Hemşirelik Bölümü

Hemşirelik Bölümü

14 soruya 42 cevap verildi.

Cevaplar 42

Filtrele:Sırala:

Hemşirelik Bölümü zorluk seviyesi nedir? Nelere hazırlıklı olmak lazım? (1 Cevap)

Zorluk kişiye göre değişen bir şey ama kolay sanıp da gelen bir çok kişinin zorlandığını söyleyebilirim. Bölümden çok mesleğin zorlukları var aslında. Bölüm her türlü bitiyor ama bu meslek ömür boyu yapılacak sonuçta ve iş hayatında karşılaşacağınız zorluklar okurken karşılaşacaklarınıza göre çok daha fazla. Bölümle ilgili söyleyebileceğim krediler çok fazla bir tane dersten kaldığınızda direk seneniz bile uzayabilir. Baya çok çalışmanız gerekecek çünkü her dönem farklı alanda dersler goreceksiniz dahiliye, cerrahi, psikiyatri, halk sağlığı, kadın, çocuk.... Bu derslerin her biri çok geniş kapsamlı ve bu derslerin her birinde bir ton hastalık öğreneceksiniz bu hastalıklar neden oluşur, belirtileri nelerdir, hangi tanı ve tedavi yöntemleri kullanılır, nasıl bir hemşirelik bakımı gerektirir, hangi ilaçlar kullanılır, bu ilaçların kullanılması ve kullanılmaması gereken durumlar yan etkileri güvenli doz aralıkları... Ayrıca hemşirelik hastayı bir bütün olarak ele alması gereken bir meslek. Hastanısa bakım verirken onu her açıdan ele alıp sorunlarını çözmek zorundasınız. Bu sorunları çözmek için bakım planları kullanıyoruz. Bakım planı dediğimiz formlarda hastanın sorunu nedeni çözüm için girişimler ve sonuç değerlendirme gibi bölümler var. Her kliniğe çıkışta hastalarınızdan birine bu formlardan kaç tanı koyduysanız o kadar hazırlıyorsunuz. Ayrıca bu bakım planlarını yapabilmeniz için sayfalarca her türlü detayı içeren hasta tanılama formları kullanacaksınız. Hocanız kliniğe vizite geldiğinde bu formdaki bilgileri aktaracaksınız ve size yöneltilen sorular olacak. Hem hastayla ilgili hem hastadan bağımsız alanla ilgili sorular. Bölümle ilgili zorlayacak şeylerden biri de bu formlardır mesela. Ama severek yaparsanız çok güzel bir meslek olduğunu söyleyebilirim. İnsanlara yardım edebilmek çok güzel hissettiriyor sabah güne kötü başlasam da hastalarımı gördükçe onlarla konuştukça iyi hisseden daha mutlu olan biriyim. Umarım hemşire olursanız işinizi severek yaparsınız. Bu mesleğin işini seven insanlara ihtiyacı var bana göre. Şunu da belirteyim bu bölüme istemeden geldiğim halde şu an iyi ki gelmişim diyorum. 

Neden Hemşirelik Bölümü? (18 Cevap)

Bu bölüm size garanti iş imkanı sağlayacak bölümlerden en iyilerinden birisi, çalışma alanı devlette ve özel sektörde geniş bir yer tutmakta nöbetli ağır bi iş imkanı sağlasada ayrıyeten başkalarına yardım etme olanağıda sağlamakta buda size manevi huzur sağlamakta ve ayrıca erkek arkadaşlar bu bölümü seçtiklerinde kendileri ile dalga geçen insanlar olacaktır benlede dalga geçen arkadaşlarım vardı şimdi son seneye giriyorum üniverisite yaşamımda onlarda benle aynı konumda geçenlerde görüştük şimdi bana ne iyi ettinde bu bölüme gittin senin ataman garanti tuzun kuru diyorlar :) önemli olan iş bulabilmek okulun ve mesleğin ne olduğu değil zaten insanlara yardım etmeyi severseniz bu bölümüde seveceksniz

Hemşirelik Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (13 Cevap)

Hastanelerde,sağlık ocaklarında ve formasyon alırsa sağlık meslek liselerinde çalışabilir. İŞ imkanı çok fazla.

Neden Hemşirelik Bölümü? (18 Cevap)

Biyolojiyle birlikte başlayan sayısal ilgim lisenin son yıllarına doğru sağlık alanına yöneltti beni. Bir tutku olmasa da sağlık alanı okumak isteyebileceğimi düşünerek hemşirelik yazdım.

Hemşirelik Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (13 Cevap)

Mezun olduğunuz zaman kpssyle atanıp hemşire olarak göreve başlayabilirsiniz. Bunun yerine 4 sene genel not ortalamanızı yüksek tutarak yüksek lisans yapabilirsiniz.