Samsun'da staj yapmak nasıl bir deneyim, artıları ve eksileri nelerdir? (3 Cevap)

Buraya gelmeden önce çok fazla önyargım vardı fakat Samsun’a geldiğim anda bütün bu önyargılarım kırıldı. Samsun, hobilerinizi gerçekleştirmeniz, kendinizi bulabilmeniz ve sosyal aktiviteleri katılabilmeniz için çok güzel bir şehir. Aynı zamanda çok güzel bir sahil kenti ve trafik sorunu yok. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde Samsun; staj yapmak, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için çok güzel bir kent.

BAT Experience Proje Stajyeri olarak BAT Samsun Fabrikasındaki çalışma ortamını anlatır mısınız? (2 Cevap)

BAT Journey’e internetteki kariyer sayfalarını gezerken denk geldim. Başvurduktan sonra bir günlüğüne Samsun’u ve Samsun fabrikayı ziyaret etmek üzere davet edildik ve güne kahvaltıyla başladık. Kahvaltıda bize Liderlik Ekibi de eşlik etti ve gün boyunca bizimle vakit geçirdiler. Bu etkinliğin belki de en önemli yanı etkinlik süresince Liderlik Ekibiyle ve diğer katılımcılarla birlikte yaptığımız networking imkanıydı. Günün devamında BAT Samsun fabrikasını daha yakından tanıyabileceğimiz bazı vaka çalışmaları, oyunlar ve etkinlikler düzenlendi. Bu süreçte bize BAT’deki iş imkanlarından bahsedildi ve şirket kültürünü görüp fabrika alanını gezmiş olduk. Günün sonunda da Atakumsahiline gittik ve gün batımında kahve içerek Samsunlu birinin günü nasıl noktaladığını gördük.

Samsun'da çalışmaya nasıl karar verdiniz? Burada çalışmanın artı ve eksileri sizce nelerdir? (2 Cevap)

Ben bu rolümün öncesinde Pazarlama Finans, Kurumsal Finans ve Muhasebe yaptım.  Kariyerimdeki en büyük boşluk da Operasyon Finans tarafındaydı. Kendime katacağım network’ü ve bilgiyi düşündükten sonra bunu kendim için yapmam gerektiğini düşündüm. Tabii ki bir şehir veya rol değiştirmek her zaman riskli oluyor fakat riskin beraberinde imkanlar da yanında geliyor. Ben Samsun ailesine katılalı 1 buçuk sene oldu ve kendi kariyerim için en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Şu anda odadan çıktığımda İstanbul’a gideceğimi söyleseler oturup hüngür hüngür ağlardım çünkü buraya çok bağlandım. Tabii ki her şeyin bir eksisi var, eksileri görmek isteyen her yerde görür ama ben kendi adıma biraz daha artılara odaklanmayı seviyorum.

Samsun şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (4 Cevap)

birincisi Atatürk'ün kurtuluşu başlattığı bi şehir ayrıca her yöreden insan bulmak da kolay güzel ve gelişen bi yer

Samsun'da çalışmaya nasıl karar verdiniz? Burada çalışmanın artı ve eksileri sizce nelerdir? (2 Cevap)

Üniversiteyi Ankara’da ODTÜ’de okudum. Bu şehri hiç görmediğim için hiç tanımayan birisi olarak çok hızlı karar aldım. İşe giriş süreçlerimde BAT’nin istediğim çalışma ortamını bana sağlayacağına inandım ve bugüne kadar bu kararımdan hiç pişman olmadım. Aslında Samsun çok güzel bir şehir. İçerisinde birçok kültür ve spor olanakları, eğlence ve alışveriş fırsatları barındırıyor. - İzmir’de doğup büyüdüğüm için buraya gelmeden önce ailemden ve arkadaşlarımdan uzak olma endişesi vardı fakat şehirde havaalanı olması sayesinde birçok şehre uçuş olduğu için böyle bir problem yaşamadım. Samsun; İzmir, Ankara, İstanbul gibi şehirlerle kıyaslandığı zaman sizi yormuyor. Birçok şeye çok kolay ve makul fiyatlarla ulaşabiliyorsunuz.

BAT Samsun Fabrikasındaki çalışma ortamını anlatır mısınız? (3 Cevap)

Çalışmaya gelen birçok insan Samsun dışından geliyor. Biz burada bir aile gibiyiz çünkü 5 gün boyunca çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bazen uzun saatler kalmamıza rağmen Cumartesi ve Pazar günleri planlar yaparak birbirimizi görmeye çalışıyoruz. Bu da bizi aile gibi hissettiriyor. Birbirimize destek oluyoruz, sosyal aktiviteleri birlikte yapıyoruz ve açık iletişimin olduğu bir organizasyonuz. Herkes birbirine karşı gayet dürüst ve doğru insanlarla çalışıyoruz. Bu yüzden burada çalışmak çok keyifli.

Samsun'da çalışmak ve yaşamak nasıl bir deneyim? (3 Cevap)

Ben buraya 1 sene önce İzmir’den geldim. Burası benim için küçük bir İzmir gibi ve Samsun’un tadını sonuna kadar çıkardığımı düşünüyorum. Karadeniz çok güzel bir bölge ama burada uzun yıllar yaşamayacağımı düşünüyorum. Burada çalışırken tadını çıkarmak çok güzel ve elinizin altında yapabileceğiniz çok fazla şey var. Ulaşım çok kolay ve müthiş bir doğal güzellik var. Parti modunda olan bir insansanız size hitap etmeyebilir ama biraz daha gezip dolaşıp doğal güzelliklerin tadını çıkarmak istiyorsanız mükemmel bir yer. Dolayısıyla burada hiç zorlanmadan 2-3 sene yaşayabilirsiniz, ben gayet memnunum.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle

İş İlanları (10)