Veterinerlik Bölümü

32 soruya 32 cevap verildi.

Cevaplar 32

Yükleniyor...

Öncelikle üniversiteden mezun olduktan sonra hemen iş bulabildiğiniz bir bölüm ben mezun olalı henüz iki hafta oldu bir tane 3000tl maaşlı işi geri çevirdim, ikincisi ile görüşüyorum. İnanılmaz derecede geniş yelpazesi olan ve her alanda da eleman açığı olan bir meslek. Büyükbaş veya küçükbaş hekimliğinin yanısıra gıda sektöründe rahatlıkla iş bulabilirsiniz. İlaç sektöründe ar-ge departmanlarında ve satış temsilciliği departmanlarında çalışabilirsiniz. Kanatlı sektöründe gerek çiftlik hekimliği gerek serbest veteriner hekimlik yapabilirsiniz. Veteriner sağlık enstitülerinde çalışabilirsiniz. Devlet memuru olup il ve ilçe tarım müdürlüklerinde bakanlığa bağlı hekim olabilirsiniz. Sigorta şirketlerinde expert olarak çalışabilirsiniz. Gümrük veteriner hekimliği yapabilirsiniz. Belediyelerce işe alınarak barınak hekimi olabilirsiniz. Üniversitelerin ve diğer araştırma kuruluşlarının deney hayvanları laboratuarınınj başına geçebilirsiniz. Mezbahalarda kesim sorumlusu olarak kesim öncesi ve sonrası muayeneleri yapabilirsiniz. Şu an için aklıma gelenler bunlar. daha yazamadığım alanlar muhakkak vardır hatta hala "burada da işe girebiliyormuşuz bak" dediğim oluyor ara sıra.

51,846 görüntülenme

Veteriner Hekimlik evrensel bir meslektir.
1) hekim olduğu için klinik açabilir
2) İlaç firmaları
3) Yem fabrikaları
4) Hayvan hastaneleri
5) kamu kurum ve kuruluşları ( gıda,tarım ve hayvancılık, sağlık , orman v.b)
6) Kanatlı sektörü
7) gıda kontrol
8) tus

45,153 görüntülenme

Tarım Bakanlığı bünyesinde il ve ilçe tarım, ozel çiftliklerde hekimlik, ozel klinik kurma, yem fabriklarinda danışman hekim, büyük marketlerde şarküteri sorumlusu, tjk veteriner hekimlik

43,321 görüntülenme

Veteriner hekim dedimi oo doktor bey unvanını kesinlikle duyacaksınız. Çünkü bir tıp öğrencisinin gordugu her dersi hemen hemen goruyoruz. Mezun olduktan sonraki iş imkanları say say bitmez. Kısacası bir veteriner hekim asla aç kalmaz :D.

35,325 görüntülenme