Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü

10 soruya 24 cevap verildi.

Cevaplar 24

Yükleniyor...
104,493 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Radyo, televizyon ve sinema birbirlerinden çok ayrı disiplinlerdir ve bunların altında çok fazla görev var. Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olduğunuz zaman her işi yapabilirsiniz ama hiçbir iş de yapamayabilirsiniz çünkü sektör tamamen tanıdıklarla ilerliyor. Kimse sizin diplomanızı sormuyor. Ben Türkiye’nin en büyük televizyonlarından birinde de, reklam setlerinde de staj yaptım. Kimse bana ne mezunu olduğumu, ne okuduğumu sormadı. Benim sinema ve reklam sektöründe çalışan, reji yapan, e-ticarete atılan ya da kantinci olan arkadaşlarım var. Dolayısıyla istediğiniz her işi yapabilirsiniz çünkü yelpaze çok geniş ama mezun olduğunuz zaman hiçbir şey olmazsınız. Bu sizin üniversitede yaptığınız işlerle gelişiyor ama hiçbir şey yapmazsanız kantinci olursunuz. Eğer sürekli setlerde, ajanslarda çalışırsanız veya fotoğraf çekmeyi, kurguyu öğrenirseniz bunlarla ilgili şeyler yapabilirsiniz.

okulda hiç bir şey öğrenemez bir defa bunu kafasına koysun. Sinema dediğiniz bir sanat dalıdır. Devlet sizin kafanıza senaristlik aşılayamaz yada sizi iyi bir kurgu sanatçısı yapamaz yani

52,661 görüntülenme

Medya ve İletişim sektöründe çeşitli alanlarda görev alabilir. Kişinin kendini geliştirmesi bolca çalışması ile alakalıdır. Sürekli devinim halinde olan bir alan, sektördür. Entegre olmanız gerekir. Görüntü veya Sanat Yönetmenliği, Kameramanlık, Fotoğrafçılık, Sinema ve Dizi yapımlarında makyözlük, ışık şefliği, montaj ve kurgu alanında çalışma imkanları, açıkçası sinema ve dizi alanında her türlü iş. Radyoculuk branşında ilerleyebilirsiniz; prodüksiyon, program yayıncılığı, müzik direktörlüğü, haber birimi gibi. Muhabirlik, spkerlik gibi geniş kola sahiptir. Büyük şirketlerde bulunan iletişim ve medya direktörlüğü yapabilirsiniz.

51,755 görüntülenme

kameramanlık,kurguculuk,ışıkçılık,boomculuk,yönetmenlik,radyoculuk vs vs pek çok alanda kendini geliştirdiğin kadar iş bulabilirsin.

47,519 görüntülenme

Çok geniş bir meslek alanı var aslında. Kendini ne yönce geliştireceğine bağlı medya sektöründe bulunan her şeyi yapabilirsin

34,224 görüntülenme