Özyeğin Üniversitesi

22 soruya 185 cevap verildi.

Cevaplar 185

Yükleniyor...

Kimsenin anlatmasıyla olmuyor ne yazıkki o nedenle kendin görüp karar vermelisin belki bana pahalı gelen sana ucuz gelir, belki benim ne güzel dediğim yönü sana itici gelir. Hakkını yemeden Özyeğin Üniversitesi lise öğrencilerine okulu ve ortamını tanımak için oldukça çok fırsat veriyor, gel katıl kendin gör, en azından ben öyle yaptım

9,579 görüntülenme

İlk olarak şunları söyleyebilirim ki;

Servis saatlerini çok fazla problem yapmayın çünkü zamanla alışıyorsunuz.
Eğer SELI öğrencisi olacaksanız sakın ama sakın dersleri ve ÖZELLİKLE ödevleri hafife almayın.
Upper-Int. ve Advanced kurlarından başlayacak için çok büyük bir sıkıntı yok ama Pre-Int. ve Intermediate kurlarında okuyacak öğrenciler muhakkak bu iki kuru sağlam bir şekilde geçmeye bakın. Sonra 4'e ve 5'e geldiğiniz zaman yandaki arkadaşınıza "burada ne diyor ya?" şeklinde cevap arar durursunuz.
Siz siz olun Elementary kurundan başlamayın. Sene başındaki TRACE için hazırlanın. Sınavda sallayıp çıkmayın. Hazırlık için yaz okulu okumak gerçekten çok zor olur.
Okulda çıkarılan yemeklere alışmaya çalışın zira her gün dışarıdan yemek söylediğiniz zaman kilo almanız ve vücut dengenizin bozulması kaçınılmaz son.
Geceleri ortak alanlarda oyun oynayabilmek için partner arayan arkadaşlarımızın sözlerine çok itimat etmeyin. Edecekseniz ertesi günkü dersi unutun. Hazırlıksanız eğer, mecburen bir şekilde gitmek zorundasınız çünkü devamsızlık sınırı mevcut. Ki bölüm okuyorsanız da derslere iştirak etmeyerek başınıza çok büyük bir bela sarıyorsunuz demektir.
Eğer herhangi bir spor ile uğraşıyorsanız okulda bu konu ile ilgili spor merkezinde yer alan yetkili birine bu durumu mutlaka bildirin.

