Sınıf Öğretmenliği Bölümü

7 soruya 18 cevap verildi.

Cevaplar 18

Yükleniyor...

Bir söz vardır '' Bozulmuş yetişkinleri düzeltmektense çocukları düzgün yetiştirmek daha kolaydır.'' diye.Çocukları sevdiğim için , en önemlisi çocuklar çocuk olabildiğim için ,onlarla olmaktan mutlu olduğum için , gelecek nesillere bir nebze katkı sağlamak beni mutlu ettiği için...
Sizde de bu duygulara sahipseniz hiç düşünmeden sınıf öğretmenliğini seçin derim:)

17,112 görüntülenme

eğitimci bir ailenin idealist, bireyi olarak sınıf öğretmeni olmayı tercih ettim. şaka şaka puanım tutmadı geldik öyle ama insanın kendi karakterini bilmesi gerekiyor sanırım ben ticarete filan atılsam kesin batarım o yuzden devlete kapagı atıp rahat etcem efendim :)

15,639 görüntülenme

bir sebebi yok TM de bu puanla daha iyisi yoktu biraz mecburiyetten diyelim. pek bana göre değil aile baskısı falan işte anlarsınız sen öğretmensin hatta sen en büyük öğretmensin yürü beeee kim tutar falan derkene gümmmmm !! ;)

12,871 görüntülenme

dünyanın en güzel mesleği. bunu öğretmen olarak atandıktan sonra öğrencinizin gülen yüzüyle öğretmenim diyerek size koşup sarılmasında anlayacaksınız.

11,601 görüntülenme

Sınıf öğretmenliğine gelmek istiyorsanız öncelikle 2 soruyu cevaplamalısınız. 1. Ben bilgilerimi anlatmayı,insanlara bir şeyi sabırla öğretmeyi yapabilir miyim ? 2. (en önemli soru) Ben çocukları seviyor muyum ? Onlarla ilgilenmekten zevk duyuyor muyum ? Bu iki soruyu olumlu yanıtlıyorsanız tercihlerinizde mutlaka sınıf öğretmenliğini yazmalısınız.

7,194 görüntülenme