Yeditepe Üniversitesi

@İstanbul

Okulun sisteminden-sistemsizliğinden-nefret ediyorum. Yönetim bünyesinde alınan kararlar yalnızca göstermelik oluyor. Aslında ne sahiden bir karar alınıyor ne de bir şey değişkenlik gösteriyor. Öğrencileri; bu biraz ne desem bilemedim kısmı açıkçası. Şanslıysanız birkaç çok iyi insan bulabilirsiniz. Değilseniz hele ki bölümümdeki kız yoğunluğunu da göz önünde bulundurursak işiniz zor. Şahsen ben İzmirli olduğum halde, cana yakın oluruz ya biz, okuldaki arkadaşlık ilişkilerimi mesafeli tutmak zorunda kaldım, kafamın rahat edebilmesi için. Hocalar ise, bazıları sahiden mükemmel insanlar. Bazılarının ise dokunulmazlıkları var, eee unutmamak gerek burası özel üniversite.
Ben üniversite eğitiminin iş hayatına atılmadan önce kendimizi geliştirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum, çünkü hem hala öğrencisiniz, ki bu iş hayatına göre son derece esnek saatleriniz var demek, hem de yeniliklere açıksınız. Bu aşamada da bana destek olacak bir üniversite aradım ve Yeditepe Üniversitesi öğrenci etkinlikleri konusunda son derece atılgan bir üniversite,bir hobiniz, ilgi alanınız varsa mutlaka uygun bir kulüp de vardır ve bu kulüpler laf olsun diye değil, gerçekten çalışıyorlar. Kendinizi geliştirip sosyal bir üniversite hayatı için son derece uygun .Eğer Yeditepe’yi yazmasaydım Cerrahpaşa ya da Marmara olacaktı. Beni çeken özelliklerinden biri de bu imkanları :)

Tıp ayağına bakarsak da; bence az kişi alıyor olması çok büyük bir avantaj, laboratuarlarda hepimize yetecek kadar materyal oluyor,pek çok devlet üniversitesinden farklı olarak (bunu başka üniversitelerde okuyan arkadaşlardan duydum).
Hepimiz bir mikroskopla istediğimiz gibi inceleme yapabiliyoruz. Hocalarımızdan iyi olanlar da kötü olanlar da var tabii ki ama eğitim programı ve ders yoğunluğu bence son derece güzel ,yoğun bir şekilde eğitim görüyoruz, eğitimin İngilizce olması da bir avantaj.

Son olarak özel okul ve öğrenci profilini sakın kafaya takmayın,yok öle bir şey, son derece kardeşçe yaşıyoruz. Burssuzlar rekabeti düşürür de sanmayın, not ortalamalarında ilk 10’dakilerin yarısından fazlası ücretli okuyanlar oluyor genelde.

Henüz çok araştıramadım ama yurt dışında da pek çok okulla anlaşması varmış.
Kendi bölümüm için konuşmam ve biraz da gerçekçi olmam gerekirse başarılı ve başarısız öğrenci arasındaki ilişkiyi sorgulamak gerek diye düşünüyorum ben. Üzülerek söylemeliyim ki bazı hocalar sizin insanlığınızı bir kenara atıp yalnızca derse olan ilginiz ve dersteki başarınızla doğru orantılı olarak sizle muhatap olur. 4 yıl boyunca derslerinde başarılı olamayıp birkaç kez selam verdiğimde duvar muamelesi görünce selam vermekten vazgeçtiğim bir hocamın okuldaki son yılımda derslerinde eskisinden daha başarılı olduğumda birden bölümde benim de var olduğumu hatırlayıp koridorda ya da okulun herhangi bir yerinde beni gördüğünde beni yok saymaktan vazgeçip selamımı kabul etme ve bana selam verip gülümseme lütfunda bulunduğu bir gerçektir. Bunun dışında burslu ve burssuz ayrımı yapıldığını sanmıyorum. Ortada bir sömürü varsa her şekilde iki grubu da sömürürler zaten. Yeter ki siz çemkirme güdünüzü elden bırakmayın. Asla ezik durmayın, hocadır aman suyuna gideyim diye düşünüp kendinizi ezdirmeyin.
Özel okulda okuma isteğim hep vardı. Derslerde öğrenci sayısı çok az. Öğretmenlerle birebir ders işlersiniz. İstediğiniz şeyi bizzat odasına gidip kendisiyle konuşursunuz. Protokol diye bir şey neredeyse yok.Kulüpleri inanılmaz etkin ve okul buna gerçekten çok büyük paralar yatırıyor. Okulun kampüs ortamı çok güzel. İstediğiniz gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çift ana dal,yan dal,yurtdışı vs. ve gerçekten sandığınızdan daha kolay.Sene içinde bir sürü konferans,tiyatro,etkinlik olur.Takip etmezsen haberin bile olmaz orası ayrı.
Tercih edecek arkadaşlar özellikle de burslu girecek olan arkadaşlar tanıtım günlerinde görevlilerin bahsettiği burs imkanları konusunda mutlaka yazılı taahhüt alın bir yanlış olcağından değil ama siz alın yinede sonra okula geldikten sonra hani yemek hani kitap dediğinizde biz size yazılı taahhüt vermedik cevabıyla karşılaşırsınız ki hiç hoş olmaz yinede haksızlık etmemek gerek tanıtım görevlilerinin tecrübesizliğinden kaynaklı durumlar bazen oluşabiliyor. Siz yinede şüpeciliği elden bırakmayın.

