Cevaplar 15

Yükleniyor...

Yeni bir bölüm ve mezun sayısı çok değil. Türkiye otomotiv alanında gelişmekte olan bir ülke. Gerek yan sanayi gerekse Avrupalı büyük şirketlerin fabrikaları Türkiye'de kurması iş imkanlarını arttırıyor. Ama bölüme sadece otomobil olarak bakmamak gerek.

19,700 görüntülenme

KISACA MAKİNA MÜHENDİSİ DE DENİLEBİLİR. MAKİNA MÜHENDİSİNİN YAPABİLECEĞİ BÜTÜN İŞLERİ KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ BİR OTOMOTİV MÜHENDİSİ RAHATLIKLA YAPABİLİR.

17,797 görüntülenme

Aslında makina mühendisliği ne kadar iş yaparsa o kadar iş yapar. Hali hazırda bir odası mevcut değil bölümün ve açılması yakın gözükmüyor. Fabrikalar ellerindeki mühendislerden vazgeçip spesifik eleman ararlarsa çok fazla iş imkanı doğar. Bunun haricinde makina mühendisi gibi çalışabilirsiniz. Otomotiv mühendisliği de yaparsınız ama "Otomotiv mühendisi ne iş yapar?" çok iyi anlayıp kendinizi o yönde özelleştirmelisiniz.

16,929 görüntülenme

Karabük Üniversitesi'ne otomotiv mühendisliği bölümü için geldim. bu bölümü okumak otomotiv sektörünü yakından tanımak istiyordum istiyordum. eğer motorlu araçlara özellikle otomobillere ilginiz varsa bu bölüm sizin için hobi bile olabilir. tabi mühendisliğin zorluklarına katlanacaksınız. Otomotiv mühendisliği makine mühendisliğinden ayrılma bir bölüm otomotiv konusunda uzmanlaşmış makine mühendisi diyebiliriz ama diplomanızda otomotiv mühendisi yazacak ve makine mühendisliği de yapabileceksiniz :) Türkiye' de otomotiv mühendisliği bölümü beni kazandığım sene 4-5 üniversitede vardı şu anda yeni bölümler açıldı ama hala çok fazla değil az mezun veren bir bölümde okuma da avantajınız olacaktır.

12,958 görüntülenme

Aslında bu soru mühendisin kendi kendine sorması gereken bir sorudur yani şöyle ki " ben kendimi ne kadar geliştirdim? " Ne iş yapar konusuna gelirsek, ülkemizde gelişmekte olan bir sektör olduğundan dolayı iş imkanlarının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz özellikle yan sanayide üretimde ülkece oldukça iyiyiz sadece yan sanayi değil özellikle MERCEDES, MAN,TEMSA gibi büyük firmalarda ar-ge, tasarım, pazarlama mühendisi gibi işler yapabilmekteyiz fakat dediğim gibi kişinin kendisini geliştirme durumuna göre değişiklik gösterir bu durum.

11,989 görüntülenme