Cevaplar 19

Yükleniyor...

çevre sehircilik bakanlıgında kültür ve turizm bakanlıgında ve diğer bir ck bakanlıklarda plancılar calısmaktadır. ayrıca belediyelerde önemli rolümüz vardır. eger sermayem var diyenler kendi bürolarını ofislerini açıp kendi işlerini yapabiliyorlar

27,253 görüntülenme

"Belediyecilik" denen bir tabir var. İşte onu yaparlar. O belediyeye bağlı tüm hizmetler Şehir ve Bölge Planlama mezununun işidir. 4 sene okursun mezun olur olmaz patron gibi iş yaparsın. Aynı zamanda Mimarlık Ofisi, Bankalar (expertize), Alışveriş merkezleri (analiz biriminde çalışan), İnşaat Firmaları, Planlama Ofisleri gibi yerlerde de çalışanlar var.

25,875 görüntülenme

en yaygın seçenek belediyelerde plancı olmak. ardından özel şirketlerde plancı olmak geliyor. ama şehir plancıları odasından bölümün tanıtımına geldiklerinde bize yapabileceklerimizi anlattıklarında çok şaşırmıştık. hollywood da set tasarımcısı olarak bile iş imkanı var aslında. mesleğin temelinde mekan tasarımı olduğu için bir çok alanda çalışılabilir. mesela gsm firmalarında ya da bankalarda coğrafi bilgi sistemleri uzmanı olarak çalışabilirsiniz. ilginize göre bir sosyoloji ve ya şehir ekonomisi uzmanı olabilirsiniz. tarie arkeolojiye ilgi duyuyorsanız yerleşmeler tarihi/arkeolojisiyle ilgilenebilir, koruma uzmanı olup, KUDEBlerde ve ya koruma kurullarında görev alabilirsiniz.

22,303 görüntülenme

Türkiye gelişmekte olan bir ülke. Ve son 10 yılda belediyecilik anlamında müthiş gelişmeler yaşandı. Şehir ve Bölge Planlama tam bir "geleceğin mesleği". Çünkü bu ülkede planlanacak çok ama çok şehir var. Ve belediyelerde başlangıç maaşları doktorların pilotların maaşını solda sıfır bırakır.

17,499 görüntülenme
2