Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi

15 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Başkent Üniversitesi İşletme bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Üniversite, teorik bilgilerin yanı sıra sunumlar, ekip çalışmaları, projeler ve stajlar sonrasında size ne olduğunuzu öğretiyor.  Ben üniversiteden mezun olduğumda ne yapmak istediğimi, neler yapabileceğimi ve neler yapamayacağımı az çok anlamıştım. Bu yüzden üniversite kendimi tanımama yardımcı oldu ve iyi bir network sağladı.


Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Başkent Üniversitesi çok köklü bir okul değildi ama akademik kadromuz çok eskiydi ve o kadro bize birçok şeyi verdi. İş hayatı ve okul birbirinden çok farklı çünkü okulda ne kadar öğrenirseniz öğrenin, çalışma hayatında bambaşka bir kültürle karşılaşıyorsunuz. Dolayısıyla Endüstri Mühendisliği bana çok şey kattı. Farklı bir vizyon ve bakış açısı getirdi ama iş hayatı gerçekten bambaşka. Bu yüzden stajları da mutlaka iyi değerlendirmek, farklı firmalar ve sektörler görmek gerekiyor. Ayrıca Endüstri Mühendisleri çok farklı işler yapabiliyor. Benim okul arkadaşlarımdan Finans, Kalite, Üretim gibi alanlarda çalışanlar var. Dolayısıyla bunları görebilmek için farklı stajlar yapıp kendinize daha uygun bölüm seçmeniz çok önemli.

Neden Başkent Üniversitesi? (3 Cevap)

Hacettepe'den sonra Türkiye'nin en iyi Beslenme ve Diyetetik eğitiminin verildiği okullardan birisi.Ayrıca burs imkanları oldukça geniş (ben sporcu bursuyla okuyorum mesela.)

Neden Başkent Üniversitesi? (3 Cevap)

Açıkçası düşünmedim yani özel olarak burayı istemedim bölümüm ankarada 2 okulda vardı o olmadı bu oldu ama memnunum