Hemşirelik Bölümü

27 soruya 49 cevap verildi.

Cevaplar 49

Yükleniyor...

Bu bölüm size garanti iş imkanı sağlayacak bölümlerden en iyilerinden birisi, çalışma alanı devlette ve özel sektörde geniş bir yer tutmakta nöbetli ağır bi iş imkanı sağlasada ayrıyeten başkalarına yardım etme olanağıda sağlamakta buda size manevi huzur sağlamakta ve ayrıca erkek arkadaşlar bu bölümü seçtiklerinde kendileri ile dalga geçen insanlar olacaktır benlede dalga geçen arkadaşlarım vardı şimdi son seneye giriyorum üniverisite yaşamımda onlarda benle aynı konumda geçenlerde görüştük şimdi bana ne iyi ettinde bu bölüme gittin senin ataman garanti tuzun kuru diyorlar :) önemli olan iş bulabilmek okulun ve mesleğin ne olduğu değil zaten insanlara yardım etmeyi severseniz bu bölümüde seveceksniz

29,366 görüntülenme

Hastanelerde,sağlık ocaklarında ve formasyon alırsa sağlık meslek liselerinde çalışabilir. İŞ imkanı çok fazla.

24,416 görüntülenme

Mezun olduğunuz zaman kpssyle atanıp hemşire olarak göreve başlayabilirsiniz. Bunun yerine 4 sene genel not ortalamanızı yüksek tutarak yüksek lisans yapabilirsiniz.

22,205 görüntülenme

Öncelikle devlet ve özel hastanelerde kendi mesleğinı yapabilirsin. İstersen yüksek lisans yapıp mesleğine daha yüksek bu mevkiide devam edebilirsin (sorumlu hemşire vb gibı). Okulda kalıp akademik kariyer yapabilirsin. Özel eğitimlerini alıp diyaliz merkezlerinde, tüp bebek merkezlerinde çalışabilirsin. Ya aslına bakarsanız hemşirelik için o kadar çok seçenek var ki gerçekten. Maaşını ve çalişacağın alanı senın isteğin ve çaban belirliyor diyebilirim.

21,453 görüntülenme

Sağlık alanında insanla bire bir iletişimi en çok olan sağlık ekibinin elemanıdır "hemşire". Eğer insanları seviyorsanız, onlara yardımcı olmak istiyorsanız, onları bilginizle aydınlatmak istiyorsanız, sağlıksız insanların sağlığına kavuşmasına aracı olmak ve sağlıklı insanların sağlığını sürdürmesinde yardımcı olmak istiyorsanız neden hemşire olmayasınız ?

20,021 görüntülenme