Dicle Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (5 Cevap)

1.ilk hafta ders olmaz, amele gibi gitmeyin.(hadi o tatlı heyecanla gaza gelip gittiniz, geceden bütün okulu facebook arkadaş listenize eklemeyin.)
2."kitabı almak zorunludur" diyen hocalarınızı ciddiye almayın, fotokopiciye gidin
3.makarna, boş bira şişeleriyle "vize" yazıp etrafında poz verme gibi öğrenci evi geyiklerine gülen kalmadı. bunu yapmayın.
4.muhabbete "YGS'de kaç puan yaptın? Bi' alt tercihim su ürünleriydi" şeklinde giren elemanla samimiyetiniz, not almanın ötesine geçmesin. çünkü, o çok sıkıcı biri. dikkat edin.
5.Üniversite tanıtım broşürlerinde çimlere uzanan o çocuklara kanmayın.. Finallerde o çimleri yiyosunuz.
Kısacası kötü degil :)

Neden Dicle Üniversitesi? (7 Cevap)

Ailem Diyarbakır'da olduğu için burayı tercih ettim. Ama üniversite tercihimden memnunum sosyallik vb çok umrumda olmadığı için dicle üniversitesinin hocalarının Doğudaki diğer üniversite hocalarına kıyasla çok daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Ama eğer ortam, gezme vb arıyorsanız Batı'nın yanından bile geçemez. Ama Doğudaki en sosyal ve rahat yer diyebiliriz. Yani geceleri şehir boşalmaz ulaşım vb hep var.

Dicle Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (6 Cevap)

hocaları, Köklü olması, ulaşım sorununun olmaması, Diyarbakır'da hiç görülemeyecek kadar çok yeşil olması

Dicle Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (5 Cevap)

hiçbir sosyal aktivitesinin olmaması, Bölümler arası mesafelerin çok olması ( her bir fakülteden diğerine otobüsle gidiliyor) yeme içme konusunda çok yetersiz olması ( yeni bir öğrenci merkezi yapım aşamasında, bu sorunun giderileceği söyleniyor)

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle