Konya

Konya

21 kişi 36 cevap verdi.
36 Cevap
Konya kentinin yerli insanları öğrenciyi sevmiyorlar. Esnafa 'öğrenci' olduğunuzu söylediğinizde, indirim yerine zamlı bir fiyat alabilmeniz olası.

Ama Selçuk Üniversitesi, şehrin oldukça dışında ve Selçuk Üniversitesi öğrencisiyseniz Konya şehriyle pek ilginiz olmuyor, yüzde 80'ini öğrencilerin oluşturduğu meşhur Bosna Mahallesinden dışarıya çıkmanız gerekmiyor zaten, Bosna Mahallesine de sosyal olarak ortalamanın gayet üzerinde bir yaşam alanı.

Tabii Karatay ve Necmettin Erbakan Üniversiteleri şehrin içinde olduğundan onlar için durum çok daha farklı.
Pahalılık açısından da Konya genel olarak iyi durumda; Ankara, İstanbul gibi şehirlerden gelenler için her şey oldukça ucuz.
sürekli eğlence isteyen kişi için ideal değil ama sakin bir şehir isteyen için türkiyedeki en sakin yer.
Öğrencileri çok benimseyemeyen halk diyebilirim. Kampüsle şehir merkezi arasının tramvayla 30 dakika kadar hatta bazen daha da uzun sürmesi de baya kötü bir durum.Tramvaylar çok eski ,yenilenecek demişlerdi ama hala değişmediler.Ve çok çok yavaşlar ki insanın merkeze gidesi gelmiyor.Dolmuş ise binince anlarsınız , bir daha binmessiniz mecbur olmadıkça.Sosyal bir insansanız Konyada çok yapacak şeyiniz de yoktur.Ankara ve İstanbuldan gelenler için özellikle sıkıcıdır Konya..
İnsanlarını yardımsever,cana yakın buluyorum.Ayrıca gelişmiş ve her türlü imkana sahip bir şehir
Bazen insan kendini boşlukta hissetse de aslında şehrin kötülüğünden değil de sanırım bizim "Üniversite Hayatı" denen kavramı abartmamızdan kaynaklanıyor.