Cevaplar 12

Yükleniyor...
6,741 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Moda Tasarımı mezunları birçok farklı iş yapabilir. Benim gibi Buying Ekibinde çalışabilir veya moda tasarımı yaparak Haute Couture ve Hazır Giyim sektöründe Tasarımcı olarak çalışabilir ama tabii ki ilgi alanlarına göre bu durum değişebiliyor. Çocuk veya bebek giyimi yapabilirsiniz, aksesuar veya çanta tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında bir tekstil veya moda markasının PR ya da Pazarlama ekibinde çalışabilirsiniz, üretim veya lojistik işlerini takip edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ne istediğinize bağlı. Siz diplomayı aldıktan sonra işin mutfağını bildiğiniz için istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Bu konuda sınırlama getiremeyiz kimimiz moda fotoğrafçısı olur kimisi modelist olur öbürü stilist diğeri moda editörü vs. O yüzden bu okuldan çıktıktan sonra yol senin yolun istediğin alana yönelebilirsin ;)

4,842 görüntülenme
1,634 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çizim yeteneği tabii ki gerekiyor ama kendiniz degeliştirebilirsiniz. Ben üniversite döneminde çizimimi çok kullanıyordum ama buna hazırlandım. Lise dönemim boyunca portfolyo hazırladım ve bunu başvurduğum üniversitelere yolladım. Kendimi geliştirmek için dersler aldım, evde çizimler yaptım, diğer öğrencilerle beraber çalıştım, farklı teknikleri analiz ettim. Dolayısıyla yeteneğinizin olursa ve yeterince çalışırsanız her şeyi başarabilirsiniz.