Neden Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü? (3 Cevap)

Bu bölüm İşletme ve Ticaret bölümlerinin bir ortaklığı gibidir. İşletme bölümü daha çok kendi firmasını işletebilmeye yönelikken bu bölüm kurumsal şirketlerde çalışabilmeyi sağlıyor. Dünya giderek globalleşirken ticaretle ilgilenmek isteyen adaylar için bu bölüm son derece yararlı.Özellikle Özyeğin Üniversitesinde bu bölüm için zorunlu İngilizce dışında 2. yabancı dil dersleri almak şart. Bu sebeple sizi uluslararası ticaret ortamına çok daha rahat hazırlayabiliyorlar. Aynı zamanda bu bölümün puanı İşletme ve Uluslararası Ticaret bölümlerinden çok daha yüksek.
2,096

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

yönetici ve kalifiyeli eleman yetiştiren bu bölüm özellikle özel sektör ve devlette çalışma imkanları sağlıyor. Özel sektörde bir şirketin yonetiminden tüm departmanlarına kadar çalışma imkanı sağlıyor devlette ise KPSS puanıyla başbakanlık, müşteşarlık ve devlet kademelerinin bir çok bölümünde iş imkanı sağlıyor.

Neden Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü? (3 Cevap)

Artık teknolojinin gelişmesi ile küreselleşmenin önü kesilemiyor uluslararası şirketlerde artmaktadır bu şirketlerde çalışacak eleman ihtiyacı da artmaktadır bu boşlukları da uluslararsı ticaret öğrencileri dolduracak diye düşünüyorum.

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (1 Cevap)

öncelikle ben bu bölümü özel sektörde çalışan arkadaşlara öneriyorum ki ben bu amaç ile okuyorum. Kesinlikle yabancı dil isteği olan bir bölüm uluslararası çalışılacak. Gayet eğlenceli biraz iktisat ağırlıklı bir bölüm diye bilirim. Girişkenlik çok önemli çok geniş bir yelpazede çalışılabilir ve kesinlikle birçok farklı insanlar ile tanışabilirsiniz.
888

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm