Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

21 soruya 104 cevap verildi.

Cevaplar 104

Filtrele:Sırala:

Yeditepe Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (20 Cevap)

En çok öğrenci kulüplerini seviyorum. Çünkü, özellikle de bulunduğum kulüp diğer okulların kulüpleriyle çok sıkı bağlantıda ve yaklaşık her okuldan arkadaşım oldu bu sayede. Üniversite seçerken gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husus kulüplerin aktifliği. Öğrenci yurtları çok iyi. İki kişilik odalarda kalıyorum, giriş çıkış saatleri esnek. Odalar her hafta temizleniyor. Okulda sosyal aktiviteler çok fazla. Özellikle de sonlara doğru bütün kulüpler meyvelerini vermeye başladığı için, tiyatro olsun, müzik olsun, sinema olsun, her türlü faaliyetten ücretsiz faydalanabiliyoruz.

Yeditepe Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (17 Cevap)

Okulun sisteminden-sistemsizliğinden-nefret ediyorum. Yönetim bünyesinde alınan kararlar yalnızca göstermelik oluyor. Aslında ne sahiden bir karar alınıyor ne de bir şey değişkenlik gösteriyor. Öğrencileri; bu biraz ne desem bilemedim kısmı açıkçası. Şanslıysanız birkaç çok iyi insan bulabilirsiniz. Değilseniz hele ki bölümümdeki kız yoğunluğunu da göz önünde bulundurursak işiniz zor. Şahsen ben İzmirli olduğum halde, cana yakın oluruz ya biz, okuldaki arkadaşlık ilişkilerimi mesafeli tutmak zorunda kaldım, kafamın rahat edebilmesi için. Hocalar ise, bazıları sahiden mükemmel insanlar. Bazılarının ise dokunulmazlıkları var, eee unutmamak gerek burası özel üniversite.

Yeditepe Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (20 Cevap)

Kampüsü mükemmel, dil olanakları çok güzel. Özel ilgi almak isteyenlere tavsiye ederim

Yeditepe Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (17 Cevap)

Tercih edecek arkadaşlar özellikle de burslu girecek olan arkadaşlar tanıtım günlerinde görevlilerin bahsettiği burs imkanları konusunda mutlaka yazılı taahhüt alın bir yanlış olcağından değil ama siz alın yinede sonra okula geldikten sonra hani yemek hani kitap dediğinizde biz size yazılı taahhüt vermedik cevabıyla karşılaşırsınız ki hiç hoş olmaz yinede haksızlık etmemek gerek tanıtım görevlilerinin tecrübesizliğinden kaynaklı durumlar bazen oluşabiliyor. Siz yinede şüpeciliği elden bırakmayın.

Not: çeşitli aralıklarla burslu burssuz öğrencilere yemek kartı verilebiliyor o şekildede alabilirsiniz. Neden bu kadar önemli diye düşünmeyin 1 kart yıllık 6000 tl demek Yeditepe ye gelirseniz değerini anlarsınız. Onun dışında burs imkanları oldukça zengin. Saçma sınavda başarılı olan arkadaşlar tereddüt etmesin. Saçma sınavda yeterince başarılı olmayan arkadaşlar dönem içinde de çeşitli burslar alabilirsiniz internet sitemizde ayrıntısıyla açıklanmış durumda zaten.

Neden Yeditepe Üniversitesi? (21 Cevap)

Özel okulda okuma isteğim hep vardı. Derslerde öğrenci sayısı çok az. Öğretmenlerle birebir ders işlersiniz. İstediğiniz şeyi bizzat odasına gidip kendisiyle konuşursunuz. Protokol diye bir şey neredeyse yok.Kulüpleri inanılmaz etkin ve okul buna gerçekten çok büyük paralar yatırıyor. Okulun kampüs ortamı çok güzel. İstediğiniz gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çift ana dal,yan dal,yurtdışı vs. ve gerçekten sandığınızdan daha kolay.Sene içinde bir sürü konferans,tiyatro,etkinlik olur.Takip etmezsen haberin bile olmaz orası ayrı.