Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü

10 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Yükleniyor...

Öncelikle İngiliz/Fransız/Alman/İspanyol kültürünü bir araştırın derim. Bölüme geçmeden önce hem gerçekten o tarafa ilginiz var mı öğrenmek hem de içgörünüzü geliştirmek adına faydalı olacaktır. Dil olarak sizi zorluyor mu ona da bakmalısınız, 4 sene boyunca belki de hiç bilmediğiniz bir dilin Edebiyatını öğreneceksiniz ve minimum 1 sene Hazırlık senesinin size zulüm gelmeyeceğinden emin olmalısınız :) Hazırlık senesinde öğreneceği dilden nefret ederek okulu bırakan ve sınava tekrar hazırlanan çok arkadaşım oldu. Bu yüzden o dile yatkınlığınız var mı önce bunu sorgulamalısınız. Mezun olduktan sonra büyük ihtimalle ana diliniz gibi konuştuğunuz bir dil olacak bölümünüzün dili. Hazırlık senesinden önce dil kurslarına da gidebilirsiniz fakat üniversite sınavı esnasında buna vaktiniz olmayabilir. Sonuçlar açıklandıktan sonra hızlandırılmış bir dil kursu mantıklı olabilir. Ya da üniversiteye geçme senesinden önceki senelerde istediğiniz bölümün kültürünü iyice öğrenmek adına yurt dışına gidip oralı arkadaşlar edinin ve onlarla hep iletişimde kalın derim :) Yurt dışı bağlantıları Dil bölümü mezunlarının her zaman işine yarar!

3,818 görüntülenme
3

Kesinlikle ve kesinlikle geleceğin eğitim araçlarını iyi araştırıp öğrenin örnek olarak Google for education. Ayrıca okurken kendinizi geliştirmek için özel dersler vermeye çalışın. Öğreneceğiniz dili konuşan ülkelerin kültürlerini iyi araştırın. Öğrendiğimiz gramer kurallarını Türkçe'deki veya Ingilizce'deki gramer karşılığını iyi anlayın.

3,384 görüntülenme
4

Dil bölümünden İngilizce olarak seçilebilecek bölümler bellidir. İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık. Öğretmenliği kendime göre bir meslek olarak görmediğim için istemedim. Edebiyatı seviyordum ve edebiyat okuyabileceğim, kendimi bu yönde geliştirebileceğim, kişiliğimi ve kendimi üst seviyeye taşıyacak bir bölüm olduğundan dolayı.

2,169 görüntülenme

Eğer Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okuyacaksanız, öncelikle şunu söylemeliyim ki bu bölüm de kesinlikle entellektüel bir insan olacaksınız. Eğer olmazsanız, bölüm sizi buna zorlar. Daha çok sanat, kültür, tarih, ve siyaset-politika ağırlıklı bir bölüm. Eğer hayatınıza gerçekten felsefi anlam katmayı ve bakış açınızı geliştirmeyi istiyorsanız, bu bölümü açıkça tavsiye edebilirim. Ancak kolay olmayacağını da şimdiden söyleyeyim. Okuma ve araştırma ilginiz yoksa, bölüme girmek için hiç heveslenmeyin. Bunlar varsa ve bunların yanında fazladan bir de sanata ilginiz varsa, bu bölümü kendinize bir şeyler katmak için mutlaka okuyun.

1,779 görüntülenme