Sağlık Yönetimi Bölümü

13 soruya 12 cevap verildi.

Cevaplar 12

Yükleniyor...

Eski zihniyete göre Sağlık Yönetimi=Hastane Müdürü'ydü. Ama aslında öyle değil Sağlık yönetiminin birçok kolu var. Çünkü 4 yıllık lisans bölümü ve işletme bölümünden farkı çok fazla yok. İşletme öğrencilerinin gördüğü bütün dersleri görüyoruz ve bunların sağlığı harmanlanmış halini olarak işliyoruz. Hastane içerisinde hasta kabul dışında birçok alanda aktif olabilirsiniz insan kaynakları, pazarlama, lojistik, proje ve iş geliştirme, müşteri hizmetleri vb. hatta sadece hastane odaklı değil sigorta şirketlerinde, pharma firmalarında bile faaliyet gösterebilirsiniz. Tabiki de bu sizin kendinizi geliştirmenize da bağlı. Ama sağlık adı geçen bütün firmalar da ve departmanlarda çalışabilirsiniz.

212,236 görüntülenme

Sağlık yönetimi bölümü aslinda cogunlukla yonetim derslerinin alindigi bir bolum sadece hastaneler degil farkli alanlarada yonelebilirsiniz.

154,111 görüntülenme

Şu dönemde bu diplomaya sahip olmadan önce tanıdığınızın olması önemli. Özel sektörde çalışabilmek için bu diplomaya ihtiyacınız yok daha çok tanıdığa ihtiyacınız var. Bu diplomayı alarak çalıştığınız hastanede fark yaratacak kapasite de olmanız kimsenin işine gelmez. Okumanızı tavsiye etmiyorum. Ancak içerik olarak çok kaliteli ufuk açıcı bir bölüm belki ileride kıymeti anlaşılır. fakat şuan için iş umuduyla yazmamanızı tavsiye ederim. Hobi olarak okursunuz orasını bilemem....

36,063 görüntülenme

Üniversite tercih dönemi zamanında sağlık sektörünün asla bitmeyeceğini ve her zaman hizmet alanında bir kalıcılığı olduğunu düşünerek yazmıştım.

13,672 görüntülenme