Türkçe Öğretmenliği Bölümü

14 soruya 15 cevap verildi.

Cevaplar 15

Yükleniyor...

Türkçe öğretmenliği bölümü,adından da anlaşıldığı üzere genç nesillerimize eğitim vermek,onları ileriye dönük yetiştirmek amacı güder. Ayrıca Türkçe bizim anadilimiz olduğu için yabancılara dadil eğitimi verebiliyoruz.Bence bu da meslek açısından avantaj.

16,429 görüntülenme

Kpps illetinin geçebilirse ve devlet okulu kalırsa öğretmen olacak:)Tabi ki saçma eğitim sistemimde ne kadar çok puan alabilir bilinmez eğer olmazsa ya dershane kapılarında sürünecek yada hayatına son verecek gerçekler bunlar ama herşeye rağmen direnmeye devam ve ülkemize en iyi Türkçe öğretmeni olabilmek dileğiyle.

15,116 görüntülenme

Türkçe Öğretmenliği mezunu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarında ortaokul düzeyinde Türkçe eğitmenliği, dershaneler ve özel okullarda Edebiyat, Dil Anlatım veya Türkçe öğretmenliği, yurt dışında Türkçe eğitmenliği, yüksek lisans ve doktora ile akademisyenlik, dil bilimciliği; çeşitli devlet kurumlarında yazı işleri personelliği yapabilir. İş imkanı, görmesini bilene çoktur.

12,723 görüntülenme

Öğretmenlik çok kutsal bir meslek aynı zamanda öğretmen adayının bu mesleği severek bu bölüme gelmeli ki vasıfsız bir öğretmen olmasın sırf gelmek okumak için değil bu ülkenin işini severek yapabilen aydın görüşlü öğretmenlere ihtiyacı vardır.Türkçe sadece bizim açımızdan bakıldığın çok dar görüş açısına sahip oysaki Türkçe derya deniz bir dil özelliğine sahip:)Kendi dilimizi en iyi şekilde bilerek ve kullanarak yeni nesile öğretebilmektir bir Türkçe öğretmeni adayı olarak:)

11,346 görüntülenme