Doğuş Oto

Doğuş Oto

9 kişi, 76 cevap verdi.

Cevaplar 76

Filtrele:Sırala:

Ekonometri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (5 Cevap)

Ekonometri Bölümü; İşletme, İktisat ve İstatistikağırlıklı bir eğitim veriyor. Fabrikalardaki üretim bantlarının kalitesüreçlerinden bankacılığa, işletmelerde müdürlük yapan kişilerden satışalanında çalışan kişilere veya istatistikte ve devlet kurumlarında çalışankişilere kadar çalışan birçok arkadaşım var. Bölümümüz, kişi kendini hangialanda ifade etmek isterse o alana katkı sağlayan birçok bilgi ve deneyimiiçeriyor. Hem rakamlarla aranızın çok iyi olmasını sağlayan bir eğitim alıyorsunuzhem de işletmeciliği görüyorsunuz. Ekonomi ve para hakkında aldığınızeğitimlerle gündemi rahatlıkla takip ederek işinize katkı sağlayabiliyorsunuz.Dolayısıyla Ekonometri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde endeğerli bölümlerden bir tanesidir.

Doğuş Oto'da uygulanan İç Mentor Programını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Şirketimizde uygulanan Mentorlük Programı; şirketimizdeuzun yıllardır davranış ve performans olarak başarılı görünen yetkiliunvanındaki kişilerin, işe yeni başlamış personellerin gelişimlerinisağlamaları, kurum kültürünü ve iş akışını öğretmeleri, bilgi ve birikimlerinipaylaşmaları için oluşturulmuştur. Benim şu anda Mentorlük yaptığım iki tane Mentiarkadaşım var. Her bir görüşmenin dolu dolu geçtiği, onların yeni şeyleröğrenmek için çok heyecanlı olduğu, benim de aktarmak için her geçen gün birazdaha heyecanlandığım bir süreç geçiriyoruz. Onlara bulunduğumuz şirkettekikültürü anlatmak hem bizi hem de onları heyecanlandırıyor ve bu heyecan işedaha çok sarılmalarını sağlıyor.

Doğuş Oto'da nasıl bir şirket kültürü var? (1 Cevap)

Doğuş Oto’nun bekleneni değil, beklenmeyeni gerçekleştirmek üzerine bir sistemi var. İnsanlar taleplerini dile getirirler ama getirmedikleri çok şey vardır. Beklentileri karşılamak bizim için yeterli değildir, beklentinin üzerinde bir performans olmalıdır. Bu belki otomotiv sektörü için çok basit gözükebilir ama bizim için çok daha geniş kapsamlıdır. Bu anlamda biz insanların hayatlarını kolaylaştırmak için var olduğumuza inanıyoruz. Özellikle İstanbul’da böyle bir yapı içerisinde zaman çok önemli olduğu için bunu iyi değerlendirmeye çalışıyoruz. Belki birçok problem var ama biz bir problem çıkarmamak ve insanların problemlerini çözmek için çalışıyoruz.

Satış Yetkilisi ne iş yapar? Doğuş Oto Volkswagen Binek Satış Ekibi'nde görevleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Satış Yetkilisi; bağlı bulunduğu markanın yıllık satışhedefleri, araç başı karlılık, müşteri memnuniyeti gibi KPI’larını takip ederekbunlarla ilgili gelişim alanlarını belirler. Departmanda bulunan personelinperformans takiplerini yaparak onları aylık hedeflerini gerçekleştirmeleri içinmotive eder. Distribütörle ve diğer bayilerle ilişkileri yöneterek şirketiçinde kilit noktada yer alır.

Doğuş Oto Volkswagen Binek Satış Ekibi'nde nasıl kariyer fırsatları var? (2 Cevap)

Öğrenciler mezun olduktan sonra hemen gelebiliyorlar. Stajyer olarak da çok fazla alım yapıyoruz ve kadroya geçişler de oluyor. Mesela ben VW Binek Satış’ın resepsiyonunda çalışmaya başlamıştım, 4 sene sonra Binek Satış Danışmanı olabildim.


Dolayısıyla istediğiniz hedeflere Doğuş Oto’da çok yakınsınız. Eğer hedeflerinizi istiyorsanız, bunları dile getiriyorsanız ve gerçekten başarılıysanız size bütün kapılar açılıyor. Doğuş Oto, çalışanlarına bu konuda çok yardımcı oluyor. Başka bir bölüme ya da departmana geçebiliyorsunuz. Bu yüzden ne istediğinizi ve hedeflerinizi bilmeniz Doğuş Oto ailesi için çok önemli.