Yeditepe Üniversitesi

26 soruya 101 cevap verildi.

Cevaplar 101

Yükleniyor...

Alanında iyi yetişmiş hocalar,

Laboratuar ve ekipman yeterliliği,

Temiz hava,

Sakin sessiz kampüs,

Öğrenci kulüplerinin işlevsel olmaları.

7,799 görüntülenme

Okulun sisteminden-sistemsizliğinden-nefret ediyorum. Yönetim bünyesinde alınan kararlar yalnızca göstermelik oluyor. Aslında ne sahiden bir karar alınıyor ne de bir şey değişkenlik gösteriyor. Öğrencileri; bu biraz ne desem bilemedim kısmı açıkçası. Şanslıysanız birkaç çok iyi insan bulabilirsiniz. Değilseniz hele ki bölümümdeki kız yoğunluğunu da göz önünde bulundurursak işiniz zor. Şahsen ben İzmirli olduğum halde, cana yakın oluruz ya biz, okuldaki arkadaşlık ilişkilerimi mesafeli tutmak zorunda kaldım, kafamın rahat edebilmesi için. Hocalar ise, bazıları sahiden mükemmel insanlar. Bazılarının ise dokunulmazlıkları var, eee unutmamak gerek burası özel üniversite.

7,648 görüntülenme

Özel okulda okuma isteğim hep vardı. Derslerde öğrenci sayısı çok az. Öğretmenlerle birebir ders işlersiniz. İstediğiniz şeyi bizzat odasına gidip kendisiyle konuşursunuz. Protokol diye bir şey neredeyse yok.Kulüpleri inanılmaz etkin ve okul buna gerçekten çok büyük paralar yatırıyor. Okulun kampüs ortamı çok güzel. İstediğiniz gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çift ana dal,yan dal,yurtdışı vs. ve gerçekten sandığınızdan daha kolay.Sene içinde bir sürü konferans,tiyatro,etkinlik olur.Takip etmezsen haberin bile olmaz orası ayrı.

7,424 görüntülenme

Ben üniversite eğitiminin iş hayatına atılmadan önce kendimizi geliştirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum, çünkü hem hala öğrencisiniz, ki bu iş hayatına göre son derece esnek saatleriniz var demek, hem de yeniliklere açıksınız. Bu aşamada da bana destek olacak bir üniversite aradım ve Yeditepe Üniversitesi öğrenci etkinlikleri konusunda son derece atılgan bir üniversite,bir hobiniz, ilgi alanınız varsa mutlaka uygun bir kulüp de vardır ve bu kulüpler laf olsun diye değil, gerçekten çalışıyorlar. Kendinizi geliştirip sosyal bir üniversite hayatı için son derece uygun .Eğer Yeditepe’yi yazmasaydım Cerrahpaşa ya da Marmara olacaktı. Beni çeken özelliklerinden biri de bu imkanları :)

Tıp ayağına bakarsak da; bence az kişi alıyor olması çok büyük bir avantaj, laboratuarlarda hepimize yetecek kadar materyal oluyor,pek çok devlet üniversitesinden farklı olarak (bunu başka üniversitelerde okuyan arkadaşlardan duydum).
Hepimiz bir mikroskopla istediğimiz gibi inceleme yapabiliyoruz. Hocalarımızdan iyi olanlar da kötü olanlar da var tabii ki ama eğitim programı ve ders yoğunluğu bence son derece güzel ,yoğun bir şekilde eğitim görüyoruz, eğitimin İngilizce olması da bir avantaj.

Son olarak özel okul ve öğrenci profilini sakın kafaya takmayın,yok öle bir şey, son derece kardeşçe yaşıyoruz. Burssuzlar rekabeti düşürür de sanmayın, not ortalamalarında ilk 10’dakilerin yarısından fazlası ücretli okuyanlar oluyor genelde.

Henüz çok araştıramadım ama yurt dışında da pek çok okulla anlaşması varmış.

7,276 görüntülenme

Tercih edecek arkadaşlar özellikle de burslu girecek olan arkadaşlar tanıtım günlerinde görevlilerin bahsettiği burs imkanları konusunda mutlaka yazılı taahhüt alın bir yanlış olcağından değil ama siz alın yinede sonra okula geldikten sonra hani yemek hani kitap dediğinizde biz size yazılı taahhüt vermedik cevabıyla karşılaşırsınız ki hiç hoş olmaz yinede haksızlık etmemek gerek tanıtım görevlilerinin tecrübesizliğinden kaynaklı durumlar bazen oluşabiliyor. Siz yinede şüpeciliği elden bırakmayın.

Not: çeşitli aralıklarla burslu burssuz öğrencilere yemek kartı verilebiliyor o şekildede alabilirsiniz. Neden bu kadar önemli diye düşünmeyin 1 kart yıllık 6000 tl demek Yeditepe ye gelirseniz değerini anlarsınız. Onun dışında burs imkanları oldukça zengin. Saçma sınavda başarılı olan arkadaşlar tereddüt etmesin. Saçma sınavda yeterince başarılı olmayan arkadaşlar dönem içinde de çeşitli burslar alabilirsiniz internet sitemizde ayrıntısıyla açıklanmış durumda zaten.

6,893 görüntülenme