P&G'de Üretim alanında nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Üretim alanında operasyondaki rollerin dışında pek çok yan ve destek roller var. Örneğin; Üretim alanı içinde role ve çalışma hayatına başlayıp sonrasında Kayıt Organizasyonu'nda veya bölgesel kalite sorumluluklarıyla kariyerini şekillendirme fırsatı bulmuş arkadaşlarımız olduğu gibi diğer taraftan yine Üretim'de başlayıp sonrasında Planlama Organizasyonları'nda tedariğin en efektif şekilde sağlanabilmesi için çalışan, üretim planlarıyla müşterilerimizden gelen siparişlerin zamanında karşılanmasını takip eden, birimlerde çalışmaya devam etmiş ve sonrasında tekrardan dönüp üretime devam etmiş olan arkadaşlarımız da var. Üretim bu anlamda çok zengin ve işin merkezinde olduğu için diğer bütün P&G fonksiyonlarında da çok rahat bir şekilde değişik rollerle gidilip dönülebildiği esnek bir yapıya sahip diyebilirim.
131

Kalite, Ar-Ge ve Üretim alanlarında çalışmak için nasıl özelliklere sahip olmak gerekir? (1 Cevap)

Tofaş’ta Yan Endüstriyel birimleri çok fazla ayırmak doğru gelmiyor bana. Yani Kalite alanında şu yetkililiklere ihtiyaç var, Ar-Ge’de bu yetkililiklere ihtiyaç var gibi bir sınıflandırma yapmak doğru değil. Temel yetkinlikler, endüstriyel alandaki her çalışan beyaz yakalı arkadaşımız ve mühendis arkadaşımız için üç aşağı beş yukarı aynıdır. Bizde üç sene Kalite’de çalışmış bir arkadaş, rahatlıkla Ar-Ge'ye oradan da Üretim’e geçebiliyor ya da Üretim’de çalışan bir arkadaş, çok teknik işlerin yapıldığı Satın Alma bölümüne geçip orada 2-3 sene çalıştıktan sonra Ar-Ge’ye gelebiliyor. Bu yüzden ben onu kalite diye ayırmak istemiyorum. Endüstriyel alanda çalışmak için çok iyi teknik yetkinliklere ihtiyaç var. Arkadaşlar teknik yetkinlik bazında, okulun öğrettikleri ile yetinmemeliler. Kendilerini geliştirme konusuna çok fazla önem vermeliler. Mutlaka İngilizce’yi bilmeleri, mümkünse ikinci bir dili almaları lazım. Bu teknik yetkinliklerin yanı sıra davranışsal yetkinlikleri de geliştirmeleri, o alanda kendinize yatırım yapmaları, donanımları artırmaları lazım. Bunun için de Tofaş’ın çok iyi bir yetkinlik seti var. Tofaş’ta çalışacak birisinin davranışsal yetkinliklerini çok fazla özetliyor. O da bir referans olabilir yine bu alanda çalışmak isteyen insanlar için.
595

Üretim Bölüm Müdürü ünvanıyla BAT'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Biz Samsun fabrikası olarak 25 kadar yerli ve yabancı pazarla çalışıyoruz. Üretim Departmanı Bölüm Müdürü olarak benim sorumluluğum ise; çalıştığım 200 kişilik ekipe verilen üretim planındaki ürünlerin doğru miktarda ve zamanında üretilmesini sağlamaktır. Fabrika hedefleri doğrultusunda en kaliteli, en verimli ve en sağlıklı üretimi yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çalıştığım arkadaşlarımın kişisel gelişimi, motivasyonu ve mutluluğu benim için önemli faktörler arasındadır.
535

BAT'de Üretim Bölüm Müdürü olarak bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Üretim Departmanı 24 saat boyunca çalışıyor. Fabrikaya geldiğimizde gece vardiyasında olanları öğrenmeye çalışıyoruz. Eğer problem yaşandıysa bunları analiz ederek sorunları çözüp bir daha olmaması için önlemler alıyoruz. Ardından kendi günümüzü planlamak için ekiplerle bir araya geliyoruz. Üretim Departmanı her ne kadar makinelerin çok olduğu bir yer gibi gözükse de insan odaklı olmak, başarı için çok önemli bir faktör çünkü ekipler mutlu, motive, hedefe inanmış ve odaklanmış bir şekilde çalışırsa, başarı da zaten arkasından gelir. Daha sonra Üretim Yöneticileri olarak bir araya gelerek önümüzdeki zorlu süreçleri analiz ediyoruz. Her anlamda daha verimli bir fabrika olmak adına çalışmalar yapıyoruz.
474

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

İş İlanları (1)