Cevaplar 32

Yükleniyor...

kısaca iki çalışma alanı var diyebiliriz. Bunlardan biri tıbbi cihazların yapımı,onarımı,bakımı,satışı,kalibrasyonudur . İkinci ise yapay organların yapımı onarımı bakımı satışı vs dir. Yapay organ demişken bu terim diş hekimlerinin kullandığı implantlardan tutunda protez kol yapımına kadar her şeyi kapsar. Kısacası çalışma yelpazesi çok geniştir. İş imkanı çekme gibi bir durum yoktur. Bunun kanıtıda arama motorlarına iş ilanları yazıp biyomedikal mühendisliği arattırabilirler .

109,671 görüntülenme

Biyomedikal Mühendisliği yeni bir bölüm olduğu için, herkes iş imkanları olarak yetersiz olduğunu düşünebilir fakat geleceğin mesleği dallarında, Avrupa ve Amerika'da ' Geleceğin Mesleği ' kategorisinde 2. olmuştur. Biyomedikal Mühendisleri, tıbbi araç ve gereçlerin tasarımından, bakımına, üretimine, pazarlanmasına ve bilim dünyasına sunulmasına kadar birçok yerde görev almaktadır. Aynı zamanda, üniversitelerde açılacak olan Biyomedikal Mühendisliği'nde çeşitli akademik pozisyonlarda da görev alabilirler.
Biyomedikal Mühendisliği, mühendislik alanında, sağlık ve bilim dünyasına açılan en kolay kapılardan biridir. Kendini kanıtlayan ve geliştiren, iyi derecede yabancı dile hakim, takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi ve bilimi seven, düşünebilen Biyomedikal Mühendisleri, yurtdışında da çok rahat bir şekilde iş imkanlarına sahiptirler. Türkiye'den özellikle Amerika olmak üzere, yurtdışına giden birçok mühendis adayı, lisansüstü ve doktora derecelerini genellikle Biyomedikal, Biyomekanik ve Biyokimya alanlarında gerçekleştirirler. Şunu söyleyebilirim ki, birkaç yıl içerisinde kendini geliştiren biyomedikal mühendisleri, yurtdışı ve yurtiçi birçok önemli pozisyonda, gelecekteki bilim dünyasına ışık tutacaklardır.

100,367 görüntülenme

Hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında
Üniversitelerde
Tıp araştırma merkezlerinde
Tıbbi cihaz ve malzeme üreten, satan ve satış sonrası destek veren kuruluşlarda
İlaç endüstrisinde
Sağlık kuruluşlarının bilgi-işlem birimlerinde
çalışabilecekleri gibi, dilerlerse, biyomedikal, biyomalzeme, biyomekanik, biyoinformatik, medikal fizik, genetik mühendisliği, doku mühendisliği gibi ilgili alanlarda lisansüstü öğrenime devam edebilecekler; yurtdışı anlaşmalı üniversitelerle yapılan ortak programlara katılabileceklerdir.

58,522 görüntülenme