Ondokuz Mayıs Üniversitesi

15 soruya 76 cevap verildi.

Cevaplar 76

Yükleniyor...

Fiziksel yapı olarak bakılırsa mini bir ODTÜ diyebiliriz. Tepede, ormanın içinde, gayet sessiz bir ortamda eğitim imkanı sunuyor. Ulaşım ağı çok geniş. Tramvay, dolmuş, otobüs ve ekpress otobüslerle çok rahat ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Karadeniz'in en gelişmiş şehri. Eğlence mekanları oldukça fazla. Deniz şehri olması en büyük artısı. Ayrıca eşsiz doğasıyla Karadeniz'in bütün özelliklerini barındırıyor.

6,175 görüntülenme

Bu bölümü okuyup birşeyler öğrenmek istiyorum diyen olursa ve sayısalım iyi diyorsa rahatlıkla okunur.

5,651 görüntülenme

Samsun'un nemli sıcağına hazırlıklı olsunlar. Ayrıca ulaşım için en kısa zamanda samkart çıkartsınlar ki jetona 2,5 lira vermesinler. Kişisel olarak adaptasyon sorunu elbette yaşanacaktır ama üniversite içinde kimse kimseyi dışlamıyor. Eviniz gibi düşünün, kafanız rahat olsun.

5,184 görüntülenme

Sosyal açıdan sınıfta kalması. Aktivite eksikliği var. Öğrenciler birlikte bir şeyler yapamıyorlar. Birliktelik olmayınca öğrenciler kendi küçük arkadaş gruplarının dışına çıkamadıkları gibi o gruba yeni insanlar da katamıyorlar. Ayrıca Sivil Havacılık ve Hukuk Fakültesi gibi bölümlerin -koskoca kampüse- rağmen şehir dışında olması saçmalık. Okul ve şehir yöneticilerinde bir fakülteyi ilçeye yerleştirmekle o ilçenin gelişeceğini düşünmek gibi saçma bir düşünce hakim. Bunun cezasını da biz öğrenciler çekiyoruz.

4,901 görüntülenme