Mimarlık Bölümü

43 soruya 82 cevap verildi.

Cevaplar 82

Yükleniyor...

mimarlık bölümü mezunu olduktan sonra geniş çalışma imkanları sunar size.bunu bitirdikten sonra karar verip o doğrultuda kendinizi geliştirmeniz gerekir.
büro açabilirsiniz.
kpss ile çeşitli devlet kuruluşlarında çalışabilirsiniz
yapı denetim şirketlerine çalışabilirsiniz
büyük inşaat şirketlerinde
ya da röleve restorasyon alanında çalışabilirsiniz
iç mekan tasarımnda çalışabilirsiniz . arttırılabilir daha .

66,434 görüntülenme

mimarlık bölümnden mezun olan bir öğrenci gerçekten diğer bölümlere oranla hem maddi açıdan olsun hemde manevi açıdan olsun fark atar...iş bulmada sıkıntı olacağınnı sanmıyorum ki çok nadirdir iş bulamama..hele eğerki aileniz insşşaat la uğrasıyorsa ve bvirazda çevreniz varsa ve sizde mimarlığı seviıyorsanız bana güvenin ve inanınki mimarlıktan daha da rahat ve refah bir meslek yoktur...mimarlarbir binanın estetik kısmından sorumludur bir tek bina değil dışarıda gördüğünüz hemen hemen bütün yapıların sonradan yapılmış yapay kütlelerin hepsinden mimarlar sorumludur estetik bakımından

53,489 görüntülenme

istiyorsa, iş bulur. istemiyorsa, bulmaz. bu lüksü vardır. önemli olan istemektir mimarlıkta.

52,318 görüntülenme

mimarlık ofisleri, yapı denetim firmaları, devlet memurluğu, öğretmenlik, yapı malzemeleri firmaları gibi alanlarda iş bulabilirsiniz.

41,953 görüntülenme

Öncelikle mimarların o sofistike, bohem görünüşüne aldanıp “havalı meslek” diyerek seçim yapmak üzereyseniz; yapmayın. Kazın ayağı öyle değil. Onun dışında şöyle özetleyebilirim; mühendislik alanlarında iki+iki=dörttür ve bunu değiştiremezsiniz. Lakin mimarlıkta iki+iki=beş dediğinizde güzel duruyorsa o beştir. Yani şunu anlatmak istiyorum mimarlıkta özne de nesne de sizsiniz efendim. Yaratıcılığınız çok önemli, dünyayı değiştirebilirsiniz. Yeni şeyler yaratmak sizin elinizde.

27,706 görüntülenme