Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü

9 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Yükleniyor...
4,887 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tekstil ve Moda Tasarımı mezunları Tasarımcı, Grafik Tasarımcı olabilir. Giysilerdeki baskıları yapan kişiler Grafik Tasarımcılardır. Bir modacının yanında çalışabilir. Kendi moda evini açabilir veya kendi markasını yaratabilir. Bunun yanı sıra yüksek lisanstan sonra akademik kariyer de yapabilir.

4,480 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mimar Sinan Üniversitesi; Türkiye’nin en eski, en disiplinli, kazanması ve bitirmesi en zor okullardan birisi olduğu için çok zor süreçler yaşadım. Okulda geçirdiğim vakitler çok değerli ve eğlenceliydi. Çok kıymetli öğretmenlerden ve modacılardan ders aldım. Onlarla birlikte daha yaratıcı, daha cesur ve disiplinli çalışmayı öğrendim.

2,204 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bizde biraz aile geleneği gibidir. Dedemle annem oradan mezunlar, ben de ailede akademiden mezun olan 3. kuşağım. Bu yüzden Mimar Sinan Üniversitesi ortaokuldan beri hedefimdi. Bölümdeki eğitim de öğrencilerin sınırlarını zorlayan, potansiyellerini aşmalarını sağlayan bir sistemdi. Bu kulağa biraz meşakkatli gelebilir fakat bu beraberinde bir meydan okumayı ve kendini aşma halini getiriyor. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi’nde benim çok değerli bulduğum özellik; bölümde dokuma, baskı ve giysi tasarımını paralel olarak öğrenmenizdir. Bu da size sektörde daha bütüncül bir bakış açısı kazandırıyor.

İş olanakları oldukça geniş bir bölüm olduğundan ve uluslararası işler yapmak istediğimden bu bölümü seçtim. Okulum sayesinde bölümümü daha da çok sevmeye başladım. Teşekkürler Nişantaşı Üniversitesi.

533 görüntülenme