İlahiyat Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Ya imam olur, ya öğretmen olur, ya akademisyen olur, ya da özel sektör de çalışır. İmamlık ilk tercih; lojman gibi imkanlar olduğu için maaş cepte kalıyor, ekstra bir yetenek gerektirmiyor fakat tüm zamanınızı alabiliyor. Öğretmenlik için formasyon gerekli, mesailik bir iş çocuklarla ilgilenmeyi sevenlerin tercihi. Akademisyenlik tamamen aşk işi okumayı sevmeyen biri için çekilmez bir yük olabilir :) özel sektörden kastımı ilahiyata gelince anlarsınız ;)
11,096

İlahiyat Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

HEM DİYANET HEM DE MEB ARACILIGIYLA TAKİP EDİLDİĞİ TAKDİRDE İŞ İMKANI VAR.
İNSANIN HEM BEDENİ HEMDE RUHİ MADDİ VE MANEVİ YANDA SEVEREK YAPTIGNIZDA GUZL BİR İŞ İMKANI AYRICA MANEVİ OLARAK İNSANLARA ÖNDER OLMA ONLARA YOL GÖSTERME GİBİ BİR TARİHİ VAR.
9,805

İlahiyat Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Okuduğu üniversitede öğretim görevlisi olabilir imamlık müezzinlik müftülik ilk öğretim lise meslek dersleri hocalığı vb. işlerde görev alabirler.Diyanettede çalışabilriler.
7,522

Neden İlahiyat Bölümü? (7 Cevap)

hem bu dünya, hem de ahirete hazırlıyor olması,
iş olanaklarının fazla olması,
insana yenilikçi, sağlıklı düşünmeyi hedeflemesi
1,207

İlahiyat Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (1 Cevap)

Ilahiyat.. Koskoca 5, 5 senemi yiyip üstüne üstlük hayat enerjimi itina ile kemirip beni mutsuz ve olağan şeylere bile aşırı tepki verebilen bir bireye çeviren kurum. Öncelikle belirteyim, dar çerçevede düşünen tek tip insan tipiyle seni 4 duvar arasına çevirip kendine ait özerk bir getto alan ilan edilecek. Buna alışın. Özgürlük anlayışını eksili katmanlarda bulacaksınız, çünkü kendi fikrinizi açıklama lüksünde bulanamayacak ve cüretkar damgası ile kepenkleri kapatacaksiniz. Velhasil emeginize değmez, kendi yolunuzun yokuşu zaten yorucu buna katmanlamayin
1,152

Neden İlahiyat Bölümü? (7 Cevap)

Marmara ilahiyat Türkiye'nin en köklü ilahiyatı. Puan itibariyle artık birinciliğe oynayamıyor olabilir; fakat bu tamamen imkanlarla alakalı bir mesele. Özel ilahiyatlar sağladıkları burslarla öğrencileri cezbediyorlar. Fakat marmara ilahiyat kadrosuyla tüm diğer ilahiyatlara kaynaklık eden bir üniversite :)
850

Neden İlahiyat Bölümü? (7 Cevap)

Çocukluk hayalim bu ülkenin bence gençleri yetiştirecek onlarla iç dışlı olacak dini tas tamam anlatacak yeni bir nesil olmalı bizde inş onlar olucaz işte bu yüzden İLAHİYAT
790

Neden İlahiyat Bölümü? (7 Cevap)

hafızlıkla başlayan serüven imam hatiple dewam etti
şimdi ise İSTANBUL İLAHİYAT ...
662

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm