Neden Pamukkale Üniversitesi? (26 Cevap)

Pamukkale Üniversitesi, Egedeki en iyi 3 üniversiteden biridir diyebilirim. Pamukkale Üniversitesi oldukça modern bir kampüse sahip. URAP (Universty Ranking Academic Performance) Sıralamasına göre en iyi devlet üniversiteleri içerisinde 34. sırada yer almaktadır ve her yıl başarı sırasını yükseltiyor. 1992 Yılında kurulmuş olmasına rağmen daha köklü üniversiteleri geçmesi de ayrı bir başarısı. Pamukkale Üniversitesinde öğrencilerin büyük bir kısmı üniversitesinden memnun. 

Neden Pamukkale Üniversitesi? (26 Cevap)

Pamukkale Üniversitesine gelmeden önce Ege Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisiydim ve İzmir gibi bir şehirden ya da Ege Üniversitesi gibi bir üniversiteden sonra Denizli şehrini ve Pamukkale Üniversitesini nasıl kaldırabileceğimi düşünüyordum. Ama düşündüğüm gibi olmadı ve şuan çok mutluyum... Nedeni ise şehir hayatının İzmir gibi çok hareketli olmaması beni okula bağlı tutmakta ve okul içerisinde kendimi geliştirmem neden olmaktadır.
Pamukkale Üniversitesi içerisinde kariyer olarak kolayca kendinize çok şey katabilirsiniz ve kendinizi farklılaştırabilirsiniz. Çünkü , Öğrencilerin bu gibi etkileşimlere ve katılımcılığa ya da üretmeye pek meraklı değil ve siz meraklı iseniz çok yönden farklılaşabilrisiniz. Ayrıca sanayi olarak gelişmiş olmasından (marka şirketler olmasa bile) kendinize pay çıkartabiliyorsunuz ve rahatlıkla staj imkanı bulabiliyorsunuz.
Okul içerisinde birçok aktif kulüp var bende bu kulupler içerisinde çalıştım zaman zaman öğrencilerin ilgisizliği bizi zayıflatsa da biz yine yılmadık eğer siz de yılmayacaksınız bu üniversiteyi düşünün derim ben çok memnunum unutmayın bir şeyleri hazır beklemeyin siz düşünün siz yapın derim ve çok gelişmiş üniversitelerde kıyıda kalacağınıza bu gibi üniversitelerde tepeye oynayın derim. Üst düzey üniversiteler haricinde diğer üniversitelerden mezun olanlara aynı muamele gösteriliyor ve nereden mezun oldun denmiyor bizzat yaşadım ve gördüm Ne Yaptın diyorlar bunu hiç unutmayın!!!

Pamukkale Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (18 Cevap)

Ne Kadar Yardımcı Olur Bilemem Ama,
- Kayıt zamanı çok yığılma olacağından herşeyiniz hazırlıklı gelin ve kampüs çevresinde hallederim gibi söylemlerden kaçının çünkü çok vakit kaybediyorsunuz.
- Eğer KYK da kalmayacaksanız geldiğinizde kalacağınız yeri ayarlamanızda yarar vardır. Okulun başladığı sıralar yer bulmanız sıkıntı olabilir.
- Oku başladığında ilk 2 ya da 3 gün dersler genelde olmaz. (istisna hocalar vardır.) Bence ilk günler etrafı tanımaya çalışın.
- İhtiyacınız olan yerleri keşfedin. Kampüs çevresi ilk aşamada sizin için yeterli olacaktır.
- Kampüs içerisinde sadece Halk Bankası ve Ziraat Bankası bulunmaktadır. Garanti ve İş Bankası Kampüs dışındadır. Önerim bir Ziraat Bankası hesabı açtırmanızdır. Bankamatik ulaşımı daha kolaydır kampüs ve çevresinde.
- Kampüsün yemekhanesinde yemek yemek için kartınıza yemekhane içerisinden para yüklemesi yapılmaktadır ve o şekilde yemek yenmektedir. Yemekleri de güzeldir ve hafta içi her gün sabah, öğle akşam verilmektedir. Gün içerisinde bir kere 1.80 ücret alınmaktadır. Diğer öğünlerde yer iseniz 5 tl dir.
- İlk günler mümkün olduğunca gölbahçe içerisinde takılmayın göze batmayın derim.
Aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar umarım fikir verebilmişimdir... :)

