Karabük

Karabük

3 soruya 20 cevap verildi.

Cevaplar 20

Filtrele:Sırala:

Karabük şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (9 Cevap)

Küçük , sıcak bir şehir. Karabük'ün yerlileri, esnafları öğrencilere her daim yardımcı olma çabası içindeler.Tabi ki bütün esnaf ve yerliler aynı düşünce içinde olacak değil.Unutmayın her şehrin iyisi de vardır kötüsü de.Kültür bakımından zengin bir şehir. Şehir içi ulaşım rahat.Karabük'e okumak için başka memleketlerden gelenler için de coğrafi konumu güzel bir şehir.

Karabük şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (9 Cevap)

Sosyallik normal öğrencinin istediği kadardır. Ama kafayı sosyallikle bozmuş arkadaşlar sıkıntı çekiyorlar. Ben fazla sosyalliğin iyi olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü fazla sosyallik sizi okullardan ve derslerden alıkoyacaktır. Bu yüzden işinde iyi olmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir yerdir.
Büyük şehirlerde ki gibi trafik derdi yok. ulaşım çok çok rahat . benim en çok sevdiğim şey ise " yolda dümdüz yürüyebilmek". büyük şehirlerde karşıdan sürekli insanlar geldiği için düz yürünmüyor ve sürekli sağ-sol yapıp öyle yürünebiliyor. Ama karabükte elini kolunu sallaya sallaya yürüyebiliyorsunuz.
Yaz-Kış gelen turistler de ayrı eğlence kaynağı tabiki. eğer dilinizi geliştirmek istiyorsanız SAFRANBOLU'ya gelen turistlerle konuşabilirsiniz. Çekik gözlüsünden tutunda siyahi turistlere kadar dünyanın her yerinden turistler akın akın SAFRANBOLU'ya geliyor. Bu bence iyi birşey ...

Karabük şehrimiz küçük bir il olduğu için , çok kolay dostluklar edinebilirsiniz. Esnaflarla hemen kaynaşabilirsiniz. Çevrenizi çok genişeletebilirsiniz. Çevre genişliği de her anlamda iyidir.

Ayrıntılı bilgi için: http://goo.gl/K3PsB8

Karabük şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (11 Cevap)

Şehir olarak çok da gelişmiş diyemeyiz.Özellikle büyük şehirlerden buraya gelen öğrenciler , büyük şehrin sağladığı imkanların eksikliğini duyabileceğinden uyum sorunu yaşayabilirler.Uyum sorunu eşittir okul , insan ilişkileri ve derslerdeki başarısızlık.Bir bölüm seçerken bütün unsurları araştırıp kendinizi bu duruma önceden hazırlamalısınız.Aksi taktirde ilk seneniz heba olabilir...

Karabük şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (9 Cevap)

Turistik bir şehir safranbolu ilçesi yaz kış sürekli turist alıyor, tarihi ve doğal güzellikleri bol bir yer ilk seneniz bunları gezmekle geçebilir:) turistlerle de yabancı dil pratiği yapabilirisniz.
Diğer illerde olmayan yarı özel Toki yurdu çıkarsa hayatınız çok daha kolaylaşır ev ve özel yurtlara göre çok daha ekonomik ve konforlu bunu bu şehrin artısı sayabiliriz.

Karabük şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (9 Cevap)

Trafik çilesi yok büyükşehirler de boşa harcadıgınız zamanı burada kendinize harcayabiliyorsunuz.Doğayla iç içe.Yaz ve kış turizmine ev sahipliği yapan iilçeleri özlelikle turistler tarafından yoğun ziyaret edilen Safranbolu'da yaşama ayrıcalığı.