Işık Üniversitesi

16 soruya 22 cevap verildi.

Cevaplar 22

Yükleniyor...
2,260 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Işık Üniversitesi çok köklü bir kurum, üniversiteye girdiğinizde bunu zaten hissediyorsunuz. Mühendislik bakış açısında özellikle kendi bölümüm için “Farklı kompleks yapılardaki sorunları nasıl modelleyebiliriz?” sorusuna matematiksel bakış açıları, istatistik ve başka karar mekanizmaları kullanılıyor. Bunların hepsini incelemek için hocalarımız çok üstün gayret sarf ediyordu. Teoride gördüğümüz şeyi dışarıda nasıl uygulayabiliriz? Ben Endüstri Mühendisliği’ni joker kart olarak görüyorum, birden çok noktaya değiniyor ve her süreçte var. Endüstriyel alanda da, servis hizmetlerinde de var. Hem üniversitenin hem de bölüm hocalarımın iyi olması ve yurtdışını görmem beni kendime daha güvenir bir insan haline getirdi.

1,940 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mühendislik bakış açısının yanı sıra olaylara yukarıdan bir perspektifle de bakmayı, yönetimsel bir bakış açısını kazandırdı diyebilirim. Burada aldığım derslerin içeriklerinin sadece teoriyle kalmaması, uygulamaya da yönelmesi gerçekten bana çok yardımcı oldu. Ben üniversitede okurken kariyerimi yönlendirip hangi alanlarda çalışmak istediğime çoktan karar vermiştim. Bunu da hocalarıma borçluyum.

İstanbul'un gürültüsünden uzak, kasabamsı bir yerleşkede bulunan şile kampüsü; kalabalık ve gürültüden kaçan öğrenciler için doğru tercih olmasının yanında.İstanbul'dan uzak oluşundan ötürü ve ulaşım pekte kolay değil.Şahsi aracınız yoksa öyle istediğiniz her yere her saniye git gel yapamazsınız.Kış aylarında tatil beldesi olmasıyla pek bir sakindir Şile fakat nisan ayından itibaren renkli ve eğlenceli bir kasabaya dönüşüyor. Bunun yanında 24 saat açık kütüphanesi, bünyesinde barındırdığı innocampüs , STEAM öğrencinin T şeklinde yetişmesine olanak veriyor ve açık kapı politikasıyla da akademik olarak hocalarımıza erişimimizin kolay ve güzel oluşu çekici yönlerinden. Ve tabi ki 24 saat ulaşılabilir bir rektör olarak Şirin Tekinay hocamızın varlığı ve desteği es geçilemez. İletişim Twitter : @tekinays1

Bu entry okulumda 3. senemi bitirirken gilen bir entry ve sanırım bu okulda yapılacak bir şey kalmamış ve ben şu an bu okulun bana daha fazla bir şey katamayacağı kanısındayım. Seçtiğiniz üniversitenin kendi ayarınızdaki kalitesiyle orantılı olmasına dikkat edin. ve üzülerek belirtiyorum ki Şirin Tekinay gibi kıymetli bir insanı kaybetmiş bir üniversite dahilindeyiz.

1,824 görüntülenme

Mavi tepede bulunan muhteşem manzaralı Aşıklar Tepesi ve tabi ki de gençlik kampı olarak adlandırdığımız deniz manzaralı çok işlevli mekan.

1,629 görüntülenme