Selçuk Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (28 Cevap)

Sosyal etkinlikler diğer üniversitelere göre 'yok' denecek kadar az durumda. Öğrenciler arası etkileşim kötü. Öğrenciye yeterince değer veren bir üniversite değil.

Tıp fakültesi hastanesi kampüsün içinde olduğundan dolayı, kampüse giriş-çıkışlar serbest bırakılmış durumda. Bu nedenle kampüsün içinde öğrenci olmayan çok fazla kişi görebiliyorsunuz.

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

Bir Ankaralı olarak şehrime yakın olması, hızlı tren gibi ulaşım aracı şansım olması, Selçuk Üniversitesinin başka üniversitelerden bir çok üniversiteliyi kıskandıracak bir kampüsü olması ve büyük şehirden sonra Konya'nın sakin ve mütevazi hayat tarzından dolayı Selçuk Üniversitesi...

Selçuk Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (23 Cevap)

Sakın ola özel yurtlara kayıt olmayın, kontenjanı yakalayabilirseniz yarı-özel diye adlanan, Rektörlüğe bağlı Atatürk Yurdu var, oraya kaydolun, olmazsa KYK'da kalın. En azından birkaç ay KYK'da kalmanız size müthiş bir tecrübe katacağı gibi, her bölümden onlarca/yüzlerce tanıdık kazanırsınız.

Zaten okula başladıktan birkaç ay sonra, ortamı görüp, yabancılığı atlattıktan sonra eve çıkabilir veya arkadaşlarınızın olduğu özel yurda kaydolabilirsiniz. Ancak doğrudan özel yurda kayıt olmayın. 1 yıllık taahhüt imzalatıyorlar, okula başlarken güzel gibi görünüyor ama 1 yıl boyunca kafanızı taşlara vurursunuz, hepsi için geçerli.

Selçuk Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (29 Cevap)

Kampüs yaşamı açısından Türkiye'de ilk 10'a kesin girer diye düşünüyorum. Fakültelerin tamamı tek kampüs içerisinde. Kampüsten çıkmadan yıllarca yaşayabilirsiniz; her şey var kampüsün içinde.

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

Selçuk Üniversitesinin bazı bölümleri gerçekten kaliteli: Hukuk fakültesi gibi...

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

Köklü ve kaliteli eğitimi modernizimle buluşturarak öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesine olanak verdiği için.

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

yaşadığım şehir ve çok güzel üniversite olması.yaşadığım şehir olmasa başka bir şehirde olsam direk tercih edebileceğim bir üni.

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

Çünkü gayet köklü ve büyük bir üniversite.Eğitim olanakları gayet iyi.Son yapılan araştırmada Türkiye'deki üniversiteler içinde 11. sırada bulunmaktadır

Neden Selçuk Üniversitesi? (37 Cevap)

Üniversiteye ulaşım kolaydır,üniversiteye yakın bosna hersek mahallesinde öğrenciler yaşamaktadırşyurt sıkıntısı yasanmamaktadır,kısaca aradığınız çoğu seye rahatlıklar ulasabilirsiniz. carsıya cıkmak sıkıntıydı biraz tranvaylar eski olduğu için çarsıya ulasım biraz geç oluyordu ama artık yeni tranvaylar hizmete girecek.Kampüsün içinde büyük bilgisayar laboratuvarı var istediğiniz zaman internete girilebilecek,büyük bir kütüphane var istediğiniz kitaplara rahatlıkla ulaşıp ders calısabileceğiniz bir yer ayrıca gökkuşağı alısveris merkezi var

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle