeler yaşandı. Şehir ve Bölge Planlama tam bir "geleceğin mesleği". Çünkü bu ülkede planlanacak çok ama çok şehir var. Ve belediyelerde başlangıç maaşları doktorların pilotların maaşını solda sıfır bırakır.

Neden Şehir ve Bölge Planlama Bölümü? (10 Cevap)

fizikten nefret ederdim ve çizim yeteneğim oldukça iyiydi.bu bölümü tercih etmemin en büyük sebeplerinden birisiydi.Ama suan neden diye cevaplasam. artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğini, şehrinin parsel parsel parası olanlara satılmaması gerektiğini düşünüyorum. her ne kadar bilinmese de son zamanlarda yaşanılan olaylar yüzünden oldukça önemli ve gitgide ismi duyulan bir bölüm olduğu görüşündeyim.Hayalgücü ve çizim yeteneği olan ve bastırarak söylüyorum zorluklar karsısında kolay pes etmeyen kişilere tavsiye ederim.

Neden Şehir ve Bölge Planlama Bölümü? (10 Cevap)

Açıkçası ilk tercihim bölümden ziyade okul olmuştur. Önceliğim İstanbul Teknik Üniversitesi olduğu için okulda iki bölüme puanım tutuyordu. Ya Çevre Mühendisliği ya da Şehir Bölge Planlamayı seçecektim. Peki pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Çünkü okulum, özellikle binam yani Taşkışlam ve kurduğum arkadaşlıklar, okul ortamım, hocalar ile olan ilişkilerim, Türkiye'nin dört bir yanına bölüm sayesinde yapmış olduğum geziler hayır cevabını açıklamaya yeterli olacaktır. Evet zorlukları yok mu var. Mühendislere göre daha fazla yoruluyor muyuz evet. Uykusuz kalıyor muyuz ona da evet. Ama her şeye rağmen her şeyiyle bu bölüm insana çok şey katıyor.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (5 Cevap)

çevre sehircilik bakanlıgında kültür ve turizm bakanlıgında ve diğer bir ck bakanlıklarda plancılar calısmaktadır. ayrıca belediyelerde önemli rolümüz vardır. eger sermayem var diyenler kendi bürolarını ofislerini açıp kendi işlerini yapabiliyorlar

Neden Şehir ve Bölge Planlama Bölümü? (10 Cevap)

genelde mimarlıkla bağlantılı olduğu için seçildiği düşünülür ama şehircilik dediğimiz bir meslekten veya bir bölümden çok belki bir hobi veya tutku denebilir. keyiflidir avantajları çoktur . herkes gibi bakmamayı öğreten bir bölüm olduğundan hafif çatlatırsınız ama zevk verir.