Moda Tasarımı Bölümü

Moda Tasarımı Bölümü

12 soruya 12 cevap verildi.

Cevaplar 12

Filtrele:Sırala:

Moda Tasarımı Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Moda Tasarımı mezunları birçok farklı iş yapabilir. Benim gibi Buying Ekibinde çalışabilir veya moda tasarımı yaparak Haute Couture ve Hazır Giyim sektöründe Tasarımcı olarak çalışabilir ama tabii ki ilgi alanlarına göre bu durum değişebiliyor. Çocuk veya bebek giyimi yapabilirsiniz, aksesuar veya çanta tasarlayabilirsiniz. Bunun dışında bir tekstil veya moda markasının PR ya da Pazarlama ekibinde çalışabilirsiniz, üretim veya lojistik işlerini takip edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ne istediğinize bağlı. Siz diplomayı aldıktan sonra işin mutfağını bildiğiniz için istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Moda Tasarımı Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Bu konuda sınırlama getiremeyiz kimimiz moda fotoğrafçısı olur kimisi modelist olur öbürü stilist diğeri moda editörü vs. O yüzden bu okuldan çıktıktan sonra yol senin yolun istediğin alana yönelebilirsin ;)

Moda Tasarımı Bölümü çizim yeteneği gerektirir mi? (1 Cevap)

Çizim yeteneği tabii ki gerekiyor ama kendiniz degeliştirebilirsiniz. Ben üniversite döneminde çizimimi çok kullanıyordum ama buna hazırlandım. Lise dönemim boyunca portfolyo hazırladım ve bunu başvurduğum üniversitelere yolladım. Kendimi geliştirmek için dersler aldım, evde çizimler yaptım, diğer öğrencilerle beraber çalıştım, farklı teknikleri analiz ettim. Dolayısıyla yeteneğinizin olursa ve yeterince çalışırsanız her şeyi başarabilirsiniz.