Maltepe Üniversitesi

14 soruya 31 cevap verildi.

Cevaplar 31

Yükleniyor...

Aslında hep Boğaziçi veya İstanbul Bilgi Ünversitesi istiyordum. Ama sınava son bir ay kala yakınımı kaybettim ve çok fazla çalışamadım. Bir yıl daha da bekleyemezdim. Tercihlerimde 20′si tam burslu diğerleri ücretli ve yarı bursluydu. Tam burslu tercihlerimden sonuncusu olan Maltepe geldi ve öyle girdim. Tercih listeme üniversite eklerken de çok ince eledim ve sık dokudum. Mesela Yeditepe, Doğuş, Okan gibi üniversiteleri yazmadım bile çünkü taraflı bir eğitim almak istemiyordum. Maltepenin de sosyal bilimlerde ve hukukta iyi bir üniversite olduğunu bildiğim için ekledim. Bir de sosyoloji bölümünde çok sevdiğim bir sosyolog olan Bahattin Akşit vardı.

5,039 görüntülenme

Öğrenciler genellikle kantin ücretlerinin pahalı olmasından yakınıyorlar ama yemekhanemiz de var, ve yemekleri gayet güzel. Kantinlere göre de çok uygun. Ring ücretini gereksiz bulanlar var. Bir de ulaşım konusunda eğer Maltepede bir yerdeyseniz kolay fakat otobüsle falan gelecekseniz, biraz sıkıntı oluyor. Çünkü bazı saatlerde çok seyrek oluyor otobüs.

3,964 görüntülenme

Üniversiteye kayıt yaptırdığım ilk gün babam, ikizim(kardeşim) ve ben soru sorduğumuzda telefonla birini arıyarak müşterimize yardımcı olun demesi ben o üniversiteye bir daha hiç ısıtmadı. Başka üniversitelerde böyle durum yoktur çünkü müşteri dediğiniz kişi öğrenmeye gelmiş ve bir öğrenci böyle tabir çok kötü gurur inciltiyor.

3,799 görüntülenme