Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

21 soruya 53 cevap verildi.

Cevaplar 53

Yükleniyor...

Ben şehir ve fakülte için OnsekizMart'ı tercih ettim oysa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin en önemli tercih nedeni bence zengin akademik kadrosu ve kendini geliştirmene olanak sağlayacak aktif bir çok topluluğun bulunmasıdır.

11,340 görüntülenme

Çanakkale benim ikinci tercihimdi.Benim için yeterli iki sebebi var biri tarihi yogunlugu digeri ise hiç kuşkusuz akademik kadrosudur.

6,591 görüntülenme

*Çanakkale çok güzel bir yer tadını çıkarın.
*(İİBF'liler için) Biga'nın Çanakkele'den pek bi farkı yok endişelenmeyin.
*Artık üniversiteli olduğunuzu unutmayın,lise hayatından çok farklı bir hayat sizi bekliyor bunu bilin.
*ÇOMÜ'de bir çok aktif topluluk var mutlaka katılın bu kişisel gelişiminiz ve çevrenizi genişletmeniz için oldukça önemli.
*Üniversiteyi nasıl kazandığına dahi anlam veremediğiniz aylak adamlardan uzak durun.
*Çanakkale'yi gezin ,köylerini ,koylarını ,dağlarını görün.
*Çanakkale şehitler şehridir ruhunu yaşayın ,hangi topraklar üzerinde olduğunuzu unutmayın.
*Derslerde elinizden geldiğince devamsızlık yapmayın bir hocanın dersine çalışmadan önce o hocanın psikolojisini anlamaya çalışın ,her hoca sizden farklı bişey bekleyecektir (bilgi ,yorum ,hayal gücü ,etkinlik)

Rahat olun ,tereddüt etmeyin üniversite sizin hayat sizin :)

Başarılar..

6,416 görüntülenme

lise 1 de bi hocam hangi üniversiteye gitmek istersiniz diye sorduğunda boğaza karşı okumak istiyorum deniz kenarında demiştim :) tek tercih boğaziçi sanıyordum ama değilmiş :) tercih dönemi başladığında çomü aklımın ucundan bile geçmemişti. taa ki çanakkale'okuyan bir arkadaşım bana fakülteden ve kampüsün bulunduğu yerden bahsedene kadar. kordona 2 dk yürüme mesafesinde eğitim fakültesi ve boğazın girişini ve çıkışını tepeden seyreden bir merkez kampüsü var. çomü kendini geliştiren bir üniversite. öğrenciye ve başarıya destek veren bir üniversite. ilk 100e girip tercih edenlere prof maaşı kadar burs veren bir devlet üniversitesi çomü.

5,753 görüntülenme

Üniversitemiz Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birinde bulunuyor. Halkı öğrencilere uyum sağlayabilen insanlar. Kendi küçük ama sağladığı avantajlar büyük olan, gittikçe fırsatlarını da geliştiren bir okul olduğu için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi :)

5,160 görüntülenme