Cevaplar 33

Yükleniyor...

Her şeyi yapar. Yeterince kendini geliştirsin yeter ki... Öncelikle ortalamasını yüksek tutarak formasyonu cepte tutsun. Sonra evinde oturup kitap da çevirebilir. Tercümanlıkta yapabilir. gümrüğe, konsolosluğa da girebilir. Tabii bunun için ingilizcenin yanı sıra almanca rusça ispanyolca gibi diller de öğrenirse sırtı yere gelmez eveallah :))

83,002 görüntülenme

Herkesin bildiği ve çoğumuzun tırmaladığı üzre pedagojik formasyon alıp öğretmenlik yapmak mümkündür lakin her an alınacak bir kararla bu durum değişebilir. Hatta emin olmamakla birlikte bölüme yeni girecek olanlara bundan böyle formasyon verilmeyeceği de aldığım duyumlar arasında. Tercümanlık yapabilir, kitap çevirebilirsiniz. Özel şirketlerin uluslararası departmanlarında çalışabilirsiniz. İthalat-ihracatla uğraşan şirketlerle çalışmanız da mümkündür.Kısacası yabancı dil gerektiren her alanda iş imkanı mevcuttur derler.(Ben formasyon eğitimi almayı bekleyen bir işsiz olarak yazıyorum bunları)Ha bir de siz siz olun değil ikinci, üçüncü bir yabancı dil de edinmeyi ihmal etmeyin.

74,565 görüntülenme

English Language and Literature graduates have vast business opportunities. Our department provides a minor undergraduate program called Translation Studies, and with the certificate you get after required courses, you can be an interpreter. Even if your department does not belong to Faculty of Education, you can join initial teacher trainings in other universities and become an English teacher in educational institutions. Academicianship in universities can be another option but if these alternatives are not suitable for you, together with the advanced English language training and extracurricular activities, you can work in any sector according to your interests, from marketing to product development.

72,035 görüntülenme

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olanlar "filolog" unvanı taşır. Formasyon alarak İngilizce öğretmenliği yapabilirler. Çevirmenlik, editörlük, eleştirmenlik, reklamcılık, tercümanlık, yazarlık, danışmanlık, akademisyenlik gibi pek çok alanda görev yapabilirler.

69,842 görüntülenme