Neden Halkla İlişkiler Bölümü? (2 Cevap)

sözel öğrencisi olarak iletişimi seven biriyim. öğretmenlik tercih etmek istemedim halkla ilişkilerin karakterime daha uygun olacağını düşündüm.
170

Halkla İlişkiler Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

kurumun halkla ilişkilerinde sorumludur. kurumun basın bildirimi basın daveti gibi işlerini yapar. kurumların insan kaynakları ya da halkla ilişkiler birimlerinde çalışabilir. veya reklam bölümlerinde de iş imkanları bulunabilir.
723

Halkla İlişkiler Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Halkla İlişkiler Bölümünde birçok farklı ders görüyorsunuz, bu da size hangi sektörde veya hangi bölümde daha başarılı olabileceğiniz konusunda yardımcı oluyor. Ben Halkla İlişkiler Bölümündeyken İşletme, Marka Yönetimi, Pazarlama, İş Hukuku, Bilgi Teknolojileri gibi birçok ders okudum. Dolayısıyla kamu kurumlarında ve özel sektörde birçok farklı yerde iş bulma imkanı var. Benim şu anda pazarlama, araştırma, danışmanlık firmaları, basın, banka ve perakende alanlarında çalışan birçok mezun arkadaşım var.

Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü okurken en keyif aldığım şeylerden bir tanesi uygulama dersleriydi. Okulu bitirebilmek için bir proje hazırlamanız, bunu uygulayabilmeniz ve bölüm hocanıza anlatmanız gerekiyordu ama bunu yaparken hiçbir şekilde bütçeniz yoktu.Biz de bu proje için Kadınlar Günü’nde cezaevinde bulunan kadın mahkumlariçin bir organizasyon planlamıştık. İçerisinde tiyatro oyununun, saç ve bakım yapabilecek kuaförlerin yer aldığı kapsamlı bir organizasyondu. Bunları yapabilmek için bir bütçemiz olmadığından dolayı ekip olarak sokaklara dökülüp sponsor bulmak zorundaydık. Aynı zamanda bunun yerel basında yer alması da çok önemli bir faktördü. Bu sebeple Trakya Üniversitesi bana sosyallik, paylaşım ve özgüven kattı diyebilirim.
365

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm