Adnan Menderes Üniversitesi

17 soruya 73 cevap verildi.

Cevaplar 73

Yükleniyor...

Aldığım puanla en iyi seçenekler arasında gördüğüm ve yakınlığı dolayısı ile tercih ettiğim üniversitedir.

9,964 görüntülenme

Ben aydın da yaşadığım için adnan menderes Üniversitesi tercih ettim başka bir nedenin yok açıkçası

7,398 görüntülenme

Öncelikle eğitim kalitesi. 6 senelik iktisat bölümü öğrencisi olarak ekonomiyi, iktisat bilimini öğreten öğretim görevlilerinin ezberci yaklaşımdan kopamamış olmaları öğrenci açısından kötü bir yön. Öğrencileri okula bağlayacak sosyal aktivitelerin eksikliği ilk senede kendini hissettirir. Aydın'ın Nazilli ilçesinin İsabeyli köyünde dağın tepesinde lise tadında okuduğunuzu anladığınız an her şey için çok geç olduğunu hissediyorsunuz.

Bir derdinizi ya da danışmak istediğiniz ya da bir konuyu yüzünüze bakarak dinleyecek öğretim görevlisi bulabilirseniz şanslısınız. Öğrenciden kopmuş bir eğitim kadrosu olduğu söylenebilir. Kpss'ye yönelik ve tamamen ders ve ders notları üzerinden sürdürülen bir eğitim söz konusu. İktisat bilimini, ekonomist ruhunu ruhunuza işleyecek bir girişim ve ya eğitim tarzı bulmanız neredeyse imkansız. Hatta size kitaplarını satarak dersi geçmenizi sağlayacak öğretim görevlileriyle karşılaşmanız çok muhtemel.

İdari işler açısından hükümet yanlısı tavırlar sergilemek eğitim, öğretimi geliştirmenin bir adım önünde. Kpss ağırlıklı eğitim siz istemeseniz de tüm üniversite hayatı boyunca ensenizde olacak. Asistan ve öğretim görevlisi egosu da öyle. Profesör sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Ayrıca araştırmadan gelen arkadaşlar için söylüyorum, burda deniz yok. Tamamen içinizi karartmayın. Çok tatlı insanlar da bulacaksınız fakat sayıları az ve sisteme ayak uydurmuş durumdalar. Geçme notu 60 şartlı geçme notu 50 olarak belirlenmiş durumda.

Okuldaki sosyal kulüpler, faaliyetler açısından beklentileri düşürerek gelmek daha faydalı olacaktır. 5 sene voleybol takımında oynamış biri olarak kendi çabalarınızla voleybol, basketbol, futbol branşlarında fakülteler arası turnuvaya katılmak en iyi aktivitelerden biri fakat fakülte yönetiminden üst düzey bir destek beklememek lazım. Fakültedeki yemek durumuna değinmek gerekirse; Fakülte köyün üst kısmındaki tepede olduğu için sadece okulun önündeki kafelerden faydalanabiliyorsunuz ve çok bir alternatifleri olmadığı için fiyatları gereksiz pahalı.

6,885 görüntülenme

2000 M2 üzerine kurulu kendi çiftliğine sahip bir ziraat fakültesi barındırıyor.

5,267 görüntülenme