Fabrika

47 soruya 58 cevap verildi.

Cevaplar 58

Yükleniyor...
8,473 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Fabrikada çalışmak çok güzel bir deneyim çünkü ofiste masa başında sürekli bilgisayara bakmanın yanı sıra, aşağıda yaşayan, dinamikleri çok yoğun ve aktif olan, hiçbir zaman sabit ve stabil olmayan bir üretim ortamı var. Bu yüzden devamlı yeni bir gündem ortaya çıkıyor. Aşağı inmeniz, koşturmanız, bir yerlere gidip konuşmanız gerekiyor ve bu bence çok keyifli bir deneyim.

Bunun dışında fikirlerinizi ve projelerinizi uygulama fırsatınız oluyor. Ürün A şeklinde çıkıyorsa, siz bir proje yaptıktan sonra B şeklinde çıktığını görüyorsunuz. Bu yüzden fiziksel olarak emeğinizin karşılığını görebilmeniz bence çok kıymetli. Ben fabrika ortamında çalışmayı düşünen herkesin stajlarını buna göre değerlendirmesini öneririm çünkü her karakter buna uygun olmayabilir veya bu ortamda çalışmaktan keyif almayabilir. Bu yüzden stajlar bunun için çok önemli diye düşünüyorum.

4,236 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Fabrikada çalışmanın en rahat kısmı kıyafet diyebilirim. En büyük zorluğu ise; yönettiğiniz kişiler bazen sizden yaş farkıyla büyük olabiliyorlar ve babanız veya ağabeyiniz yaşındaki insanlara kendinizi kabul ettirmek zor bir durum olabiliyor. Bunun üstesinden geldiğinizde de ayrı bir tatmin sağlıyorsunuz. Bunun dışında da fabrika ortamının çok hareketli olması büyük bir fark diyebilirim.

3,735 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada ekip çalışmasını benimseyecek insanlar arıyoruz ve asla“ben” kullanmıyoruz, “biz” kullanıyoruz. Biz her şeyi birlikte başarıyoruz, zorlukları birlikte göğüslüyoruz, problemleri birlikte yaşıyoruz. Dolayısıyla “biz” kavramını benimsemiş, teknik yeterliliği o iş için uygun ve iletişim becerileri kuvvetli elemanlar arıyoruz. Ben her kariyer görüşmesinde CV’de sadece iş deneyimine bakmadığımızı söyleyerek kişinin kendisini geliştirmek için sosyal anlamda ne yaptığını sorguluyorum çünkü kişinin kendisini geliştirecek ve özelliklerine ortaya koyabilecek sosyal aktivitelerde bulunması gerekiyor. Bunlar; bir sosyal kulüp başkanlığı yapmak, yeni bir enstrüman çalmayı öğrenmek, şarkı söylemek, briç oynamak, sosyal yardımlaşma projeleri gibi ilgili alanları edinmek olabilir. Biz bir işe başlayıp bitirdiğinizi, heveslendiğinizi, heyecan duyduğunuzu veya bir şeylerin liderliğini yaptığınızı bu ilgi alanlarından da görebiliyoruz. Dolayısıyla her şey okuduğunuz bölüm veya not ortalaması değil. Bir bütün olarak iletişime ve ekip çalışmasına hazır elemanlar arıyoruz.

3,440 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hayatınızda yaptığınız işin mutfağında olmanız çok önemli çünkü ileride burada yön veren insanlardan olmak istiyorsanız, buradaki mutfağı bilmeniz size çok önemli avantajlar sağlayacaktır.