Samsun

Samsun

14 soruya 28 cevap verildi.

Cevaplar 28

Filtrele:Sırala:

Bir görme engelli olarak BAT Samsun Fabrika'sında staj yapmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Ben görme engelli bir birey olarak BAT bünyesinde Samsun’da çalışmak istedim çünkü kendimi kanıtlamak istedim. Alıştığım ortamın dışına çıkabileceğimi, bana çizilen sınırları aşabileceğimi ve farklı birşehirde tek başıma yaşayabileceğimi kanıtlamak istedim. Daha sonra BAT’ye gittim ve o fabrikanın bana bundan çok daha fazlasını vaat ettiğini gördüm.İlk olarak sadece benim sorumluluğumda olan projeler vardı, hala da var. Bunlar gerçekten keyifle çalıştığım, sorumluluk almaktan büyük keyif aldığım projelerdi. BAT kültüründe hep sorumluluğun insanı özgürleştireceği vurgulanır. Dolayısıyla o sorumluluğun verdiği özgürlükle projeyi yöneten bir stajyer olmak çok motive ediyor.Fabrikada bir görme engelli olmaksa beklediğimden çok daha olumlu ilerliyor çünkü BAT iş güvenliği ve sağlığı açısından standartlarını oturtmuş bir kuruluş olduğu için fabrikaya girdiğiniz anda ilkolarak iş güvenliği ve sağlığı eğitimi almanız gerekiyor. Bu yüzden fabrika ortamında şartlar oluşturuldu ve ben üretim alanını dahi gezdim.Bir stajyer olarak birkaç projenin sorumluluğunu almak, o projeleri bitirmek, bir şeyler ürettiğimi ve geride bir şeyler bırakacağımı bilmek gerçekten çok motive edici bir şey. Bu yüzden gerçek bir staj deneyimi olduğunu, hatta iş deneyimi olduğunu bile söyleyebilirim. BAT’nin bana gerçekten yatırım yaptığını ve beni önemsediğini düşünüyorum.

Samsun şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (4 Cevap)

birincisi Atatürk'ün kurtuluşu başlattığı bi şehir ayrıca her yöreden insan bulmak da kolay güzel ve gelişen bi yer

Samsun şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (4 Cevap)

Öncelikle büyükşehir ve imkanları fazla. İzmir veya İstanbul'dan gelmiyorsanız gayet rahat edersiniz. Sosyal aktiviteler sık sık yapılmakta. Gürcistan'a yakınlığı sebebiyle bir dönemde 5-6 tane Batum gezisi organize edilmekte. Ayrıca tarihi dokusuyla Karadeniz gerçekten bir cennet gibi.

Samsun şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (5 Cevap)

Bazı kesim öğrenciye sıcak bakmıyor. Geçmişte yaşanan tatsız olaylar neticesinde öğrenci şehre 1-0 geriden başlıyor. Ama güven verirseniz karşılığını çabucak alabilirsiniz. Ve kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum, geldiğiniz şehirde komşuluk ilişkilerine alıştıysanız burda beklemeyin. Şu son evimde 8 ay geçirdim ve tanıdığım tek komşu yan daireden Akın abi. O da gelip geçerken selam veriyor bazen(: