Neden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi? (10 Cevap)

Ben şehir ve fakülte için OnsekizMart'ı tercih ettim oysa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin en önemli tercih nedeni bence zengin akademik kadrosu ve kendini geliştirmene olanak sağlayacak aktif bir çok topluluğun bulunmasıdır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (10 Cevap)

*Çanakkale çok güzel bir yer tadını çıkarın.
*(İİBF'liler için) Biga'nın Çanakkele'den pek bi farkı yok endişelenmeyin.
*Artık üniversiteli olduğunuzu unutmayın,lise hayatından çok farklı bir hayat sizi bekliyor bunu bilin.
*ÇOMÜ'de bir çok aktif topluluk var mutlaka katılın bu kişisel gelişiminiz ve çevrenizi genişletmeniz için oldukça önemli.
*Üniversiteyi nasıl kazandığına dahi anlam veremediğiniz aylak adamlardan uzak durun.
*Çanakkale'yi gezin ,köylerini ,koylarını ,dağlarını görün.
*Çanakkale şehitler şehridir ruhunu yaşayın ,hangi topraklar üzerinde olduğunuzu unutmayın.
*Derslerde elinizden geldiğince devamsızlık yapmayın bir hocanın dersine çalışmadan önce o hocanın psikolojisini anlamaya çalışın ,her hoca sizden farklı bişey bekleyecektir (bilgi ,yorum ,hayal gücü ,etkinlik)

Rahat olun ,tereddüt etmeyin üniversite sizin hayat sizin :)

Başarılar..

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (11 Cevap)

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi olarak Çanakkale'de alanımla ilgili staj ve iş imkanının bir hayli kısıtlı olması çok da önemli bir sorun gibi gözükmüyor ,çünkü Uluslararası İlişkiler öğrencilerinin kendi alanında çalışmak istiyorsa Ankara ve İstanbul'dan başka bir tercihleri olduğunu düşünmüyorum.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (10 Cevap)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin merkez kampüsü Terzioğlu muhteşem bir manzaraya sahip ideal bir kampüs ,orada öğrenci olmak kesinlikle büyük bir ayrıcalık bir de bahar şenliklerinin yapıldığı Dardanos Yerleşkesi var ki boğazda adeta cennetten bir parça ,ayrıca Çanakkale küçük sevimli insanları sıcak yardımsever güzel ve öğrenciyi seven bir şehir kısacası akademik kadrosu fakülteleri ve şehriyle ,üniversitemi size gözü kapalı önerebilirim

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (10 Cevap)

çomü de en beğendiğim şey, dil becerilerinin öğretimi dersi hocamdır, ece zehir topkaya. kaliteli eğitimiyle çomü'nün bu alanı Türkiye de ön plana çıkıyor. ingilizce öğretmenliğinde iddalı sayılı okullardan biridir. bu konuda kendimi şanslı hissediyorum. ayrıca okulumuzun kendine ait oteli ve plajı vardır. şenlikler deniz kenarında olur ve süperdir :)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (10 Cevap)

kendi bölümüm adına söyleyeyim İngilizceye çok hakim değilseniz hazırlık okumalısınız. ilk sene yurtta kalıp ortamı tanımakta fayda var. Çanakkale büyük bir şehir olmadığı için çok dert edilecek bir probleminiz olmaz. ilk senenin tadını çıkartın gezin tozun gelibolusunu adalarını asosunu görün.

Neden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi? (10 Cevap)

Çanakkale benim ikinci tercihimdi.Benim için yeterli iki sebebi var biri tarihi yogunlugu digeri ise hiç kuşkusuz akademik kadrosudur.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle