Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü

23 soruya 32 cevap verildi.

Cevaplar 32

Yükleniyor...

Okul Öncesi Öğretmenliği, MEB' de, ya da özel kuruluşlar da çalışabilir. Akademik kariyer imkânı vardır. Aynı zamanda Çocuk Edebiyatı ya da Çocuk Programları vs. gibi farklı alanlarda da iş bulma imkânı mevcuttur. Kısacası kişinin istekleri ve çalışmalarıyla yön bulacak bir bölümdür.

53,263 görüntülenme

Okul Öncesi Öğretmenliği mezunu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında,ana okullarında,kreşlerde,özel eğitim kurumlarında çalışabilir. Tabi bölümün üzerine alacağınız yüksek lisans vs. gibi eğitimlerle de akademik kariyer yaparak okulda kalabilirsiniz.

48,448 görüntülenme

Mutlu olabileceğim bir mesleği seçmek istiyordum. Çocuklar ile vakit geçirmek beni hep mutlu etmiştir. Dolayısıyla sevgi dolu bir ortamda çalışmak istediğim için bu bölümü seçtim.

41,747 görüntülenme

Okul öncesi öğretmenligini kisiligime yakin ve yapmak istedigim meslek oldugu icin tercih ettim. Esit agirlik bolumu mezunuydum ve hukuk, pdr gibi sanslrim da vardi. Bu bolumler beni yansitan bolumler degildi ve siralamam cok iyi olmasina ragmen okul oncesi ilk tercihimdi. yani ileride mutsuz puaninizin yettigi en yuksek bolum yerine, mutlu olabileceginiz bolumu tercih etmelisiniz. Okul Öncesi de zaten önü açık bir bölüm, iş bulma kolaylığı var bunu da düşünenlere pozitif bir yönü olarak söyleyeyim.

36,742 görüntülenme

Özel anaokullarında özel kreşlerde devlet anaokulu ve anasınıflarında öğretmenlik yapar.Kpss puanı düşük bi bölüm olması atamalarının bolluğunu gösterir.

34,736 görüntülenme