Karabük Üniversitesi

17 soruya 73 cevap verildi.

Cevaplar 73

Yükleniyor...

Biraz şans oldu diyelim.Özellikle araştırdığım bir üniversite değildi.

4,613 görüntülenme

Karabük üniversitesi kampüs olarak geniş bir alana yayılmıştır ve bu alan her sene git gide büyümektedir. Kampüs alanı da öğrencilerin olmazsa olmazıdır. Kampüste her yerde ahşap oturma alanları mevcuttur. Okulumuz önünden bir nehir geçmektedir ve bu nehire karşı oturup arkadaşlarınızla hoş sohbetler edebilirsiniz. Karabük üniversitenin ağaca ve ağaçlandırmaya verdiği önemi bilmeyen yoktur. Kampüste her yerde ağaçlar , çimenler , çiçekler hatta hayvanat bahçemiz dahi vardır. Doğa ile içiçe olan bu üniversite ders aralarında insanı gerçekten sakinleştiriyor :)
Rektörümüzden tutunda tüm öğretim üyelerimiz öğrenci tabanlıdırlar. Yani öğrencilerin istekleri doğrultusunda hareket etmeye çalışırlar. Ki bu durum öğrenciyi mutlu eder ve çalışmaya daha da teşvik eder .

Ayrıntılı bilgi için: http://goo.gl/K3PsB8

4,017 görüntülenme

Aslında kılavuza bakmadan önce hiç bir bilgim yoktu. Şans eseri buraya geldikten sonra, insan "Neden Karabük Üniversitesi?" demek için bir kaç neden buluyor.
1. Üniversite hayatının size katacağı yenilikler.
2. Karabük Üniversitesi gelişim çağında ve bu gelişimi gözlerinizle görmek sizi mutlu edecek.
3. Akademik kadrosu iyi denebilecek seviyede.
4. Sosyal aktiviteler az olsa da şikayet edecek kadar az değil.
5. Bilimsel konferanslar hat seviyede ve kardemir demir çelik fabrikasının yakınlığı
Aklıma geldikçe yine ekleyeceğim.

3,872 görüntülenme

Büyük şehirin yorucu atmosferinden sıkılıp daha çok işine odaklanmak isteyenlerin ve Safranbolu gibi Dünya miras kentinin bulunduğu bir şehirde okumanın avantajından dolayı Karabük Üniversitesi.Bir başka özelliği ise öğrenci insiyatifli olup,İstanbul ve Ankara büyükşehirlerine yakınlığı.

3,574 görüntülenme