Cevaplar 19

Yükleniyor...
1,642 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir sürü insandan önce iş bulmamı, hayata çok çabuk atılmamı sağladı. Bu yönden düşününce en büyük artısı bu aslında. İkinci olarak ne iş yapmam gerektiğini görmemi sağladı. Yapı grubunda yaptığım staj finansı tanımamı, bu işin nasıl yürüyeceğini, insanlarla nasıl iletişim kurmam gerektiğini gösterdi. Bu da çok büyük bir artıydı bence. Çünkü ben işe başladığım gün Kariyer Test Sürüşü sayesinde çok çabuk adapte olabildim. Bu süreçte çok kaliteli insanlarla çalıştım, güzel arkadaşlıklar edindim. KTS’den hala görüştüğüm arkadaşlarım var. 40 kişiydik, iki üç kişi İstanbul’da olanlarla fırsat buldukça hala görüşüyoruz. Güzel arkadaşlıklar oldu. Bunun dışında ilk maddi kazancım oradandı ve bu da benim için büyük bir mutluluk kaynağıydı.

2,060 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kariyer Test Sürüşü programıyla şöyle tanıştım: Sabancı Üniversitesi'nde master yapıyordum ve master esnasında bizim akşam derslerimiz vardı. Oraya konuk konuşmacılar geliyordu. Konuk konuşmacılardan bir tanesi de Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Departmanı’ndan Utku Bey programı anlattı. Ne kadar ciddi bir program olduğunu anlattı ve bunun sonucunda da başvurmak istersek kendisi iletişime geçebileceğimiz belirtti. Anlattıkları beni tatmin etmişti çünkü ben sıradan bir staj programı istemiyordum. Mühendislik okumuştum, üstüne de MBA masterı yapıyordum. Biraz alan değiştirmek istediğim için yapacağım yaz stajının ciddi anlamda ileride nasıl bir deneyim kazanacağımla ilgili bana ipucu vermesi gerekiyordu. Sıradan bir staj olmaması gerekiyordu. O güne kadar çok sıradan stajlar yapmıştım. Bu yüzden Kariyer Test Sürüşü’nü tercih ettim.

1,183 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Düzenli aralıklarla diğer Kariyer Test Sürüşü Pilot arkadaşlarıyla birlikte hem kişisel hem de kariyer gelişimimize faydalı olacak eğitimler ve yönlendirmeler aldık. Bu sayede hem kendimizi geliştirmemizi sağlayacak hem de kariyer hayatımızda vizyonumuzu belirleyecek yönlendirmeler aldık. Bu nedenle Kariyer Test Sürüşü Programı gerçekten çok faydalı bir program diye düşünüyorum.

888 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eczacıbaşı girişiminde benim motivasyonumu insan ilişkileri, yardımseverlik ve birbirini sürekli destekleyen ekip arkadaşları sağlıyor. Bu nedenle her yeni gün benim için bir motivasyon kaynağı oluyor. Yeni arkadaşların gelmesi de beni ayrıca motive ediyor.

1,326 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Önerilerim, bu stajı ciddiye alsınlar. Çünkü gerçekten ciddiye aldıkları zaman karşılarındaki kişiler de onları ciddiye alıyor. Ne kadar istekli olduklarını belirtsinler, ne kadar işe dahil olmak istediklerini belirtsinler ve bunu göstersinler. Öylesine gelip gittikleri bir yer olmasın, ciddiye alsınlar. O zaman onlar da gerçekten ciddiye alınacaklar.