Sağlık Yönetimi Bölümü

13 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...

Eski zihniyete göre Sağlık Yönetimi=Hastane Müdürü'ydü. Ama aslında öyle değil Sağlık yönetiminin birçok kolu var. Çünkü 4 yıllık lisans bölümü ve işletme bölümünden farkı çok fazla yok. İşletme öğrencilerinin gördüğü bütün dersleri görüyoruz ve bunların sağlığı harmanlanmış halini olarak işliyoruz. Hastane içerisinde hasta kabul dışında birçok alanda aktif olabilirsiniz insan kaynakları, pazarlama, lojistik, proje ve iş geliştirme, müşteri hizmetleri vb. hatta sadece hastane odaklı değil sigorta şirketlerinde, pharma firmalarında bile faaliyet gösterebilirsiniz. Tabiki de bu sizin kendinizi geliştirmenize da bağlı. Ama sağlık adı geçen bütün firmalar da ve departmanlarda çalışabilirsiniz.

177,466 görüntülenme

Sağlık yönetimi bölümü aslinda cogunlukla yonetim derslerinin alindigi bir bolum sadece hastaneler degil farkli alanlarada yonelebilirsiniz.

124,628 görüntülenme

Üniversite tercih dönemi zamanında sağlık sektörünün asla bitmeyeceğini ve her zaman hizmet alanında bir kalıcılığı olduğunu düşünerek yazmıştım.

13,672 görüntülenme

Insan iliskilerinin iyi oldugu lider vasıflı kimseler için uygundur iş sahası devlette geniş degildir.ders icerikleri size hayatla ilgili cok sey ögretir

9,815 görüntülenme