Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

24 soruya 38 cevap verildi.

Cevaplar 38

Yükleniyor...

Açıkçası liseden Ali Hoca'mın tavsiyesi üzerine haberim olan bir bölümdü. Ancak geldikten sonra yaptığım çıkarımları şöyle sıralandırabilirim.
- Mezunlarına sunduğu ve kendilerini her daim geliştirebilecekleri çok geniş bir yelpaze sunması
- Teknik anlamda donanımlı bir yönetici yetiştirme gayesiyle öğrenci yetiştirmesi ve buna uygun bir programa sahip olması
- Ayrıca kendini geliştireceğin derken klişe olarak değil, yaptığın işe zevkle gideceğin hatta kendi işini kurabileceğin fikirlerin aşılandığı bir bölüm olmasıdır bir kişiyi oraya çeken.
- Kısacası dört sene içerisinde istesen de istemesen de ileride ne yapacağı hakkındaki soru işaretleri kalkmış ve bu doğrultuda donanımlı birisi olarak çıkıyorsun.

40,392 görüntülenme
2

İşletme ve bilgisayar bölümünün entegre edildiği, geleceğinin parlak olduğunu düşündüğüm ve 3 sene araştırıp, sınavdan öncede sonrada tercih listemde ilk sırada olmayı başardığı için :)

25,268 görüntülenme

Sadece işletme okumak yerine, onun yanı sıra programlama, pazarlama, stratejik yönetim gibi iş hayatında yardımcı olacak konuların üzerinde yoğunlaşan bir bölüm. Yani MIS okurken yazılımcı da olunabilinir, işletmeci de, pazarlamacı da. MIS ülkemizde çok gelişmemiş olmasına rağmen revaçta olan bir bölüm ve büyük şirketler de yavaş yavaş MIS mezunlarına ihtiyaç duyuyor.

22,971 görüntülenme

Bölüm aslında şirketlerin var olan tüm süreçleri üzerine eğitim verdiği İçin sizin hangi alana ilginiz varsa o yöne gitmenizde yardımcı oluyor. Bilgi teknolojileri alanında da çalışabilirsiniz, planlamada da finans departmanında bile size iş var :)

22,139 görüntülenme

Eğer benim aram teknolojiyle aram iyi matematiğide seviyorum programla dili öğrenmeyi isterim aynı zamanda işletme bölümü dersleri de benim için faydalı olur neden bir şirkette yönetici olmayayım diyorsan bu bölümde aradığın her şey var demektir :)

18,287 görüntülenme
2