Maliye Bölümü

Maliye Bölümü

159 kişi 62 cevap verdi.
62 Cevap
ibf nin en popüler ve en rahat iş olanağı olan bölümüdür maliye.herşey yapar bu adamlar :D
İİBF'nin en kapsamlı iş bulma oranı en yüksek bölümüdür kendileri. Her alanda kolaylıkla iş bulunabilir. Para insanın gözünde sadece bir kağıt parçası olmaya başlıyor bir yerden sonra...
Kpss'de yerleşme oranı yüzde 85..iş imkanlarıda sınırsız :) mezun olunca her türlü iş bulabilirsiniz :)
Üniversite sınavına girerken aslında tercihim maliye değildi. Puanım diğer yüksek puanlı bölümleri de tutarken ben maliyeyi tercih ettim. Çünkü mülkiye 1877'den bu yana bir çok siyasetçi, bürokrat, devlet kademelerinde iyi yerlere gelmiş insanlar çıkarmıştır. Disipliniyle, tarihiyle okunabilecek bir okuldur. Kpssde maliyenin diğer bölümlerden bir adım önde olması beni tercih yapmaya itti.
Maliye bölümü bir İİBF mezunlarına oranla bir adım öndedir iş olanağı olarak.Bir işletme , iktisat mezunlarının yaptığı her işi yapar bir Hakim bile olabilir.. Biraz ekonomi biraz hukuktur Maliye !
İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesinin( nam-i deger iibf ) en kapsamli bolumudur. Akademisyenlikten mali musavirlige,bankaciliga,muhasebecilige hatta hakimlige kadar gidebilir.
başlıca meslekleri : idari yargı hakimliği,gelir uzmanlığı,vergi müfettişliği,kontrolörlük,mali müşavirlik,bankacılık
İİBF de ki bölümler arasında iş olanagının daha yüksek olması nedeniyle maliye bölümünü tercih ettim. Gerek kamu gerekse özel alanda diğer iibf bölümlerine nazaran daha avantajlı. üstelik idari hakimlik düşündüğüm için bu bölümü tercih ettim. Diğer iibf bölümlerinin hiç birinde bu olanak yok ..