8,658 görüntülenme

İş dünyasıyla olan bütünlüğü, öğrencilerine sunduğu staj imkanları, araştırmacı ve proje odaklı eğitim vizyonu ve misyonu nedeniyle 2011 senesinde giriş yaptığımı ve bundan çok memnun olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Üniversitede sunulan imkanlar bizim donanım kazanmamızı sağlar ve bizler bu donanım -bilgi uyumuyla başarılı oluruz. Özyeğin Üniversitesi çalışmak isteyen öğrenciye yardım eden çalışmak istemeyeni de çalışmak zorunda bıraktıran bir eğitim kurumu. Diğer yandan girişimci öğrencilerin kurduğu şirketler , yazları hazırlık öğrencileri de dahil olmak üzere sunulan staj imkanları en önemli artılar olarak size geri dönecektir. Yüksek not ortalaması yaptığınız takdirde yurt dışı staj imkanları ve çeşitli projelerde yer alma imkanınız bulunuyor. Okulun bünyesinde bulunan Profesyonel Gelişim Departmanı destek alabilir ve gelişimimizi profesyonel bir şekilde sağlayabiliriz. Okulda yapılan sektör toplantılarıyla öğrenciler iş dünyasından öne çıkmış isimlerle iletişime geçebiliyor ve diğer yapılan etkinliklere katılabiliyor. Üniversiteyi seçmemdeki en büyük etkenlerden biri de güçlü akademik kadrosu oldu. Hocaların CVlerine baktığımda yurt dışı tabanlı ve tam zamanlı olmasına dikkat etmiştim. Açıkçası eğitim kadrosu beni çok etkilemişti ve kafamdaki tüm soru işaretleri kalkmış oldu. Üniversite büyümek için yeni lisans programları açtı. 2012-2013 eğitim döneminde Pilot Eğitimi Lisans Programı ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na bağlı Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı’na ilk öğrencilerini kabul etti. Bunun yanı sıra Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık programlarını da açarak tercih edilebilirliğini arttırdı. Eğitim gören öğrencilerin büyük çoğunluğu burslu olarak okumaktadır ve günden güne başarı kalitesi artmaktadır. Sıra geldi Çekmeköy Kampüsünü yani Türkiye'nin en yeşil ve çevreci kampüsüne. Cambridge'in binaları tasarlayan RMJM firması tarafından tasarlanan kampüs şuan hala devam etmekte olan inşaatıyla birlikte gördüğümüzde çalışmaya teşvik edici görünüme sahip. Spor kompleksinin de Türkiye standartlarının üstünde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. . Gym-cardio salonlarında koşu bantları, bisikletler, kürek ve arc trainer gibi kardiyo aletlerinin yanı sıra spinning aletleri, ağırlık istasyonları ve fonksiyonel çalışma alanları bulunuyor. Çeşitli grup derslerinin verildiği aerobik stüdyosu ile masa tenisi ve bilardo masası bulunan alanlar da mevcut. Ayrıca Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan spor merkezi (13.000 m2); 1.200 seyirci kapasitesine sahip aynı anda 3 ayrı kort kullanımına imkan veren 1.500 m2’lik kapalı spor salonu, 25 metrelik yarı olimpik yüzme havuzu ve 450 m2’lik fitness salonunun yanı sıra pilates, squash, kinesis, spinning ve dans stüdyoları ile Özyeğin öğrencilerinin sporla iç içe bir yaşam sürmelerini sağlayacak.

7,547 görüntülenme

Okulu görmeden tercih yapmayın; güzel güzel soluyun oksijenli havamızı hayaller kurun ve bomba gibi de başlayın seneye hazırlık okumayacağım diyen arkadaşlar olabilir saygı duyarım ama hazırlıkta kurulan arkadaşlık ve sorumlu olunan tek dersin ingilizce olmasının keyfi ve boşluğu bambaşka oluyor. Ben bir insan ne kadar okuyabilirse o kadar kardır zihniyetinde olduğumdan böyle bir tavsiye verebilirim sonuçta işe başladıktan sonra öğrencilik hayatının her gününü aramasını ben erken yaşta okulla beraber boş vakitlerimde işte çalışarak bile deneyimleyebildim. Rutin ve düzenli bir iş hayatını siz düşünün :) Bir diğer tavsiye okula başlarken nasıl bir hayat yaşayacağını düşünmek günün 24 saatini kafanızda simüle edebilmeniz henüz okula başlamadan pek mümkün olmasa da en azından dünyevi zevklerini arttırmak için en basitinden ben çok yol çekmeyin derim.Mümkünse Yurt, veya yakındarda eve çıkmak bir çözüm mesela.Başında söylediğim gibi en önemlisi okulumuzda tercih zamanını okulumuza gelip size yardımcı olacak öğrencilerden profesyonellerden akademisyenlerden tanıtım ekibiyle benim size verdiğim naçizane fikirler ve tavsiyeler gibi birçoğunu onlardan aklınıza geldiği anda alabilmek "benim tercihim özyeğin üniversitesi" fikrini ailenizle adam akıllı aklınızda soru işareti kalmadan kararlaştırmak. Şimdiden herkes için gönlünündeki ile hayrındaki bir olsun dileğimle başarılar...

6,743 görüntülenme

Özellikle hazırlık okuyacak olan arkadaşlar çok dikkatli olsun. Üniversitenin öğrenim açısından en zorlu süreci hazırlık oluyor bir çok öğrenci için...

6,438 görüntülenme