Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi

18 soruya 98 cevap verildi.

Cevaplar 98

Filtrele:Sırala:

Neden Uludağ Üniversitesi? (19 Cevap)

Uludağ Üniversitesi Bursa'nın göz bebeği diyebileceğimiz bir devlet üniversitesi; tabii ki İstanbul'un, Ankara'nın da göz bebeği olan pek çok üniversite var :) ama benim Bursa'yı tercih etmem sırasıyla sınav sıralamama, ardından bölüm ve hocalar hakkında edindiğim bilgilere, şehre, kampüs imkanının gelişmişliğine dayalıydı. aslında çok da yüksek bir beklenti ile gitmediğim bu üniversite beni düşündüğümden çok çok daha fazla memnun etti. şehir, genel üniversite koşulları (eğitim, kütüphane, akademik kadro vs.) ve üniversitenin bitişiğindeki öğrenci yaşam alanı olan Görükle bu sorunun kısa ve öz cevapları olabilir :)

Neden Uludağ Üniversitesi? (19 Cevap)

Çünkü köklü ve büyük bir üniversite. Hocalarımız çok başarılı ve çoğu profesör. her birinin en az 3 4 tane okutulan kitabı var. Ayrıca fazlaca aktif olan kulüpler ve yürütülen projelerle burada kendimi bilinçli ve başarılı hissediyorum. Ayrıca Bursa'da olması beni çeken sebepler arasında.

Neden Uludağ Üniversitesi? (19 Cevap)

Kesinlikle akademik kadro yüzünden. Türkiye'nin sayılı üniversitelerin biri ve muhteşem bir akademik kadrosu var. Üniversite seçerken çoğumuz dikkat etmeyiz ancak akademik kadro bir üniversitenin her şeydir. Kampüs güzel bir ODTÜ kampüsü kadar olmasa da bir Hacettepe kadar var. Etkinlikler çok fazladır. 2015 yılında 1000 üstü etkinlik olmuş. Gençler tercihlerinizde mutlaka üniversitemizide düşünün derim.

Uludağ Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (13 Cevap)

Eğer arkadaşınız yoksa ilk sene yurt tercih edin, benim donemimde (2012) Çağdaş Eğitim Koop .Karma Yurdu(Görükle) yurtların arasında en iyiydi. Ilk senemde orada kaldım. Bütün arkadaşlarım diğer yurtlarda donarken biz pencereler açık uyuduk. Bir günden bir güne bir aksaklıkla karşılaşmadım. Bir kere olsun onca öğrenciden birinin sorun çıkardığını görmedim, mümkün oldukça çabuk eli yüzü düzgün bir veya birkaç arkadaş bulup eve çıkın, ev çok daha ucuza gelecektir. Bu arada bir sürü başka yurt opsiyonu daha var başka yurtları da tercih edebilirsiniz, bazı öğrencilerin aileleri siyasi nedenlerden dolayı ÇEK'i tercih etmek istemeyebilir Atatürk'çü diye :) Ama emin olun en apolitik yurttur kendisi :) . Bu arada çağdaş eğitimin Ertuğrul'daki kız yurdunu tavsiye etmiyorum. Ora Görükle'deki gibi değil.

Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Ekonometri; matematik, iktisat, istatistik ve ekonomininbirleşiminden oluşuyor. Bizim kendi KPI’larımızın takibinde, verilerin analizedilmesinde ve tablonun yorumlanmasında bölümümün çok büyük bir katkısınıgördüm. Oluşan veriyi hızlı analiz etmek ve hedef belirleyip bu verilerideğerlendirmek çok önemli. Yaptığımız iş geliştirme projelerinde de istatikselolarak birçok ölçümleme yapıyoruz. Bu ölçümlemenin alt tabanını oluşturmak,doğru objektifleri belirlemek ve yorumlamak üniversitede aldığım eğitimlerleçok eşdeğer gidiyor. Dolayısıyla Ekonometri’nin katkılarını iş alanında venormal hayatta görebiliyorum.