Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü

7 soruya 27 cevap verildi.

Cevaplar 27

Filtrele:Sırala:

Neden Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü? (11 Cevap)

Mutlu olabileceğim bir mesleği seçmek istiyordum. Çocuklar ile vakit geçirmek beni hep mutlu etmiştir. Dolayısıyla sevgi dolu bir ortamda çalışmak istediğim için bu bölümü seçtim.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (9 Cevap)

Okul Öncesi Öğretmenliği, MEB' de, ya da özel kuruluşlar da çalışabilir. Akademik kariyer imkânı vardır. Aynı zamanda Çocuk Edebiyatı ya da Çocuk Programları vs. gibi farklı alanlarda da iş bulma imkânı mevcuttur. Kısacası kişinin istekleri ve çalışmalarıyla yön bulacak bir bölümdür.

Neden Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü? (11 Cevap)

Okul öncesi öğretmenligini kisiligime yakin ve yapmak istedigim meslek oldugu icin tercih ettim. Esit agirlik bolumu mezunuydum ve hukuk, pdr gibi sanslrim da vardi. Bu bolumler beni yansitan bolumler degildi ve siralamam cok iyi olmasina ragmen okul oncesi ilk tercihimdi. yani ileride mutsuz puaninizin yettigi en yuksek bolum yerine, mutlu olabileceginiz bolumu tercih etmelisiniz. Okul Öncesi de zaten önü açık bir bölüm, iş bulma kolaylığı var bunu da düşünenlere pozitif bir yönü olarak söyleyeyim.

Neden Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü? (11 Cevap)

Bu bölüme başta isteyerek gelmemiştim. Ancak şuan tercih ettiğim için son derece memnunum. Derslerin bizleri zorlamaması hem sıkılmadan derslere katılmamızı hem de sosyal yaşantımıza zaman ayırmamızı sağlıyor. Mezun olduğumuz zaman kolayca atanıyor olabilmemiz de cabası.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (4 Cevap)

çocukları sevmen lazım sabırlı olman lazım en önemli özellik bu.el becerinin iyi olması lazım