Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

11 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...

Öncelikle yılın yaklaşık 6-8 ayını kış olarak geçiren bir şehirden bahsettiğimizi belirtmek isterim. Lütfen tercih yaparken bu konuyu göz önünde bulundurun. Sonradan pişman olmamak adına bu önemli bir konu.
Yılın ilk karı yağınca özellikle İzmir, Adana, Antalya gibi hayatında hiç kar görmemiş memleketin insanları aşırı sevinebiliyorlar. Bu sevinç üst sınıflar için oldukça komik geliyor. Nedeni de çok geçmeden anlaşılıyor. Çünkü yağan kar yıl boyu yerden kalkmıyor ve sizin için çekilmez bir hâl alıyor.
Ağrı insanların genellikle son tercihi haklı olarak.
Şehrin imkanları çok kısıtlı olsa da sağlam dostluklar ile yıllar çabucak geçiveriyor. Yani pek bir sosyal ortam beklemeyin. Halk üniversiteyi geçim kaynağı olarak görüyor çünkü. Bunu neden söylediğimi gidince anlayacağınızdan çok eminim.
Özellikle evde kalmayı düşünen arkadaşlara bir müjde vermek isterim. Ev kiraları oldukça cazip; ben şehrin merkezinde 3+1 eve 400 TL kira ödüyorum. Tokiler vs... de bol olduğu için kolaylıkla ev bulunabiliyor. Pek özel yurt imkanı bulunmayan Ağrı'da kyk her başvurana çıkıyor. (Benim gözlemlediğim kadarıyla). Unutmadan şunu da belirtmek isterim ki temiz hava düşkünüyseniz Ağrı size göre bir memleket olmayabilir. Kapalı mekanlarda sigara yasağının henüz gelmediği şehirde okul hastane otobüs hariç her yerde sigara içiliyor. Bu konu hakkında kaç kez BİMER'e şikayetimi iletmiş olsam da hep geçiştirici cevaplar alıyorum.
Benim anlatacaklarım bu kadar. Umarım yardımcı olmuşumdur.

392 görüntülenme

Ağrı İbrahim Çeçen üniversitesi hakkında kapsamlı bir rehber olacak makale burdan inceleyebilirsiniz. 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi


348 görüntülenme