Not: çeşitli aralıklarla burslu burssuz öğrencilere yemek kartı verilebiliyor o şekildede alabilirsiniz. Neden bu kadar önemli diye düşünmeyin 1 kart yıllık 6000 tl demek Yeditepe ye gelirseniz değerini anlarsınız. Onun dışında burs imkanları oldukça zengin. Saçma sınavda başarılı olan arkadaşlar tereddüt etmesin. Saçma sınavda yeterince başarılı olmayan arkadaşlar dönem içinde de çeşitli burslar alabilirsiniz internet sitemizde ayrıntısıyla açıklanmış durumda zaten.
Alanında iyi yetişmiş hocalar,

Laboratuar ve ekipman yeterliliği,

Temiz hava,

Sakin sessiz kampüs,

Öğrenci kulüplerinin işlevsel olmaları.
En çok öğrenci kulüplerini seviyorum. Çünkü, özellikle de bulunduğum kulüp diğer okulların kulüpleriyle çok sıkı bağlantıda ve yaklaşık her okuldan arkadaşım oldu bu sayede. Üniversite seçerken gerçekten dikkat edilmesi gereken bir husus kulüplerin aktifliği. Öğrenci yurtları çok iyi. İki kişilik odalarda kalıyorum, giriş çıkış saatleri esnek. Odalar her hafta temizleniyor. Okulda sosyal aktiviteler çok fazla. Özellikle de sonlara doğru bütün kulüpler meyvelerini vermeye başladığı için, tiyatro olsun, müzik olsun, sinema olsun, her türlü faaliyetten ücretsiz faydalanabiliyoruz.
Kampüsü mükemmel, dil olanakları çok güzel. Özel ilgi almak isteyenlere tavsiye ederim

Şirketler

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili şirketler.

Abdi İbrahim

25 çalışan 289 cevap verdi.

KEŞFET

Türk Telekom

11 çalışan 156 cevap verdi.

KEŞFET

Siemens

27 çalışan 220 cevap verdi.

KEŞFET

TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

14 çalışan 201 cevap verdi.

KEŞFET

Bölümler

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili bölümler.

Öğrenci Kulüpleri

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili kulüpler.

Kişiler

Yeditepe Üniversitesi ile ilgili kişiler.

Beril Bolatlı

Psikoloji Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Canberk Peker

Tıp Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Derya İnözü

Mimarlık Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Işın Erdoğan

Tıp Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Ganimet Bengü Kuru

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Eser Değirmencioğlu

İç İletişim Dijital Kanallar Kıdemli Uzmanı, Türk Telekom

Profile Git

BURCU NUR UYSAL

Tarih Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Deniz Çamlıkaya

Asistan Ürün Müdürü, Abdi İbrahim

Profile Git

Deniz Arda

Ücretlendirme Analizi Uzman Yardımcısı, Türk Telekom

Profile Git

Anıl Kerem Öktem

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Buse İstek

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Mehmet Okan

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Batuhan Gök

Hukuk Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Muzaffer Atar

Hukuk Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Aslınur Barış

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Ezgi Saydam

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Gizem Gilik

Human Resources Business Partner, Siemens

Profile Git

Ecem Torun

Sosyoloji Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git

Mecit AKTAŞ

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü, Yeditepe Üniversitesi

Profile Git