Cevaplar 19

Yükleniyor...
4,513 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her genç kız gibi lise birdeyken tercih yapmam gerekiyordu sayısal mı sözel mi diye. Ben aslında büyükelçi olmak istiyordum, Uluslararası İlişkiler okuyacaktım. Daha sonra babam ve hocalarım dedi ki sende sayısal zeka çok yüksek. Tamam dedim ben bir araştırayım sayısalda neler var, onları da mutlu edecek sayısal bir bölüm okuyup aynı zamanda yaratıcı bir iş yapabilir miyim diye araştırdım. Kendi kendime Endüstri Mühendisliğini buldum. Ben Endüstri Mühendisliği için sayısal yazdım çünkü biliyordum ki Endüstri Mühendisi her departmanda çalışabilir. Core mühendislik dersleri dışında aynı zamanda yönetim dersleri ya da sistem optimizasyonu dersleri alabildiğim de bir bölüm, bu nedenle Endüstri Mühendisliği yazdım.

1,673 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben şu anda Satış’tayım ama stajımı Ticari Pazarlama’da yaptım. Daha sonra da Ticari Pazarlama’da işe başladım. Yaklaşık 2-3 sene sonra tekrar departman değiştirip Satış’a geçtim. Ticari Pazarlama’da belirli Ticari Pazarlama Uzmanları’nın yaptığı işleri, fon kontrolleri, iskontolar, saha faaliyetleri hepsini düzenli olarak yürüttüm ve üstlerime raporladım. Bu, benim Ticari Pazarlama’da işe başlamamda çok faydalı oldu.

1,659 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kariyer Test Sürüşü Programı süresince, mezun olana kadar bu programa devam ettim. Haftada 2-3 gün part-time olarak çalıştım, diğer günler derslerimi ayarlayarak okulumda öğrenimime devam ettim. Ardından mezun olduktan sonra direkt bulunduğum fonksiyon içerisinde işe başladım.

1,418 görüntülenme
·
Transkripti Göster

3. sınıftayken mecburi bir stajımız vardı ve diğer tüm arkadaşlar gibi ben de staj olanaklarını araştırıyordum. O zamanlar kafamda 5-6 tane şirket vardı ve FMCG sektöründe Pazarlama kısmında staj yapmak istiyordum. Böylece 5-6 büyük şirketin staj programlarına bakmaya başladım ve Kariyer Test Sürüşü’nü fark ettim. O zamanlar da Kariyer Test Sürüşü yeniydi ve ben de 2. ya da 3. ekiptenim. Kariyer Test Sürüşü; projeli, 3-4 ay boyunca ciddi bir mentor ile çalışabileceğim, önemli işler üretip çok şey öğrenebileceğim bir staj programı olduğu için de başvurdum.

1,379 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kariyer Test Sürüşü stajımda ben kendimi biraz şanslı hissediyorum, böyle bir ortama düştüğüm için. Çünkü ekibim gerçekten çok iyiydi. Yanında staj yaptığım arkadaşlarım gerçekten beni çok ciddiye aldılar, bir stajyer muamelesi yapmadılar ve direkt günlük işlerinin bir parçası haline getirdiler. Günlük raporlamaları bana emanet ettiler. Yaz dönemi olduğu için tatile gidiyorlardı, bana işlerini devrettiler. Bunlar gerçekten benim için çok güzel deneyimlerdi diyebilirim çünkü stajyer normalde her yerde fotokopi çektirilen ya da çok da önemsenmeyen, vakit ayrılmayan kişidir. Daha önceki tecrübelerim de zaten böyle olmuştu. Bu stajda çok net hatırladığım bir şey var o da çalışma hayatını gerçekten seveceğimi bu stajda anladım. Evet öğrencilik hayatı her zaman için çok güzel. Bir de sportif aktivitelerle ya da hobilerinizle desteklediğiniz zaman çok eğlenceli bir öğrencilik hayatınız oluyor ama onun dışında ileride bir yaşam var ve çalışma hayatı var ve o da zorlayıcı bir şey, öğrencilikten sonra. Bu staj sayesinde çalışma hayatını seveceğimi anladım. Gerçekten sorumluluk almak ve onları yerine getirdikten sonra takdir görmek; bunlar güzel tecrübelerdi.