Cevaplar 19

Filtrele:Sırala:

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı size neler kattı? (4 Cevap)

Bir sürü insandan önce iş bulmamı, hayata çok çabuk atılmamı sağladı. Bu yönden düşününce en büyük artısı bu aslında. İkinci olarak ne iş yapmam gerektiğini görmemi sağladı. Yapı grubunda yaptığım staj finansı tanımamı, bu işin nasıl yürüyeceğini, insanlarla nasıl iletişim kurmam gerektiğini gösterdi. Bu da çok büyük bir artıydı bence. Çünkü ben işe başladığım gün Kariyer Test Sürüşü sayesinde çok çabuk adapte olabildim. Bu süreçte çok kaliteli insanlarla çalıştım, güzel arkadaşlıklar edindim. KTS’den hala görüştüğüm arkadaşlarım var. 40 kişiydik, iki üç kişi İstanbul’da olanlarla fırsat buldukça hala görüşüyoruz. Güzel arkadaşlıklar oldu. Bunun dışında ilk maddi kazancım oradandı ve bu da benim için büyük bir mutluluk kaynağıydı.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı sonrası işe alım süreciniz nasıl ilerledi? (2 Cevap)

Proje sonrasında, projeyi ve staj dönemi değerlendirmek için İnsan Kaynakları Grup Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. Sonrasında bana yarı zamanlı çalışmak isteyip istemediğimi sordular. Ben de okul programım müsait olduğu için yarı zamanlı çalışmak istediğimi söyledim. Bunu takiben şu an bulunduğum pozisyonda bir stajyer ihtiyacı olduğunu öğrendim ve burada Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda yarı zamanlı olarak çalışmaya başladım. Daha sonrasında okulumun bitmesine yakın “Bizimle çalışmak ister misin? Aynı bulunduğun yerde devam etmek ister misin?” diye sordular. Benim için de zaten staja başladığımdan beri tek hayal ettiğim şey Eczacıbaşı’nda çalışmak olduğu için hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Şu anda da beş aylık staj dönemi sonrasında beş aydır da Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı olarak burada çalışıyorum.

Neden Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı'nı tercih ettiniz? (3 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü programıyla şöyle tanıştım: Sabancı Üniversitesi'nde master yapıyordum ve master esnasında bizim akşam derslerimiz vardı. Oraya konuk konuşmacılar geliyordu. Konuk konuşmacılardan bir tanesi de Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Departmanı’ndan Utku Bey programı anlattı. Ne kadar ciddi bir program olduğunu anlattı ve bunun sonucunda da başvurmak istersek kendisi iletişime geçebileceğimiz belirtti. Anlattıkları beni tatmin etmişti çünkü ben sıradan bir staj programı istemiyordum. Mühendislik okumuştum, üstüne de MBA masterı yapıyordum. Biraz alan değiştirmek istediğim için yapacağım yaz stajının ciddi anlamda ileride nasıl bir deneyim kazanacağımla ilgili bana ipucu vermesi gerekiyordu. Sıradan bir staj olmaması gerekiyordu. O güne kadar çok sıradan stajlar yapmıştım. Bu yüzden Kariyer Test Sürüşü’nü tercih ettim.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Pilotu olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdi? (1 Cevap)

Ben şu anda Satış’tayım ama stajımı Ticari Pazarlama’da yaptım. Daha sonra da Ticari Pazarlama’da işe başladım. Yaklaşık 2-3 sene sonra tekrar departman değiştirip Satış’a geçtim. Ticari Pazarlama’da belirli Ticari Pazarlama Uzmanları’nın yaptığı işleri, fon kontrolleri, iskontolar, saha faaliyetleri hepsini düzenli olarak yürüttüm ve üstlerime raporladım. Bu, benim Ticari Pazarlama’da işe başlamamda çok faydalı oldu. Stajda gerçekten normal bir çalışanmış gibi çalıştım. Bir stajyer olarak çalışıp, sadece destek gibi orada bulunsaydım bu, benim iş hayatıma başladığımda biraz daha tecrübesiz, biraz daha özgüvensiz olmamı sağlayacaktı. Benim biraz da şöyle bir şansım oldu; departmanımdan birisi doğum iznine ayrıldı. Ben biraz da onu yedeklemiş oldum ve onun yaptığı işi üstüme aldım. O sayede de gerçekten normal bir çalışanmış gibi motive oldum ve iyi bir performans gösterdim.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Pilotu olarak yürüttüğünüz projenizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü programında benim projem aslında kurumsal portal projesiydi. Kurumsal portal projesi kurum içerisindeki iç iletişimi artıracak, belki doküman yönetimini sağlayacak bir projeydi. Bu kapsamda da direkt olarak görev bana verildi ve kurumsal iletişim bölümüyle bilgi teknolojileri bölümü arasında bir köprü olarak projeyi bir şekilde yönettik. Şu anda kurumsal portalımız kullanılmakta ve aynı zamanda gün geçtikçe de eklentilerle birlikte daha güzel hale gelmekte.