Samsun

Samsun

14 soruya 28 cevap verildi.

Cevaplar 28

Filtrele:Sırala:

Bir görme engelli olarak BAT Samsun Fabrika'sında staj yapmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Ben görme engelli bir birey olarak BAT bünyesinde Samsun’da çalışmak istedim çünkü kendimi kanıtlamak istedim. Alıştığım ortamın dışına çıkabileceğimi, bana çizilen sınırları aşabileceğimi ve farklı birşehirde tek başıma yaşayabileceğimi kanıtlamak istedim. Daha sonra BAT’ye gittim ve o fabrikanın bana bundan çok daha fazlasını vaat ettiğini gördüm.

İlk olarak sadece benim sorumluluğumda olan projeler vardı, hala da var. Bunlar gerçekten keyifle çalıştığım, sorumluluk almaktan büyük keyif aldığım projelerdi. BAT kültüründe hep sorumluluğun insanı özgürleştireceği vurgulanır. Dolayısıyla o sorumluluğun verdiği özgürlükle projeyi yöneten bir stajyer olmak çok motive ediyor.

Fabrikada bir görme engelli olmaksa beklediğimden çok daha olumlu ilerliyor çünkü BAT iş güvenliği ve sağlığı açısından standartlarını oturtmuş bir kuruluş olduğu için fabrikaya girdiğiniz anda ilkolarak iş güvenliği ve sağlığı eğitimi almanız gerekiyor. Bu yüzden fabrika ortamında şartlar oluşturuldu ve ben üretim alanını dahi gezdim.

Bir stajyer olarak birkaç projenin sorumluluğunu almak, o projeleri bitirmek, bir şeyler ürettiğimi ve geride bir şeyler bırakacağımı bilmek gerçekten çok motive edici bir şey. Bu yüzden gerçek bir staj deneyimi olduğunu, hatta iş deneyimi olduğunu bile söyleyebilirim. BAT’nin bana gerçekten yatırım yaptığını ve beni önemsediğini düşünüyorum.

Samsun'da çalışmak ve yaşamak nasıl bir deneyim? (3 Cevap)

Ben buraya 1 sene önce İzmir’den geldim. Burası benim için küçük bir İzmir gibi ve Samsun’un tadını sonuna kadar çıkardığımı düşünüyorum. Karadeniz çok güzel bir bölge ama burada uzun yıllar yaşamayacağımı düşünüyorum. Burada çalışırken tadını çıkarmak çok güzel ve elinizin altında yapabileceğiniz çok fazla şey var. Ulaşım çok kolay ve müthiş bir doğal güzellik var. Parti modunda olan bir insansanız size hitap etmeyebilir ama biraz daha gezip dolaşıp doğal güzelliklerin tadını çıkarmak istiyorsanız mükemmel bir yer. Dolayısıyla burada hiç zorlanmadan 2-3 sene yaşayabilirsiniz, ben gayet memnunum.

Samsun'da çalışmak ve yaşamak nasıl bir deneyim? (3 Cevap)

Samsun’a gelmeden önce Ankara’da ODTÜ’den mezun oldum. Sonrasında İstanbul’a gittim ve 8 yıllık bir iş hayatım oldu. Ardından BAT ile beraber Samsun’a geldim ve yaklaşık 1 buçuk yıldır Samsun’da yaşıyorum. Buradaki evim denize 15-20 metre uzaklıkta. Bisiklet sürmeyi, balık tutmayı seviyorum. Bazen buradaki arkadaşlarla beach voleybol oynuyoruz, dart turnuvaları gerçekleştiriyoruz. Ben misafir sevdiğim için gelen gidenim de çok oluyor, bu yüzden pek yalnız kalmıyorum. İstanbul ve Ankara’daki yaşamıma göre daha fazla bir aktif hayatım var. Samsun’a gelmeden önce Samsun’la ilgili aklımda bir şey yoktu ama bu şehir beni gerçekten çok şaşırttı. Burada yapabilecekleriniz kesinlikle hayal gücünüzle sınırlı.

Samsun'da staj yapmak nasıl bir deneyim, artıları ve eksileri nelerdir? (3 Cevap)

Buraya gelmeden önce çok fazla önyargım vardı fakat Samsun’a geldiğim anda bütün bu önyargılarım kırıldı. Samsun, hobilerinizi gerçekleştirmeniz, kendinizi bulabilmeniz ve sosyal aktiviteleri katılabilmeniz için çok güzel bir şehir. Aynı zamanda çok güzel bir sahil kenti ve trafik sorunu yok. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde Samsun; staj yapmak, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için çok güzel bir kent.

BAT Experience Proje Stajyeri olarak BAT Samsun Fabrikasındaki çalışma ortamını anlatır mısınız? (2 Cevap)

BAT Journey’e internetteki kariyer sayfalarını gezerken denk geldim. Başvurduktan sonra bir günlüğüne Samsun’u ve Samsun fabrikayı ziyaret etmek üzere davet edildik ve güne kahvaltıyla başladık. Kahvaltıda bize Liderlik Ekibi de eşlik etti ve gün boyunca bizimle vakit geçirdiler. Bu etkinliğin belki de en önemli yanı etkinlik süresince Liderlik Ekibiyle ve diğer katılımcılarla birlikte yaptığımız networking imkanıydı. Günün devamında BAT Samsun fabrikasını daha yakından tanıyabileceğimiz bazı vaka çalışmaları, oyunlar ve etkinlikler düzenlendi. Bu süreçte bize BAT’deki iş imkanlarından bahsedildi ve şirket kültürünü görüp fabrika alanını gezmiş olduk. Günün sonunda da Atakumsahiline gittik ve gün batımında kahve içerek Samsunlu birinin günü nasıl noktaladığını gördük.