Pamukkale Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (19 Cevap)

Kampüsü birçok üniversitenin kampüsünden güzel, oldukça modern binalara sahip, büyük, düzenli ve rengarenk bir kampüsü var. Ege bölgesinin en iyi üniversiteleri arasında. PAÜ'lü olmak ayrıcalıktır. :D

Kısa, öz ve net olarak Pamukkale Üniversitesi'ni "seviyorum" diyebiliyor musunuz? (22 Cevap)

Evet tabiki, neden denilmesin gerçekten ülkemizin en iyi üniversitelerinden birisi. Özellikle Ege bölgesinin en iyi 3 üniversitesinden biri olduğunu söyleyebilirim. Akademisyen kadrosu gerçekten çok saygın ve başarılı isimlere sahip. Modern ve çok renkli bir kampüse sahip. Ulaşım, Konaklama ve Yemek ihtiyaçlarını karşılama imkanları oldukça fazla. Şehirle iç içe, çevresi çok canlı. her açıdan mükemmel olduğunu söyleyebilirim.

Neden Pamukkale Üniversitesi? (26 Cevap)

Pamukkale üniversitesi bulunduğu şehir bakımından bir sürü tatil beldesine çok yakın bu öğrencilerin ilgisini çekicek bir durum . Şehir olarak öğrencinin rahat edebileceği bir yer insanlar kendi halinde hatta öğrenciyi seven bir halkı var giyim ve yemek diğer üniverisitelere göre uygun üniveriste gelişmekte ve güzelleşmekte geleceğin üniveristeleri arasında gösterilmekte bir çok bölümünde yeşil diploma verilmekte ve bu diplama sizi avrupanın bir çok ülkesinde denklik sağlamakta kendi bölümüm olarak hemşirelik pamukkale üniversitesinde tam ve etkili bir eğtime sahip binası bu sene tamamlanıp gelecek sene hizmete açılacaktır şimdilik morfoloji binasında eğtim verilmekte genel sıralaması geçen sene 109,000 olarak kapattı. üniversite tercihi yapacak arkadaşlar size son önerim hayallerinizi seçin :D

Kısa, öz ve net olarak Pamukkale Üniversitesi'ni "seviyorum" diyebiliyor musunuz? (22 Cevap)

Yazımı okuduysanız ve benim açımdan bakarsanız ben seviyorum...

Tercih edecek arkadaşlar benim açımdan bakabilecekse eminim burayı sevecektir...

Bu arada, her adaya tercih döneminde başarılar diliyorum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Pamukkale Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (19 Cevap)

Benim gibi herkes düşünmeyebilir bu kişiden kişiye değişebilir çünkü. ben her zaman eğitim açısından baktım ve Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde çok kaliteli hocalar bulunmakta ve bilindik hoca-öğrenci ilişkisini göremezsiniz. Bilgi olarak deneyim olarak çok üst düzeye gelmiş olan hocalarımız bunları bize aktarmakta ve gelişim olarak çok üst düzeylere gelmekteyiz.
Kampüs içerisine baktığımızda üst düzey üniversiteleri kenara koyarsak Anadolu Üniversiteleri içerisinde oldukça iddaalı bir konumdadır. En son gördüğüm Tubitak bildirisinde şuan Türkiye içerisinde Girişimci Üniversiteler 2013 sıralamasında 42. sırayı almış bulunmaktadır. Bence bu sıra daha da üst sıralarda olmalıydı o ayrı konu.
Üniversite içerisindeki etkinlik ve kulupler oldukça aktif öğrenciler ne kadar pasif olsa da. Kısacası, aradığınız her kulübü ve topluluğu bulabileceğiniz kadar kulüp var arkadaşlarım

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle