Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ben çok bilinçli bir tercih yaptım. Çocukluğumdan beri belli kumaşları ve boyaları bir araya getirerek ortaya bir şeyler çıkarmaya çalışıyordum. Dolayısıyla çocukluğumdan beri hangi branşı seçeceğim belliydi. Ben hem okulu hem de bölümünü birincilikle bitirdim. Bence Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Tasarım bölümü sektöre Tasarımcı yetiştirirken doğru uygulama metotlarını kullanıyor. Ben okulda tasarım jürilerinde kendi tasarımlarımı nasıl savunduysam, şu anda da aynı şekilde hem kreatif direktörlerimize hem de marka yöneticileri ve direktörlerimize aynı karşılığı veriyorum. Aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakülteleri farklı düşünme biçimlerini geliştirme bakımından da önem taşıyor diyebilirim.
1,416

Perakende ve Hızlı Moda sektöründe tekstil ve moda tasarımı bölümü mezunu iş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Hazır giyim markaları ve Tasarım departmanlarında, tekstil alanına yönelik ihracat yapan firmaların Ar-Ge departmanlarında Ar-Ge Uzmanı olarak ya da Tasarımcı olarak çalışabilirler. Eğer imkanları varsa Freelancer olarak da çalışabilirler.
757

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Mimar Sinan Üniversitesi; Türkiye’nin en eski, en disiplinli, kazanması ve bitirmesi en zor okullardan birisi olduğu için çok zor süreçler yaşadım. Okulda geçirdiğim vakitler çok değerli ve eğlenceliydi. Çok kıymetli öğretmenlerden ve modacılardan ders aldım. Onlarla birlikte daha yaratıcı, daha cesur ve disiplinli çalışmayı öğrendim.

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Tekstil ve Moda Tasarımı mezunları Tasarımcı, Grafik Tasarımcı olabilir. Giysilerdeki baskıları yapan kişiler Grafik Tasarımcılardır. Bir modacının yanında çalışabilir. Kendi moda evini açabilir veya kendi markasını yaratabilir. Bunun yanı sıra yüksek lisanstan sonra akademik kariyer de yapabilir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bizde biraz aile geleneği gibidir. Dedemle annem oradan mezunlar, ben de ailede akademiden mezun olan 3. kuşağım. Bu yüzden Mimar Sinan Üniversitesi ortaokuldan beri hedefimdi. Bölümdeki eğitim de öğrencilerin sınırlarını zorlayan, potansiyellerini aşmalarını sağlayan bir sistemdi. Bu kulağa biraz meşakkatli gelebilir fakat bu beraberinde bir meydan okumayı ve kendini aşma halini getiriyor. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi’nde benim çok değerli bulduğum özellik; bölümde dokuma, baskı ve giysi tasarımını paralel olarak öğrenmenizdir. Bu da size sektörde daha bütüncül bir bakış açısı kazandırıyor.
230

Neden Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü? (1 Cevap)

İş olanakları oldukça geniş bir bölüm olduğundan ve uluslararası işler yapmak istediğimden bu bölümü seçtim. Okulum sayesinde bölümümü daha da çok sevmeye başladım. Teşekkürler Nişantaşı Üniversitesi.
162

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm