Uludağ Üniversitesi

41 soruya 107 cevap verildi.

Cevaplar 107

Yükleniyor...

Uludağ Üniversitesi Bursa'nın göz bebeği diyebileceğimiz bir devlet üniversitesi; tabii ki İstanbul'un, Ankara'nın da göz bebeği olan pek çok üniversite var :) ama benim Bursa'yı tercih etmem sırasıyla sınav sıralamama, ardından bölüm ve hocalar hakkında edindiğim bilgilere, şehre, kampüs imkanının gelişmişliğine dayalıydı. aslında çok da yüksek bir beklenti ile gitmediğim bu üniversite beni düşündüğümden çok çok daha fazla memnun etti. şehir, genel üniversite koşulları (eğitim, kütüphane, akademik kadro vs.) ve üniversitenin bitişiğindeki öğrenci yaşam alanı olan Görükle bu sorunun kısa ve öz cevapları olabilir :)

19,993 görüntülenme

Başlı başına farklılıktır uludağda okumak... Kışı ayrı güzel yazı ayrı şirindir...Mavi diploma imkanı...Çift anadal sunuşu ile hem ayrıca Türkiye de sayılı üniversitelerden oluşu ona ayrı bi hava katıyor...İlk senem olmasına rağman çok alıştım çok sevdim ben orayı...

12,420 görüntülenme

Çünkü köklü ve büyük bir üniversite. Hocalarımız çok başarılı ve çoğu profesör. her birinin en az 3 4 tane okutulan kitabı var. Ayrıca fazlaca aktif olan kulüpler ve yürütülen projelerle burada kendimi bilinçli ve başarılı hissediyorum. Ayrıca Bursa'da olması beni çeken sebepler arasında.

12,260 görüntülenme

-Köklü bir üniversite ve kpssde atanma oranı yüksek olan bir üniversite oluşu...

-Tüm fakültelerin birbirine yakın olması,kampüs ortamının kalitesi...

-4 Yıllık eğitim sonunda ''Gerçekten donanımlıyım.'' diyerek çıkabileceğiniz bir eğitim kadrosunun varlığı...

-Sade,rahat bir şehirde yer alması...

-Sosyal aktivitelerin sürekli ve yoğun olarak çalışmalarını sürdürdüğü bir üniversite oluşu...

Ve daha sayamayacağım , yaşanmadan anlatılamayacak olumlu nedenleri var Uludağ'ın.

11,200 görüntülenme

Kesinlikle akademik kadro yüzünden. Türkiye'nin sayılı üniversitelerin biri ve muhteşem bir akademik kadrosu var. Üniversite seçerken çoğumuz dikkat etmeyiz ancak akademik kadro bir üniversitenin her şeydir. Kampüs güzel bir ODTÜ kampüsü kadar olmasa da bir Hacettepe kadar var. Etkinlikler çok fazladır. 2015 yılında 1000 üstü etkinlik olmuş. Gençler tercihlerinizde mutlaka üniversitemizide düşünün derim.

10,835 görüntülenme