Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

22 soruya 105 cevap verildi.

Cevaplar 105

Filtrele:Sırala:

Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ben 2008 yılında mezun oldum. Okurken farkında olmadığım veya çalışma hayatına başladığımda fark ettiğim bazı şeyler var. Orada bizlere çok değer katan şeyler öğrendik ve birçok konu hakkında bilgi sahibi olduk. Videodan fotoğrafçılığa, masaüstü videodan grafik tasarımına ve estetiğe kadar birçok yelpazede eğitim aldık. Bu da bize hem gündelik hayatta hem de iş hayatında çok fazla değer kattı. Her şeyi deneyimledikçe yararlı olduğunu ve bu deneyimin bize bir şeyler kattığını öğrendik. Ben de mezun olduktan sonra bunu fark ettim.

Yeditepe Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (17 Cevap)

Okulun sisteminden-sistemsizliğinden-nefret ediyorum. Yönetim bünyesinde alınan kararlar yalnızca göstermelik oluyor. Aslında ne sahiden bir karar alınıyor ne de bir şey değişkenlik gösteriyor. Öğrencileri; bu biraz ne desem bilemedim kısmı açıkçası. Şanslıysanız birkaç çok iyi insan bulabilirsiniz. Değilseniz hele ki bölümümdeki kız yoğunluğunu da göz önünde bulundurursak işiniz zor. Şahsen ben İzmirli olduğum halde, cana yakın oluruz ya biz, okuldaki arkadaşlık ilişkilerimi mesafeli tutmak zorunda kaldım, kafamın rahat edebilmesi için. Hocalar ise, bazıları sahiden mükemmel insanlar. Bazılarının ise dokunulmazlıkları var, eee unutmamak gerek burası özel üniversite.

Neden Yeditepe Üniversitesi? (21 Cevap)

Alanında iyi yetişmiş hocalar,

Laboratuar ve ekipman yeterliliği,

Temiz hava,

Sakin sessiz kampüs,

Öğrenci kulüplerinin işlevsel olmaları.

Neden Yeditepe Üniversitesi? (21 Cevap)

Özel okulda okuma isteğim hep vardı. Derslerde öğrenci sayısı çok az. Öğretmenlerle birebir ders işlersiniz. İstediğiniz şeyi bizzat odasına gidip kendisiyle konuşursunuz. Protokol diye bir şey neredeyse yok.Kulüpleri inanılmaz etkin ve okul buna gerçekten çok büyük paralar yatırıyor. Okulun kampüs ortamı çok güzel. İstediğiniz gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çift ana dal,yan dal,yurtdışı vs. ve gerçekten sandığınızdan daha kolay.Sene içinde bir sürü konferans,tiyatro,etkinlik olur.Takip etmezsen haberin bile olmaz orası ayrı.